Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: Chestnut »

Miś, w takiej sytuacji przepraszanie za post pod postem jest -myślę, że- zbędne ;-)
na dzień dzisiejszy jestem "bez kasy" bo mi się dwa wesela wykluły-
Ale proszę i dla mnie odłożyć 2 sztuki :-D
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
ne0h666
Posty: 46
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 22:24

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: ne0h666 »

Po przemyśleniu też w sumie zamiast 1 wezmę 2 w wersji 4 kanałowej i programatorem.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: miś »

Prototypów dla wszystkich nie wystarczy.
Na razie zaklepane sztuki ma Piotr, czyli pomysłodawca, oraz rycerz100. Zostaną jeszcze 2szt do rozdysponowania.
Kolejny wypust będzie za około 1.5 miesiąca, wtedy będzie więcej dostępnych.
Pzdr. -----MIŚ-----
ne0h666
Posty: 46
Rejestracja: sobota 09 maja 2015, 22:24

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: ne0h666 »

Ja mogę poczekać, na razie jakoś sobie radzę ;)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: miś »

W pierwszym poście zacząłem pisać manuala co i jak.
P.S. Po drobnych negocjacjach zostały 4 a nie 2 szt do rozdysponowania z prototypów.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Chestnut
Posty: 336
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 20:28
Lokalizacja: Krosno

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: Chestnut »

W takim razie, że są to zapisy na prototypy- to gdybym się załapał do szczęśliwej puli testerów- zaklepuję JEDEN (4ch-lutownicy się nie boję)
do skrzydełka,
nie ma sensu, żeby drugi leżał aż powstanie jakieś latajło nowe, jak ktoś inny może go w tym czasie testować ;-)
..a jak się nie załapię- grzecznie poczekam na kolejną partię :-)
Mój największy lęk to sytuacja w której ja umieram, a Żona sprzedaje moje "zabawki" za tyle, za ile jej powiedziałem że je kupiłem...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: miś »

W pierwszym poście aktualizacja opisu.
Chętnych na pozostałe 4 prototypy proszę o PW. Jeśli nie będzie potrzebna przejściówka, to będę mógł wysłać w przyszłym tygodniu (dekoder(y) i ewentualny interfejs USB z kabelkiem). Przejściówki powinny być za około 2 tygodnie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: miś »

Znów post pod postem, ale w projektach to dopuszczalne, bo są nowe informacje.
W pierwszym poście kolejna aktualizacja - opis ścieżki sygnału, i linki do oprogramowania.
Zostały jeszcze dwa dekodery z pierwszej serii. Czekają na chętnych :mrgreen: (byle by nie wraz z przejściówką S.BUS której jeszcze nie ma, no chyba że ktoś zaklepie i poczeka na przejściówkę).
Na razie nie stwierdzono żadnych chorób wieku dziecięcego, więc na razie nie ma zmian w płytkach.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: miś »

I kolejny news:
Przyszły płytki przejściówek S.BUS. Poskładałem i działają. A więc jest już komplet. Fotki w pierwszym poście.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: miś »

I nastała cisza w temacie. Nikt jeszcze nie przetestował dekoderów ? Jakieś recenzje, uwagi ?
Mam jeszcze dwie sztuki gotowe na zbyciu. Jeśli ktoś jest chętny to proszę o PW.
Pzdr. -----MIŚ-----
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: piotr »

Witam .
moje powędrowały do modułu gimbala 3 osiowego z kamerą z zoomem-4 kanały .Zrealizowałem w skrzydle diferentail na lotkach przy wykorzystaniu tylko jednego kanału (ograniczyłem wycielenia serw przypisując ten sam kanał wejściowy )
Przyznaję , ze pomysł z przełącznikami binarnymi jest doskonały (można sterować oświetleniem do lądowania)
Proponuję pomyśleć o mikserach np: od 0-20 % działają klapy powyżej dołączają się totki jako hamulec (wychylenie do góry). i dalej obsługuje się wszystko tylko 2 kanałami.
Dalsze testy za tydzień.
Piotr
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: miś »

Przez chwilę myślałem nad mixerami, ale to wymaga sporego rozbudowania logiki i ilości konfigurowalnych parametrów. Przy takich "czarach" może się okazać że konfiguracja nie jest już "user frendly".
A klapolotki można zrealizować poświęcając tylko jeden dodatkowy kanał z aparatury. Rozdzielamy lotki na dwa kanały, mix lotek w aparaturze(czyli standard) a nie w dekoderze, klapy wspólne, no i mix klapy-lotki też robimy w aparaturze.
Pzdr. -----MIŚ-----
piotr
Posty: 269
Rejestracja: piątek 23 kwie 2010, 23:40
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: piotr »

Tak wiem , ale ciągle brakuje mi kanałów . Mam Thomasa i tylko 12 kanałów ,3-4 zabiera gimbal ,2 OSD i Autopilot ,5 płatowiec (lotki. klapy,kierunek wysokość i silnik. to już jest 12 lub 13 w zależności od gimbala , a jak hak podłączyć holowniczy ( sporo prądu zabiera start- pierwsze 500 m do lotów w termice można zrealizować startując za holownikiem) , sterowanie różnymi kamerami ,ew. oświetlenie, podwozie?
Piotr
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: rycerz100 »

Ja swoimi pobawiłem się tylko na stole więc nie mam co pisać.
Jak dla mnie bardzo przydatna zabawka oszczędzająca kanały :-) i eliminująca cały bajzel z kablami.
Czekam na gimbal i nowy model jak dotrą do mnie i będę zakładał wyposażenie napiszę coś więcej.
Mirek
piotr jet
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 16 sie 2015, 12:36

Re: Dekoder z PPM/SBUS na PWM czyli na serwa by MIS

Post autor: piotr jet »

miś,
Witaj jestem trochę słaby w temacie sbus.Czy mógłbyś podesłać mi swój nr. telefonu chciałbym porozmawiać Piotrek Kalinka
ODPOWIEDZ