CC3d atom - problem horyzont

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

laminat
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 13:39
Lokalizacja: Ożarów

CC3d atom - problem horyzont

Post autor: laminat »

Witam,

zakupiłem cc3d atom, mój pierwszy. Zainstalowałem w modelu ale zauważyłem że źle pokazuje horyzont. Zainstalowany poprawnie strzałka do przodu piny na serwa do góry. Jak przechylam model w prawo horyzont przechyla się w lewo. Męczę się z tym już dwie doby.

Gdzie w openpilot zmienić orientację ?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: skazi »

Przecież tak ma być, wiesz w ogóle co pokazuje horyzont? Chciałbyś żeby jak przechylasz w prawo, horyzont też szedł w prawo? :lol:
laminat
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 13:39
Lokalizacja: Ożarów

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: laminat »

Masz rację jest ok :) zaćmienie mózgu. Temat do skasowania. Wszystko przez to że na początku zamontowałem w odwrotną stronę i po krecie okazało się że odwrotnie koryguje wysokość. Męczyłem się z tym sporo co źle ustawiłem przekopałem całe Openpilot. Wpadłem przed chwilą że odwrotnie zamontowałem cc3d. Swoją drogą mogli dać zmianę programową w zależności jak się zamontuje.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: pawelsky »

laminat pisze:Wpadłem przed chwilą że odwrotnie zamontowałem cc3d. Swoją drogą mogli dać zmianę programową w zależności jak się zamontuje.
Przeciez jest: https://wiki.openpilot.org/display/WIKI/Attitude
laminat
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 13:39
Lokalizacja: Ożarów

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: laminat »

ok ale dlaczego stabilizacja w lotkach działa mi odwrotnie ? Przy przechyle na lewą stronę lotka powinna iść do dołu a idzie do góry czyli pogłębia skręt zamiast go prostować.

Nie znalazłem w zakładce stabilizacja nic do zmiany orientacji wychyleń. Skończyły mi się pomysły.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: pawelsky »

laminat pisze:Nie znalazłem w zakładce stabilizacja nic do zmiany orientacji wychyleń. Skończyły mi się pomysły.
Jakbys poszukal w zakladce output to bys pewnie znalazl reversy...
laminat
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 13:39
Lokalizacja: Ożarów

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: laminat »

Oczywiście że ustawiałem, ale one nic nie zmieniają w stabilizacji. TO jest rewers na drążkach.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: cebulator »

To pochylasz model czy machasz drążkiem? Bo zdaje się co innego piszesz.
Jak to pierwsze to jak pisał Pawelsky.
A jak to drugie to ustaw rewers w aparaturze na kanale lotek.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
laminat
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 13:39
Lokalizacja: Ożarów

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: laminat »

O drążkach zapominamy, bo zimni wszystko OK. MOgę robić rewersy a openpilot i w samej aparaturze.

Cały czas mi chodzi o odruchy stabilizacji. Przechylam model w lewo a lotka lewa cały czas do góry. CO bym nie ustawiał zmieniał nie potrawie zrobić aby poszła do dołu. Bo teraz pogłębia cały czas skręt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: pawelsky »

laminat pisze:Oczywiście że ustawiałem, ale one nic nie zmieniają w stabilizacji. TO jest rewers na drążkach.
Reversy na drazkach masz w zakladce Input. Moja rada - zrob sobie od zera po pbozemu calego wizzarda i ustaw wszystko prawidlowo z kontrolerem we WLASCIEWJ pozycji. Potem jak Ci bedzie dzialac obroc sobie kontroler tak jak ma byc zamontowany i wprowadz korekty w zakladce Attitude.
laminat
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 13:39
Lokalizacja: Ożarów

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: laminat »

Odwracanie kontrolera to pomysł bez sensu, bo wtedy odwrotnie działa stabilizacja steru wysokości.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: pawelsky »

laminat pisze:Odwracanie kontrolera to pomysł bez sensu, bo wtedy odwrotnie działa stabilizacja steru wysokości.
To Ty chciales obracac, nie ja, wiec sie zdecyduj.
laminat pisze:Wpadłem przed chwilą że odwrotnie zamontowałem cc3d. Swoją drogą mogli dać zmianę programową w zależności jak się zamontuje.
Zrob wizarda od poczatku przy PRAWIDLOWO zamontowanym kontrolerze, potem sie bedziemy zastanawiac co masz nie tak (jesli nadal bedzie nie tak).
laminat
Posty: 24
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 13:39
Lokalizacja: Ożarów

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: laminat »

pawelsky pisze:To Ty chciales obracac, nie ja, wiec sie zdecyduj.
Tak ? ciekawe kiedy ?

Ok znalazłem rozwiązanie. Jedyna funkcja do odwracania stabilizacji jest revers przy konfiguracji lotek w wizardzie. NIe rozumiem dlaczego tak prosta opcja nie mogła być w konfiguracji zakładka stabilizacja. TYlko nie pisz znowu o inpucie, bo tam jest revers ale na drążki.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: CC3d atom - problem horyzont

Post autor: pawelsky »

laminat pisze:Ok znalazłem rozwiązanie. Jedyna funkcja do odwracania stabilizacji jest revers przy konfiguracji lotek w wizardzie. NIe rozumiem dlaczego tak prosta opcja nie mogła być w konfiguracji zakładka stabilizacja. TYlko nie pisz znowu o inpucie, bo tam jest revers ale na drążki.
Pisalem o OUTpucie.
ODPOWIEDZ