Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: Episodex »

Witam,
kupiłem ostatnio quada ARTF i jestem w trakcie składania. Wczoraj próbowałem przykręcić silniki ale wydaje mi się, że śrubki dołączone do silników są za krótkie. Kontaktowałem się ze sklepem i twierdzą, że powinno wystarczyć chociaż faktycznie krótkie. Kupiłem dla porównania jedną śrubkę 6mm (te co dali są 4mm) i tutaj fotka porównaniem:
Obrazek.

Wydaje się, że 6mm będą lepsze (nie zahaczają o uzwojenie silnika) ale jedna kosztuje 2,13 zł a potrzebuję 16... Kupiłem więc na wagę odpowiedniki zwykłe. I teraz moje główne pytanie: czy te tanie śrubki (1,20 zł za ponad 16 sztuk) są jakoś wyraźnie gorsze od tych za 2zł sztuka? Czy bez obaw mogę przykręcić z klejem do gwintów i będzie ok?

Czy w ogóle mam próbować te silniki przykręcać na śrubki 4mm gdzie widać na fotce ile wystają poza ramę?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: pawelsky »

Episodex pisze:jedna kosztuje 2,13 zł a potrzebuję 16
Matko, gdzies ty takie drogie sruby znalazl? One kosztuja ok 7-8PLN za 100szt.
Episodex pisze:Czy w ogóle mam próbować te silniki przykręcać na śrubki 4mm gdzie widać na fotce ile wystają poza ramę?
Nie probowac, sa ewidentnie za krotkie.
Phoboss
Posty: 90
Rejestracja: wtorek 24 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: Phoboss »

Hej, po co Ci az 16? Wystarczy przykrecic po 2 na silnik i powinno dzialac, zaoszczedzisz troche wagi i $$.
Do mnie ida srubki 6mm m3 z lbem walcowym z aluminium 7075. Sa duuuzo lzejsze od stalowych, i moge Ci odsprzedac taniej niz te 2.13/sztuka. Jakbys potrzebowal to PM - beda za tydzien.
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: Episodex »

Właśnie te 7-8zł/100 szt. to chyba to co ja kupiłem. Czyli zwykłe na krzyżaka na wagę. Jeśli takie mogą być to mam co potrzebuję :). Tylko chciałem się upewnić, że to nie jest tak, że tam są jakieś dzikie drgania czy coś, które zwykłe śruby połamią czy coś ;).

Te moje to M2. Ważą w sumie tyle co nic. Niestety nie mogę tydzień czekać, bo urlop mi się wtedy zaczyna i już chciałbym polatać ;). I nie wiem do końca gdzie wtedy będę, to nawet adresu bym nie miał jak podać.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: pawelsky »

Episodex pisze:Właśnie te 7-8zł/100 szt. to chyba to co ja kupiłem. Czyli zwykłe na krzyżaka na wagę.
Na imbus kosztuja tyle samo. Nie ma znaczenia jakimi przykrecisz, wazne zeby pewnie trzymaly.
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: Episodex »

No to ja nie wiem co za śrubki w tym sklepie mieli... Fakt, że gość mówił, że to mercedesy wśród śrubek :D. Przykręcę na te zwykłe 6mm + klej do gwintów. Dzięki za rady!
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: pawelsky »

Episodex pisze:gość mówił, że to mercedesy wśród śrubek :D
Sciemnial. Tu masz przykladowe z aledrogo
http://allegro.pl/sruba-imbusowa-m2x6mm ... 93864.html
Episodex
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Za krótkie śrubki do przykręcenia silników?

Post autor: Episodex »

Hmm, może tamte miały jakąś lepszą klasę twardości, nie wiem. Dobrze że nie kupiłem :).
ODPOWIEDZ