Licencja UAV oraz posiadanie ubezpieczenia OC

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

OC od siebie i po sprawie. Jak masz oc od siebie to możesz młotkiem lub kamieniem szyby w aucie powybijac i oc załatwi sprawę.
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Jesteś tego pewien ? Za takie coś może i zapłacą, jak Cie za niepoczytalnego uznają... Starsi jesteście, to więcej wiecie :D jeśli to jest rozwiązanie, to olać "wymagane OC" które i tak jest do niczego, skoro nic nie jest w stanie pokryć.
Pozdrawiam Karol
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

OC pokrywa szkody które wyrzadzisz , czy to sobą , czy to czymś itp.
LeWy2005
Posty: 101
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 13:22
Lokalizacja: 3city

Post autor: LeWy2005 »

Special pisze:OC pokrywa szkody które wyrzadzisz , czy to sobą , czy to czymś itp.
Chyba ubezpieczycieli znasz tylko z opowieści i nigdy nie musiałeś korzystać z ich usług na kwoty powyżej 5000zł Specjalu... ;) Umowa umową, do tego dochodzą warunki ubezpieczenie gdzie są zazwyczaj bardzo ciekawe zapisy :)
Pozdrawiam :)
twistedme

Post autor: twistedme »

LeWy2005 pisze:
Special pisze:OC pokrywa szkody które wyrzadzisz , czy to sobą , czy to czymś itp.
Chyba ubezpieczycieli znasz tylko z opowieści i nigdy nie musiałeś korzystać z ich usług na kwoty powyżej 5000zł Specjalu... ;) Umowa umową, do tego dochodzą warunki ubezpieczenie gdzie są zazwyczaj bardzo ciekawe zapisy :)
No wlasnie, a to nie bedzie raczej tak:

- latal pan w centrum miasta lamiac swiadomie rozporzadzenie i sorry gregory. Figa z makiem a nie odszkodowanie?
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Jak przerobicie kilkanaście razy korzystanie z takiej polisy to zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Karol93
Posty: 276
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 22:17
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Karol93 »

Jaki jest koszt takiej polisy, oraz jaka jest suma eubezpieczenia? Czy taki rodzaj ubezpieczenia bedzie uznany w trakcie egzaminu ?
Pozdrawiam Karol
Special
Posty: 132
Rejestracja: wtorek 11 mar 2014, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special »

Nic mi nie wiadomo o polisie i egzaminie.
Ja płacę ok 6 tys rocznie ale w tym jest sporo dodatków.
suma ubezpieczenia zależna jest zawsze od wkładu.
Kotu
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 09 maja 2013, 22:20
Lokalizacja: Trzebnica
Kontakt:

Post autor: Kotu »

Karol93 pisze:Jaki jest koszt takiej polisy, oraz jaka jest suma eubezpieczenia? Czy taki rodzaj ubezpieczenia bedzie uznany w trakcie egzaminu ?
Koszt ubezpieczenia w PZU to ok 500-600 pln i będzie uznane bo rozmawiałem o tym z egzaminatorem, ważne żeby w ubezpieczeniu było zawarte ze robisz cokolwiek z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego( dla PZU to dron) gość pytał mnie o sumę ubezpieczenia jaka chce, wiec powiedziałem min. 20000€ co z tego wyniknie dam znać w pon-wt.

Wiem ze w ULC uznawali OC dla fotografów, ze nasz "dron" był na równi z aparatem. Ale egzaminator rzekł ze pózniej może być problem jak się coś stanie z wypłata takiego odszkodowania z ubezpieczalni.
Kotu
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Licencja UAV oraz posiadanie ubezpieczenia OC

Post autor: robak56 »

Panowie jeśli ktoś jest zainteresowany ubezpieczeniem OC komercyjnym, zapraszam do wpisywania się na listę chętnych tutaj: https://www.facebook.com/groups/1469490 ... 133251779/
Jeśli uzbierać się 20 osób, jest duża szansa na warunki zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż w PZU.
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Licencja UAV oraz posiadanie ubezpieczenia OC

Post autor: Pan Tadeusz »

nie wiem jakie to będą lepsze niż w PZU, ale coś i w PZU się podziało lepszego . Można komercyjne latanie dronem ubezpieczyć nawet do 200.000 zł , kosztuje to "tylko" 900 zł, ale za 700zł można mieć OC na 100.000 zł , własnie takie kupiłem wczoraj
Polecam czytanie ze zrozumieniem
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Licencja UAV oraz posiadanie ubezpieczenia OC

Post autor: robak56 »

Możesz podać linka do tego OC, szukam, ale nie potrafię znaleźć...
Pan Tadeusz
Posty: 110
Rejestracja: sobota 05 kwie 2014, 11:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Licencja UAV oraz posiadanie ubezpieczenia OC

Post autor: Pan Tadeusz »

Polecam czytanie ze zrozumieniem
ODPOWIEDZ