Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
swIP
Posty: 57
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 10:19
Lokalizacja: legnica

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: swIP »

Chodziło mi o frame IMU
przepraszam nie doczytałem, że kolega ma 1 szt imu
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: elektrex »

notgroove pisze:Nie każdy gimbal da się obracać o 90 i 360stopni w każdej osi.
Ponadto kolejna trudniść to ustawienie go dokładnie w poziomie lub pionie. Wymaga to dodatkowo precyzyjnej poziomicy cyfrowej jeśli chcemy mówić już o dokładności.
Jak to nie da się obracać gimbalem o 360 stopni, przyspawany masz do stołu? Obracasz całą konstrukcje jak potrzeba.

Druga sprawa to nie potrzebne są żadne poziomice, a tym bardziej super precyzyjne. Przecież w GUI jest precyzyjny wskaźnik przy kalibracji IMU i wystarczy obracać tak całą konstrukcją a potem ją blokować w tej pozycji, aby dobrze całość skalibrować.

Sorry za stwierdzenie( absolutnie nie personalne - tyczy się wielu forumowiczów), ale wystarczy trochę pomyśleć a nie brnąć zatwardziałymi schematami.
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: notgroove »

A no widzisz bo nie każdy się da bo nie pozwala na to konstrukcja np. osi ROLL.
Po za tym kalibrujesz po to by okreść rzeczywiste pozycje a nie względem GUI.
Ponadto blokowanie pozycji gimbala bez czasem specjalnych blokad może być kłopotliwe.

Blokowanie samymi rękoma nie jest dobrym pomysłem bo raczej ciężko utrzymać nieruchomo
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: elektrex »

Nie no, w ten sposób (myślenia) do niczego nie dojdziesz...powodzenia.
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: notgroove »

Takie rady kolego to wsadź sobie w 4litery...

Jeszcze mało widzałeś gimbali chyba kolego skoro masz takie kiepskie pomysły.

A apropo gyro to kalibracji nie wykonyjesz w przestrzeni względem określonego środka...tylko kalibrujesz w 6 płaszczyznach.

O 360stopni w każdej osi to sobie obracaj gimbal od GoPro.
A jak nie rozumiesz że wiele gimbali nie da się fizycznie obracać o 360stopni w każdej osi to odpuść sobie puste i głupie komentarze.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: elektrex »

notgroove pisze:Takie rady kolego to wsadź sobie w 4litery...

Jeszcze mało widzałeś gimbali chyba kolego skoro masz takie kiepskie pomysły.

A apropo gyro to kalibracji nie wykonyjesz w przestrzeni względem określonego środka...tylko kalibrujesz w 6 płaszczyznach.

O 360stopni w każdej osi to sobie obracaj gimbal od GoPro.
A jak nie rozumiesz że wiele gimbali nie da się fizycznie obracać o 360stopni w każdej osi to odpuść sobie puste i głupie komentarze.

Pierwszą oznaką bezsilności i braku zrozumienia jest wykrzykiwanie inwektyw i obrażanie.

A może ja produkuje gimbale, od podstaw je projektując i może z powodzeniem sprzedaje na polskim rynku. Może kalibruję IMU na gimbalach i pracują bez zarzutu...

Nie znamy się Panie "notgroove" a po dwóch postach oceniasz mnie, że nie wiele widziałem, jestem pusty i głupi, oraz że mam się wypchać swoimi radami.
Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić jak można obracać całą konstrukcją gimbala, a nie poszczególnymi osiami aby pomóc sobie kalibrować IMU na Gimbalu w sześciu punktach, to ja już nic na to nie poradzę.

Tak odnośnie: Gimbal do GoPro np.:Tarota, nie da się obracać o 360 stopni we wszystkich osiach.
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: notgroove »

Proszę Cie daruj sobie bo bezczelny jesteś niezmiernie.

"Nie znamy się Panie "notgroove" a po dwóch postach oceniasz mnie, że nie wiele widziałem, jestem pusty i głupi, oraz że mam się wypchać swoimi radami"

A kto pierwszy mnie ocenił?? I mój sposób myślenia??

