HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: timon123 »

Witam.Mam pytanie czy aparatury można dowolnie przypisywać między Hubsonami- i czy np z aparatury z modelu bez kamery można odpalić Hubsana FPV ? Jesli tak to jak wtedy przechwycić video ?

Przestały działać mi dwie aparatury w hubsonie FPV (miga czerwona dioda, brak obrazu) jest to na 100% wina aparatury. Ktoś ma jakieś sugestie co jest z nią nie tak ...bo jeśli padają po 1,5 godz używania to nie widzę sensu kupowania trzeciej... :roll:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: Adrián »

Reklamuj, od tego jest gwarancja.
Bateria w aparaturze jest naładowana?
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: timon123 »

Nie mam gwarancji,kupiłem powystawowy.Oczywiście zmieniłem baterie . Najpierw w jednej apce tak sie stało że zaczeła migać dioda, i system nie startował, potem ekran zupelnie się nie włanczał,az nawet dioda przestała migać...wziołem drugą aparature i normalnie hubsan wystartował bez żadnej zmiany częstotliwości w ustawieniach.
A teraz stało się tak z drugą aparaturą, dla mnie dziwne bo czytałem forum i co się dało na necie i nie znalazłem identycznego przypadku,jakby aparatury nie siadały właśnie...i ogólnie poza czestą utratą obrazu z kamery ,zwykle po upadku cieżko znaleśc inne usterki w tym modelu....

Czy nie można spróbować odpalić go z aparatury VLtoys V686 skoro to też 2,4 i FPV na 5,8 ? Ten moduł RF z Hubsana z tym nie zaskoczy?
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: yorg68 »

Na samej gwarancji świat się nie kończy. Nawet na egzemplarz powystawowy powinna być udzielona rękojmia. Paragon pewnie dostałeś. To jest dokument dzięki któremu możesz dochodzić swoich praw.
Jest jeszcze kwestia - jak dawno to było.
Proponuję - idz do sprzedawcy i spróbuj wyjaśnić sprawę.

Jerzy
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: timon123 »

Ok 3-4 tygodni i oba były gdzie indziej kupowane, wysyłkowo , ostatnio zwracałem coś z allegro zepsutego i zamiast zwrotu pieniędzy jaki ustalałem wysłali mi podobną podróbkę wiec raczej nie korzystam NIGDY z gwarancji- wole negatywa porządnego wystawić i wywalić do kosza, po prostu szkoda czasu i nerwów i ostatnio się o tym ponownie przekonałem. Bo by coś zwracać musi być sensowny sprzedawca i orientować się co się w firmie dzieje a przy sprzedażach internetowych i wysyłkach setek przedmiotów tygodniowo zwykle jakość obsługi jest tragiczna.

Interesuje mnie informacja jak poradzić sobie z problemem bo nie szukam na razie innego quadocoptera, te dwa Hubsany FPV do nauki odpowiadają mi w 100% tym bardziej ze w testach wysło że zasięg to ponad 300m a nie jak ludzie opisują z informacji na opakowaniu że 50-100 i wielu rezygnuje że mało :lol:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: Adrián »

timon123 pisze:Przestały działać mi dwie aparatury w hubsonie FPV (miga czerwona dioda, brak obrazu)
Jak nie chcesz się bawić w gwarancje, to rozkręć i zobacz, czy coś "podejrzanego" nie widać, może taśma nie styka do lcd, lub coś z gniazdem/złączem baterii.
Nikt z fusów nie wywróży ;-)
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: yorg68 »

timon123!!!

Wolisz wyrzucić?
W ten oto sposób powstają złodziejskie fortuny a ty jeszcze dokładasz do tego swoją cegiełkę :evil:
W każdym większym mieście istnieje instytucja Rzecznika Praw Konsumenta.
Znajdz ją - zapytanie o Twój problem jest bezpłatne. Pospiesz się bo rękojmia to raczej krótki okres.

Jerzy
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: timon123 »

Uważam odwrotnie. Wystawiam taki komentarz ze ktoś zainteresowany tym przedmiotem już go nie kupi.Kosztuje mnie to ale w ten sposób ostrzegam innych i sprzedaż np podróbek spada a ludzie mają większą szansę nabyć np oryginalny produkt. Ale nie dyskutujmy może na poboczne tematy...

Taka aparature z hubsana mogę mieć za 10min ,ale to rozwiązanie tymczasowe, bo może się ponownie zepsuć za kolejną godzinę pracy ,podobnie jakby mi sklep wymienił na identyczną... Skoro dwie padły w identyczny sposób to mam prawo tak myśleć...

