Kontroler gimbala STorM32

dyksusja o gimbalach, żadnej komercji

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
ozim
Posty: 43
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:31
Lokalizacja: Wawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ozim »

Asystenta w trybie nazam mam od dawna ale tam nadal nie ma tej zakładki, a właściwie jest tylko wygląda inaczej. Spróbuje wgrać asystenta na łindołsa.

Obrazek
sky is not limit ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

ozim pisze:Asystenta w trybie nazam mam od dawna ale tam nadal nie ma tej zakładki, a właściwie jest tylko wygląda inaczej. Spróbuje wgrać asystenta na łindołsa.
Lub mozesz sprobowac jeszcze jeden trick. Kliknij na ktorys ze sliderow zeby go zaznaczyc a nastepnie na klawiaturze nacisnij CRTL+Tab.

EDIT: Nie wiem czy ten trick zadziala na Macu
Awatar użytkownika
ozim
Posty: 43
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:31
Lokalizacja: Wawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: ozim »

Trick zadziałał :) wyzerowanie gainów pomogło na pochylanie. Wielkie dzięki za pomoc online! Wiszę bro :) A teraz lecę popidować.
sky is not limit ;)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

Szykuje sie miniaturowa wersja kontrolera 36x36mm

Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

marekp pisze:To na pewno byłoby prostsze.
Dziękuję!
Zrobione :-)
http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... count=5276
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: Adrián »

pawelsky pisze:Szykuje sie miniaturowa wersja kontrolera 36x36mm
Wow, aż tak małych rozmiarów się nie spodziewałem.
Pojawił się taki maluch http://www.aliexpress.com/item/Mini-Sto ... 90769.html
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: marekp »

Wrócę na moment do swoich kłopotów. Nie działał pitch poprawnie. Piotr przelutował układ z Z na Pitch. NIe działał nadal. Okazało się coś mało prawdopodobne. Silnik uwalony! Ale ciekawie bo z alexmos działał. Zmieniłem w minutę (bo wprawę mam ogromną) ustawiłem gimbala. W nastepne 5 minut PID-y - wszystko chodzi. Tyle że osi Z nie mam ale na razie miało nie być.

MarekP
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

marekp pisze:Piotr przelutował układ z Z na Pitch
To ja tu OlliW mecze zeby mapowanie dorobil w GUI, a ten se bezczelnie przelutowal ;-)
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: marekp »

Niech zrobi na pewno sie to przyda . Bym 10 razy szybciej sprawdził co nie działa. Ale ten silnik uwalony to wstyd i tak. Powinienem po 5 minutach znaleźć. Ale za to chodzi jak burza ten Storm32. Swoją drogą strasznie skomplikowany sposób zdiagnozowania wybralem. Najpierw podłączyłem do Z oś pitch i sprawdziłem ze jak ustawię tylko D to jest lepiej. No to do Piotra żeby zamienił układy. Zamienił i nadal nie działa.
W końcu zamieniłem silniki. No i złe działanie przeniosło się na roll, Kupiłem silnik no i działa. A zamiana silników to chwila. Wstyd i wszystko. Ale podoba mi się jak działa

MarekP
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

marekp pisze:Niech zrobi na pewno sie to przyda
No toz przeciez zrobil
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=386707#p386707
marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: marekp »

Przeoczyłem. Ale fajnie! Na pewno się przyda. Ja to przelutowałem w czwartek albo piątek.

MarekP
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: MatManiak »

Panowie, mam problem... walczę 3-ci dzień ze storm32, w końcu postanowiłem się poddać i zapytać na forum.
Gimbal 3 osiowy pod gopro, silniki pitch&roll gbm 2208, yaw emax 2806. Problem stanowi configuracja gimbala. Robię tak:

1. Podpinam baterię, podpinam usb
2. Otwieram bgc32tool
3. daję "Connect", gimbal się łączy
4. gimbal configuration -> configure gimbal tool
5. ustawiam w nominalnej pozycji gimbal
6. klikam next, przechylam gimbal do przodu (tak jakbym pochylał kamerę w dół) razem z całym kopterem (obydwa imu jednakowy kąt)
7. Wykrywa mi położenie imu, klikam next next next
8. Gimbal najpierw ustawia się krzywo, ("state"), potem się prostuje do nominalnej pozycji ("level"), następnie sprawdza kierunek silników ("autodir") i ostatecznie robi "relevel"... i tutaj wlasnie jest problem, bo najpierw ustawia się w dobrej pozycji, a po chwili pomalutku pochyla się kamera (pitch) ku dołowi aż uzyska 180 stopni (czyli jest dokładnie do góry nogami) i tak już zostaje... konfiguracja się nie udaje, bo zostaje na "relevel" cały czas... po jakimś czasie następuje timeout.

Wiecie w czym problem?

Próbowałem:
- kalibrować wcześniej obydwa IMU (1-point, write+store)
- Zmieniać pozycje IMU na kamerze (obracałem je o 90 i 180stopnii, choć to nie ma znaczenia, bo pozycja może być dowolna, po prostu przy kalibracji wykrywa mi *poprawnie* że imu jest inaczej)
- wgrywać inną wersję softu (+ perform full chip erase) - testowałem z v70 i v80
- zmieniać pidy (testowałem domyślne, oraz takie jakie są podane na wiki storm32 dla gimbala pod gopro z silnikami 2208)

Sprawdziłem też czy IMU jest dobre, odczyty ("data display") wyglądają sensownie, brak błędów i2c. Sprawdziłem też czy same silniki są sprawne, podpinając do alexmosa i tam wszystko działa pięknie.

Podaję się...

P.S:
Płytka v1.3, RC inputs nie podłączone, żadne inne ustawienia nie zmieniane (poza pidami i kalibracją acc), zasilanie bezpośrednio z 3S.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: NeXuS »

Czy w trakcie przechodzenia przez poszczególne tryby, state, level, relevel... gimbal jest nieruchomo? Tzn. czy go np. nie trzymasz w ręce?
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: MatManiak »

NeXuS pisze:Czy w trakcie przechodzenia przez poszczególne tryby, state, level, relevel... gimbal jest nieruchomo? Tzn. czy go np. nie trzymasz w ręce?
Jest nieruchomo, tzn jest na dumperach podwieszony pod quadcopter, ktory stoi na biurku i nie dotykam ani koptera ani gimbala.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kontroler gimbala STorM32

Post autor: pawelsky »

MatManiak pisze:konfiguracja się nie udaje, bo zostaje na "relevel" cały czas... po jakimś czasie następuje timeout.
Silniki dobrze podlaczone (0-pitch, 1-roll, 2-yaw)? IMU przypiete do dobrego gniazda (czesto chinczyki przypinaja do #2 zamiast do #1)?
ODPOWIEDZ