Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Eman81krk »

Hej, tym razem mam kilka pytań odnośnie trybu follow me.

Wiemy a przynajmniej ja wiem że aby kopter mógł za mną podążać musi mieć GPS i jakąś komunikację dzięki której uzyska dane o pozycji w której się znajduję, np radiomodem. Oczywiście ja też muszę mieć urządzenie z GPS i radiomodemem który wyśle te dane do komptera.

No i teraz pytania.

Czy to musi być tylko radiomodem ? czy przez BT też to będzie działało? Tu jest zasadnicza sprawa bo jeżeli to hula po BT to do telefonu czy też tableta nie trzeba podłączać modemu co ułatwia sprawę.

Jeżeli już działa tylko z radiomodemem to czy jest (bo ja nie znalazłem) radiomodem działający na częstotliwości WiFi? a jak już działa to czy komunikacja na tej częstotliwości będzie możliwa z tabletem telefonem czy innym urządzeniem?

No i kolejne pytanie czy w przypadku użycia radiomodemów i tabletu z np Droid Planerem potrzebna będzie aparatura żeby uruchomić kopter?


Wiem że to wiele pytań ale zanim sam to sprawdzę to może uda mi się uniknąć straty czasu bo może ktoś już cokolwiek wie z tego co mnie nurtuje.
roon7
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: KRK

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: roon7 »

Hej,
Sprawdzałem tryb Follow Me z BT, działa. Jednak wg. mnie pewniejszy jest radio link 433, BT nie ma zbyt wielkiego zasięgu i mnie zdarzyło się stracić połączenie. Quad wylądował na drzewie ;-)
Do radio linka z tego co mnie wiadomo zawsze będziesz musiał podpiąć modem do telefonu/tableta, nie zależnie od częstotliwości.
Co do aparatury, jest opcja w Droid uzbrajania i ja bardzo często z niej korzystam, jednak nawet gdy by była możliwość uzbrojenia bez zlinkowanej apki (być może da się wyłączyć sprawdzanie połączenia z apką) JA NIE ZDECYDOWAŁ BYM SIĘ NA TAKIE ROZWIĄZANIE.
Mając apkę pod ręką zawsze możesz przełączyć w tryb Stabilize i uratować koptera, a co może i ważniejsze kogoś przed bliskim spotkaniem z latającą kosiarką.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Pieth »

Follow me jest stosowany w niektórych zabawkach i działa bez GPS tylko na sygnał radiowy.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Eman81krk »

Pieth pisze:Follow me jest stosowany w niektórych zabawkach i działa bez GPS tylko na sygnał radiowy.
gdzie to wyczytałeś ?

Jeżeli chodzi o radio to follow me z radiem trochę mija sie z celem... chce zrobić mały copter który bedzie kilka minut leciał za mna i kamerował mnie. Ciężko będzie jechać na rowerze z apką w ręce czy nawet w plecaku ( co i tak mija sie z celem bo jej nie użyję) GPS musi być bo w razie zerwania linku BT czy innego chcę żeby wylądował na ziemi.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Pieth »

Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Eman81krk »

W dalszym ciągu mało informacji... system GPS GLONASS czy GALILEO a najlepiej wszystkie musi być :) natomiast najbardziej zależy mi na tym aby działało to bez radia. No nic w niedziele przetestuje i taki wariant ( przyczepie sznurek na wszelki wypadek do coptera :-D )

Przy okazji dobrze wiedzieć że GALILEO juz działa w takiej skali :) na wiki z tego co wyczytałem to są tylko 3 satelity do testów.


Przy okazji ktoś ma info gdzie zakupić moduł zgodny i z GLONASS i z GALILEO ?

edit:

http://www.spkecl.com/en/2-617-19020/pr ... 41038.html

coś takiego ?
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Eman81krk »

Panowie powiedzcie mi czy ja dobrze myślę że kopter w trybie follow be powinien sie obracać w okół swojej osi (yaw) jeżeli to samo będę robił telefonem ?

oglądając ten filmik



zacząłem się nad tym zastanawiać bo latadło tego gościa strasznie "wierci" się w osi YAW a gość ten macha tym telefonem bez opamiętania.
roon7
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: KRK

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: roon7 »

Eman81krk pisze: Przy okazji ktoś ma info gdzie zakupić moduł zgodny i z GLONASS i z GALILEO ?
Właśnie dotarły do mnie 2szt. http://www.goodluckbuy.com/ublox-neo-m8 ... xhawk.html,
w opisie piszą "Galileo-ready", cena bardzo niska więc sam nie wiem, a nie specjalnie mam pojęcie jak to sprawdzić.

Ostatnio taka sobie pogoda, ale jak tylko trafi się weekend ze znośnymi warunkami to mam już upatrzoną dużą polanę w Puszczy Niepołomickiej na testy Follow ;P
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Eman81krk »

Ja zakupiłem takiego z kompasem.

http://www.banggood.com/UBLOX-NEO-M8N-B ... 71082.html

też cena niska a piszą w opisie tak: "Receiving Format:GPS,GLONASS,Galileo,BeiDou,QZSS and SBAS"

Daj znać jak poszły testy.
roon7
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 kwie 2013, 21:14
Lokalizacja: KRK

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: roon7 »

Ten z mojego linku też z kompasem, przetestowany na "podwórku", działa jak nie za tą cenę i łapie 12 sat bardzo szybko.
Postaram się zdać relację, byle pogoda dopisała bo to ostatni weekend przed urlopem.
Mam podobne cele jak Ty. Chcieliśmy urozmaicić ujęcia "przejazdów" rowerowych. Po zeszłorocznych testach na Zakrzówku, gdzie quad wisiał w powietrzu, stwierdziłem to nie to. Wiec teraz szukam rozwiązania na bazie Follow me. Niestety lekko nie ma, próby na 450 z GoPro zamontowanej bezpośrednio na ramie nie wypadły zadowalająco, i nawet nie chodzi o brak stabilizacji czy wibracje. Problemem był ze zmianą kierunku, opóźnienie było zbyt duże. Teraz kombinuje z 650 i 3 osiowym gimbalem. Tylko to już duże jest, więc obawiam się jak to będzie kiedy taka kosiara będzie przemieszczać się parę metrów obok. Ujęcia z dalszej odległości są może OK, ale jednak przy GoPro najlepiej było by jak było by to kilka metrów.
Tak więc jestem w kropce, ale zabawa przednia ;-)
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny raz tryb FOLLOW ME Pytania

Post autor: Eman81krk »

Tu jest cały sens tego żeby nie było to wielkie. max 450tka najlepiej składana tak żeby do plecaka weszła. No nic czekam na nową ramę i moduł satelitarny (GPS już tego nazwać nie mogę bo i GLONASS i Galileo:) :)
ODPOWIEDZ