"Co z tego że IMU jest perfekcyjnie skalibrowane jak gimbal nie odchyla się w osiach idealnie"
"Po kalibracji IMU na gimbalu, zawsze gimbal działa poprawnie. Chodzi o to, aby położenie IMU przy kalibracji odpowiadało rzeczywistym położeniom w każdej osi, danej konstrukcji gimbala."
Nie ma to znaczenia bo pozycja w przestrzeni jest nieistotna.
Takie jest moje doświadczenie i wiedza z zakresu kalibracji qyro i akcelerometrów.
Co prawda na gimbalu małe doświadczenie ale w specjalistycznych urządzeniach nawigacyjnych.
Zresztą na logikę to dla gyro pozycja w przestrzeni nie ma znaczenia...gimbal jest w ruchy więc jego pozycja jest nieustannie zmienna (chyba że na stole jak kolega kalibruje).

"Jak to nie da się obracać gimbalem o 360 stopni, przyspawany masz do stołu? Obracasz całą konstrukcje jak potrzeba."
Jaki sens jest obracać całą konstrukcją i męczyć się z tym skoro można na kostce to zrobić bez większych problemów.
Ponadto manewrując całą konstrukcją obalasz swoją teorię kalibracji dla rzeczywistego położenia IMU przy obrocie każdej osi.

"Sorry za stwierdzenie( absolutnie nie personalne - tyczy się wielu forumowiczów), ale wystarczy trochę pomyśleć a nie brnąć zatwardziałymi schematami."
Tu powiedzmy że wybrnąłeś z obrażenia mnie i może nawet chciałeś coś przekazać ale trochę mieszasz się w swoich teoriach albo ja Ciebie nie rozumiem.

"Pierwszą oznaką bezsilności i braku zrozumienia jest wykrzykiwanie inwektyw i obrażanie. "
Nigdzie Ciebie jeszcze nie obraziłem a jedynie napisałem byś takie mało konstruktywne rady i właściwie próby podkreślenia że wiesz lepiej ale nie powiesz...wsadził w 4litery

"A może ja produkuje gimbale, od podstaw je projektując i może z powodzeniem sprzedaje na polskim rynku. Może kalibruję IMU na gimbalach i pracują bez zarzutu..."
I bardzo dobrze. Ciesze się że masz większe doświadczenia niż ja w kalibracji i budowaniu gimbali.

"Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić jak można obracać całą konstrukcją gimbala, a nie poszczególnymi osiami aby pomóc sobie kalibrować IMU na Gimbalu w sześciu punktach, to ja już nic na to nie poradzę."
Potrafię i uważam że nie ma większego sensu ponieważ pochłania więcej czasu niż kalibracja np. na kostce.
Tym bardziej w przypadku kiedy nie możemy zawieszonego gimbala obracać swobodnie we wszystkich osiach i blokować dokładnie w płaszczyznach poziomych i pionowych.

Wyjaśnij mi proszę jaki sens ma taka kalibracja?? Bo na pewno nie po to by kalibracja uwzględniała poza pozycją w płaszczyźnie pozycję w przestrzeni.

"Tak odnośnie: Gimbal do GoPro np.:Tarota, nie da się obracać o 360 stopni we wszystkich osiach."
A jednak są i takie do GoPro co trzeba by pokręcić całą konstrukcją by skalibrować...

Ja jeszcze nigdy nie miałem problemu z poprawną kalibracją IMU na kostce.
Co prawda mam jeszcze jeden nowy kontroler który zamontuję w przyszłym tygodniu i mam nadzieję że nie wbijesz szpileczek w laleczkę...

A teraz prosił bym byś podzielił się swoją wiedzą ale obszerniej...bez pustych stwierdzeń że do niczego nie dojdę...lub nie dojdziemy.
Wymiana zdań ale pełnych jest bardziej wartościowa...
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
elektrex
Posty: 208
Rejestracja: piątek 11 sty 2013, 00:14
Lokalizacja: WLKP

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: elektrex »

Nagram film jak to robię i o co mi chodzi (tak będzie szybciej), bo dyskusja zaczyna przybierać formę rozprawki na polskim i analizę każdego słowa. A nie w tym rzecz.
Pozdrawiam
Sławek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: notgroove »

No nie w tym rzecz...
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
swIP
Posty: 57
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 10:19
Lokalizacja: legnica

Re: Gimbal ze sterownikiem Alex-a - mały problem

Post autor: swIP »

elektrex czekamy na videło...i opis słowny lub pisany do filmiku jeśli można
ODPOWIEDZ