Stworzenie systemu fpv

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

radeusplaygames
Posty: 50
Rejestracja: środa 01 lip 2015, 20:02

Stworzenie systemu fpv

Post autor: radeusplaygames »

Witam! Mam na imię Radek i mam 14 lat. Planuję zakup modelu fpv raptor i chciałbym sobie załatwić do niego fpv. Obawiam się niestety ze jest dużo rzeczy które mogę zepsuć wiec postanowiłem się poradzić doświadczonych modelarzy (nigdy nie miałem kontaktu z fpv). A więc czy ktoś mógłby mi podać linki to rzeczy z których bym mógł zrobić fpv? Chciałbym zasięg tak 2-3 km i najlepiej żeby pracowało na 5.4 GHz. Poza tym jakieś fajne OSD. Z góry dzięki :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stworzenie systemu fpv

Post autor: darek_op »

radeusplaygames

lepiej zostań w domu i graj w gry, bo to o czym piszesz jest według mnie poza Twoim zasięgiem. Czeka Cię długa nauka i dużo czytania zanim będziesz mógł latać bezpiecznie FPV w przestworzach.
radeusplaygames
Posty: 50
Rejestracja: środa 01 lip 2015, 20:02

Re: Stworzenie systemu fpv

Post autor: radeusplaygames »

No tak właściwie to szukam info w necie od długiego czasu i planuje kupić fpv raptora a po jakiś 3/4 mies kupić fpv. Spytałem się o podzespoły do fpv ponieważ chce to z wyprzedzeniem zaplanować. I tak prawdopodobnie jeszcze długo mimo fpv będę po prostu patrzył na model

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Stworzenie systemu fpv

Post autor: lotpawel »

a musi to być raptor? z wielu opisów i opinii to trochę nielot. raczej polecił bym bixlera, pioniera czy nawet ss.
Jeśli chcesz przyszłościowo kupić sprzęt to zainteresuj się tematami eleres i eleres autopilot.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Stworzenie systemu fpv

Post autor: Verid »

radeusplaygames pisze:No tak właściwie to szukam info w necie od długiego czasu
No to słabo ci to idzie bo o polecanych zestawach FPV na różne częstotliwości/odległości/kieszenie to są tutaj takie elaboraty ze ciężko przeoczyć... Nie każ za siebie odwalać obsługi szukajki...
Ten wredny...
radeusplaygames
Posty: 50
Rejestracja: środa 01 lip 2015, 20:02

Re: Stworzenie systemu fpv

Post autor: radeusplaygames »

Szukałem o modelu info a jeśli chodzi o fpv to boje się ze znajdę nieprawdziwe dane a tu na forum to w miarę ufam no ale spoko poszukam :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Stworzenie systemu fpv

Post autor: Verid »

radeusplaygames pisze: a jeśli chodzi o fpv to boje się ze znajdę nieprawdziwe dane a tu na forum to w miarę ufam
No właśnie chodziło o przeszukanie forum... jest tego trochę, miłej lektury :mrgreen:
Ten wredny...
zwirekM10
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 21:01
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Stworzenie systemu fpv

Post autor: zwirekM10 »

Tobie powinno w zupełności wystarczyć do 1km. Dłuższe loty to już trzeba mieć trochę doświadczenia żeby krzywdy komuś nie zrobić. Zresztą im dalej lecisz tym dłużej szukasz. Polecam Pioneer do tego na początek zwykły mobius lub jakieś sj4000 żebyś w trakcie latania tradycyjnego mógł pooglądać jak to ładnie z góry wygląda. Potem jak juz latanie tradycyjne będziesz miał opanowane do mobiusa dokupisz sobie kabelek, nadajnik wideo z odbiornikiem i monitor na początek (łatwiej się nauczyć niż w goglach). Dopiero potem gogle, na HK są fajne i tanie styropianowe w nowszej wersji z lepszym monitorem i kilkoma bajerami. W ten sposób unikniesz zbędnych kosztów i rozbijesz je w czasie co w przypadku budżetu 14latka podejrzewam jest dość kluczową sprawą. Jak juz to będziesz miał opanowane do perfekcji to potem już sam będziesz wiedział co chcesz dalej a podzespoły zawsze wykorzystasz. A nie trzeba latać daleko, żeby się dobrze bawić. Ja mam takiego Pioneera na którym kolega uczył się latać, potem ja i po niezliczonej ilości kretów cały czas działa i daje satysfakcję z tą różnicą, że wcześniej sam lot juz był wyczynem a teraz z kolegą ścigamy się między drzewami na 2 samoloty.
Tak niżej zdjęcie jak to wygląda . Jak sam widzisz, prościej się chyba nie da. Kamera, nadajnik wideo i już. ja latam w nim na nadajniku 200mW fatshark i goglach bo mi się wszystkich gratów nie chce podpinać a tak na takim zestawie zrobisz kilometr jak nie lepiej.
Obrazek
Jaki zestaw konkretnie wybrać to jak koledzy pisali wcześniej znajdziesz na forum jak poszukasz.
ODPOWIEDZ