Walkera runner 250

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
BigBadWolf
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Wrocław

Walkera runner 250

Post autor: BigBadWolf »

Witam, starałem się przeszperać forum czy ktos uzytkuje takie cuś , czy warto kupic ?

generalnie nie latalem za duzo dronami ale mam spory teren do testów, a spodobał mi się ten dronek.
Prosiłbym o rady / zjebki / polecenia w sprawie tego modelu
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Walkera runner 250

Post autor: Fiszbin »

A tak wczoraj oglądałem, prezentuje się ciekawie.

TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
giersza
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 12:35

Re: Walkera runner 250

Post autor: giersza »

Witam, podłączę się pod pytanie. Już zastanawiam się w jakim kierunku pójdę za kilka miesięcy szukając pierwszego modelu z FPV. Nie interesuje mnie nagrywanie filmów i wykonywanie zdjęć, raczej rekreacja dla wymagających. Może koledzy znający się na rzeczy zerkną na specyfikację i podpowiedzą czy to słuszny kierunek w tej cenie dla modelu RTF z FPV.
Nie chciałbym raczej pakować się w wersje DIY gdyż ani wiedzy ani wielkich umiejętności majsterkowania nie posiadam. Wołabym model wstępnie zoptymalizowany z możliwością modyfikacji w przyszłości. Wydaje się, że set przygotowany powinien być poprawnie ale może jakieś sugestie się pojawią. W niektórych filmach promujących widać moduł GPS, który ostatecznie się w żadnej wersji nie znalazł a w to miejsce pojawił się moduł OSD.
Jak rozumiem, do FPV potrzebne będą goggle lub monitor zewnętrzny. Wersja Basic 3 nie zawierająca goggle 2 kosztuje 1.2K a taka sama z Goggle 2 ponad 3K PLN i to na początek całkiem sporo.
Może słuszniejszy będzie wybór bez apki DEVO 7 i modułu OSD w cenie 0.95K i dobranie innej apki oraz modułów.
Pozdrawiam
Giersza
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Walkera runner 250

Post autor: Adrián »

Możesz na początek kupić "biedo" gogle z HK wersję V2 ok 70-80$, do tego tańszą aparaturę turnigy 9x/9xr i zestaw rc/bądź osobno frsky. Wyjdzie znacznie taniej na początek.
Jak masz dużo kasy i wiesz, że szybko Ci się nie znudzi, to bierz taranisa i np fatsharki, ale to po przymiarce, zresztą jak każde gogle nie diy.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Walkera runner 250

Post autor: Eman81krk »

Mamy go w sklepie, kolega robi już review.

A jak sie nie chce grzebać w DIY to 250 słabym wyborem na pierwszy latacz. To szybkie jest a jak nie masz wspomagaczy typu baro czy gps to podczas tej nauki napewno coś rozwalisz ;)
edimotionX
Posty: 9
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 19:04

Re: Walkera runner 250

Post autor: edimotionX »

Runner 250 jest bardzo ciekawą propozycją dla kogoś kto nie chce budować modelu od zera. Waga samego modelu to około 360g, natomiast producent dołącza baterię 2200 mah o wadze 190g. Całość daje nam wynik około 550g i flipów raczej nie pokręcimy. Czas lotu na takim pakiecie to 13 minut.
Model posiada dwa tryby lotu: stabilizowany z blokadą wychyleń i drugi bez blokady w którym możemy poszaleć. Po zmianie pakietu na 1300 mah model dostaje skrzydeł.
Co do budowy jest ona modułowa, więc problemem będzie np. zmiana odbiornika w modelu ponieważ połączenia albo są przez dedykowane gniazda w odpowiednich miejscach na PCB, albo przez specjalne taśmy podłączane do dedykowanych złącz. Odbiornik podłączony jest właśnie przez taką taśmę.
Generalnie model cieszy oko i lata też bardzo przyjemnie. Sygnał wideo jest na częstotliwościach Fat Sharka, więc zadziałał od razu po włączeniu. Musiałem tylko znaleźć kanał. Jeśli macie jakieś pytania o Runnera to chętnie odpowiem.
giersza
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 12:35

Re: Walkera runner 250

Post autor: giersza »

Z grzebaniem DIY to jak najbardziej wchodzi w grę ale bardziej by mi odpowiadał zoptymalizowany SET na start. Zgodnie z tym co napisał przedmówca, zmiana czegokolwiek na start w gotowym secie to jednak wejście w modyfikacje już na samym początku. Zakup docelowej/lepszej aparatury wydaje się jednak kuszącą propozycją. Jak znam życie to za kilka miesięcy jak będę zmieniał koptera to moja filozofia spojrzenia będzie jeszcze inna i jak to bywa ewoluuje w jakimś tam kierunku.
Póki co rozglądam się setem w miarę budżetowym wydaniu ale jako dobra platforma bazowa. Kuszącym wydaje się zakup porządnej aparatury i gogli już na początku ale czas pokarze...
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Walkera runner 250