Oczywiście prubuję grzebać ale znam się jedynie na elektryce.Zmiany baterii nie mają wpływu.
Po odpaleniu jednej aparatury pojawił się obraz i zaczął powoli blednać, latałem hubsanem aż do całkowitego zaniku obrazu po ok 2min i nie miało to wpływu na sterowanie.Jednak po wyłączeniu nie udało się już ponownie uruchomić by zaświeciła się zielona dioda...Nie wygląda mi to na zerwany kabelek tylko jakaś usterkę samej elektroniki,być może jakaś partia jest wadliwa.W środku wszytko wygląda ok.Po włączeniu dioda mignie raz, czasem 3 razy... może to jakaś sygnalizacja servisowa problemu...



Chciałbym dobrać coś co zastąpi te aparaturę licząc że będzie mniej awaryjne..

Znalazłem coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=NajJvmIW4QU
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: Adrián »

Rozwiązanie fajne, bo przyszłościowe. Kupujesz normalną aparaturę (nawet 9xr) i możesz latać hubsonami. Tylko moduł pewnie nie będzie tani. (jeszcze nie doczytałem)
Editt:
35$ + wysyłka.
To jeszcze względnie.
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: timon123 »

EDIT : PROBLEM ROZWIĄZANY :-)

Właśnie to miganie mnie doprowadziło i to że małe prawdopodobieństwo by obie aparatury tak samo się zachowywały.

Od początku używałem akumulatorów SANYO eneloop , naładowane pokazywały na ekranie 2 z 3 kresek naładowania.Nawet jak spadło do jednej normalnie latałem.Ale zmieniłem na nowy komplet. Gdy przestała działać aparatura przełożyłem te same baterie do drugiej i tamta normalnie działała :shock: . Wkładałem też podczas grzebania teraz komplet zwykłych alkaicznych, nawet każdego enelopa z kilku zestawów sprawdzałem osobno miernikiem do baterii czy jakaś nie padła... było wszystko ok. Naładowałem teraz jeden komplet do pełna i apka się uruchomiła....No nie wiem, raz działała na takim nizszym napięciu a raz nie? a może mają dość enelopów? A może ja gdzieś popełniłem błąd i któryś komplet na pulce w pakiecie nie był w pełni naładowany....sam już nie wiem ale takie pojedyncze migotanie ,lub 3 x zapewne oznacza niskie napięcie baterii. :mrgreen:

Dziękuję wszystkim za pomoc. :-P

P.s Normalną aparaturę już mam ;-) teraz myślę nad goglami ale powoli, dopiero latam przy nodze.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: Adrián »

Czyli jednak nie naładowane baterie ;-)
Ale dobrze, że problem rozwiązany.
Jak masz zamiar dłużej polatać tymi hubsonami, to może warto zakupić dodatkowy moduł. Precyzja w sterowaniu jest na pewno większa.
Jeśli to tylko zabawka, to szkoda tych 30 $
timon123
Posty: 120
Rejestracja: sobota 15 lis 2014, 18:09
Lokalizacja: Kraków

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: timon123 »

Mam zamiar dłużej polatać bo na razie nie znalazłem nic równie małego o większym zasięgu.Chciałbym mieć lepszą aparaturę i jakaś leży w domu ale i na tej lata mi się bardzo precyzyjnie ,zależy mi na zwartej konstrukcji i jak najmniejszych gabarytach wszystkiego.Z czasem zobaczymy ile się da z niego wycisnąć.

Jedynie do czego mam zastrzeżenia to trzymając tak samo przepustnice i utrzymując model w jednym miesjcu w zwisie na skutek spadku napięcia zaczyna on powoli opadać i by to skorygować muszę stopniowo wychylać bardziej drążek.Rozumiem jednak że przy tej cenie nie dało się tego przeskoczyć.
shp29
Posty: 15
Rejestracja: piątek 10 lut 2017, 17:23
Lokalizacja: Namysłów

Re: HUBSANY x 4 107 ZMIANA APARATURY

Post autor: shp29 »

Odgrzebie trochę temat. Również latam quadem zbudowanym na hubsanie x4 Plus radio z ekranem od wersji fpv. Baterie akaliczne poddają się po ok 30min. Mogę użyć aku r6 1.2v np nimh eneloop? Czy napięcie jest zbyt niskie. Może jakieś inne? Lipo moda nie chce robić.
ODPOWIEDZ