Post autor: cebulator »

Fajna sprawa dla chcących zacząć przygodę. Ale obawiam się ze jak ktoś zapragnie świrować pomiędzy gałęziami (co jest uzależniające) to podstawowa obsługa i ew wymiany muszą zostać uwzględnione.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
edimotionX
Posty: 9
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 19:04

Re: Walkera runner 250

Post autor: edimotionX »

Nie jest źle, konstrukcja jest bardzo zwarta i wytrzymała, poszczególne elementy są pochowane pod półkami, a części zamienne są dostępne. Zaopatrzyłbym się tylko w dodatkowe śmigła. Model też jest dobrze oświetlony z przodu i z tyłu więc umożliwia orientację względem pilota. Spodobała mi się też aparatura, jako użytkownik Turnigy 9x właściwie nie czułem różnicy w obsłudze trzymając Devo 7. Podobna waga, gabaryt i wykończenie.
Awatar użytkownika
BigBadWolf
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walkera runner 250

Post autor: BigBadWolf »

edimotionX pisze:Runner 250 jest bardzo ciekawą propozycją dla kogoś kto nie chce budować modelu od zera. Waga samego modelu to około 360g, natomiast producent dołącza baterię 2200 mah o wadze 190g. Całość daje nam wynik około 550g i flipów raczej nie pokręcimy. Czas lotu na takim pakiecie to 13 minut.
Model posiada dwa tryby lotu: stabilizowany z blokadą wychyleń i drugi bez blokady w którym możemy poszaleć. Po zmianie pakietu na 1300 mah model dostaje skrzydeł.
Co do budowy jest ona modułowa, więc problemem będzie np. zmiana odbiornika w modelu ponieważ połączenia albo są przez dedykowane gniazda w odpowiednich miejscach na PCB, albo przez specjalne taśmy podłączane do dedykowanych złącz. Odbiornik podłączony jest właśnie przez taką taśmę.
Generalnie model cieszy oko i lata też bardzo przyjemnie. Sygnał wideo jest na częstotliwościach Fat Sharka, więc zadziałał od razu po włączeniu. Musiałem tylko znaleźć kanał. Jeśli macie jakieś pytania o Runnera to chętnie odpowiem.
jestem laikiem ale zapytam dlatego :) pakiet 1300 mah ? coz to ? bateria inna czy cos innego.

zdecydowalem sie na runnera tego, ale na razie szukam sklepu co ma go dostepnego, chce werzje 4 ze "wszystkim"
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Walkera runner 250

Post autor: Adrián »

BigBadWolf pisze:pakiet 1300 mah ? coz to ? bateria inna czy cos innego.
Mniejszy/lżejszy pakiet (bateria) od 2200, który dodają do zestawu. Dzięki niemu i wyższemu C, można szybciej polatać, bo 250 jest bardziej zwinna i mniej mułowata.
Awatar użytkownika
BigBadWolf
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Walkera runner 250

Post autor: BigBadWolf »

Adrián pisze: Mniejszy/lżejszy pakiet (bateria) od 2200, który dodają do zestawu. Dzięki niemu i wyższemu C, można szybciej polatać, bo 250 jest bardziej zwinna i mniej mułowata.
a no widzisz czlowiek sie uczy :) dziekuje
a jak to wplywa na czas ?

i z innej strony: czy ktos kojarzy sklep PL ktory ma runnera w sprzedazy ? (moze byc pw zeby nie reklamowac tu bo pewnie polityka forum)
dziekuje
LauckyLuck
Posty: 3
Rejestracja: piątek 17 lip 2015, 20:55

Walkera runner 250

Post autor: LauckyLuck »

Witam mam kilka pytań co do Runnera:
1)Czy można mieć inny nadajnik niż Devo bez zmiany odbiornika? Jeśli tak to jak przeprogramować ten odbiornik na inną aparaturę? Bo chciałem kopić sobie na początek wersje BNF do składania a aparaturę puki co mam HK 6s więc nie chciałem kupować Devo 7.
2)Czy poleci na 4s czy raczej się spali?
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Walkera runner 250

Post autor: Eman81krk »

1. Nie można zrobić tak jak chcesz ale mozna podpiać swój odbiornik.

2. Spali sie.
LauckyLuck
Posty: 3
Rejestracja: piątek 17 lip 2015, 20:55

Re: Walkera runner 250

Post autor: LauckyLuck »

A jak mam zmienić ten odbiornik skoro tam jest taśma a w HK mam tradycyjne wejścia osobne dla każdego serwa? Czy są może takie taśmy- przejściówki?
ODPOWIEDZ