Konto walutowe- co wybrać?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: Assur92 »

Witam
Chciałbym się spytać użytkowników kont walutowych jak właściwie z nimi jest?
Będę robił przez okres 5-6 miesięcy zakupy na większą kwotę i szkoda dawać zarabiać krocie paypalowi, a po za tym większość będzie kupowana na aliexpress. Przyglądałem się ofercie alior kantor. Nie rozumiem tam opłat na podstawie "licznika". Czy mnie obowiązuje ten licznik jak na dobrą sprawę zamierzam tylko płacić kartą kredytową?
Jakie inne konto walutowe polecacie? Jak wcześniej wspomniałem będzie służyło tylko do zakupów przez internet. Najlepiej by było darmowe, ale jak będzie jakaś opłata symboliczna typu 5zł/msc to też nic się nie stanie.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
dr_z
Posty: 51
Rejestracja: sobota 28 lut 2015, 12:27
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: dr_z »

Assur92 pisze:Nie rozumiem tam opłat na podstawie "licznika".
jeżeli masz pokrycie całej kwoty na rachunku podpiętym do karty to, nie interesuje Cie licznik :)
Assur92 pisze:będzie kupowana na aliexpress
na ali nie honorują PayPala, jedynie powiązana karta z rachunkiem
Assur92 pisze:Przyglądałem się ofercie alior kantor
Też się zastanawiałem na katorem w alior, sporo negatywnych komentaży na forach mnie zniechęciło i założyłem miesiąc temy w T mobile bank, Jestem mega zadowolony, karta powiązana z PP i ściąga pieniądze bez żadnych prowizji !!
Oczywiście walute wymieniam na walutomat.pl
Assur92 pisze:Jakie inne konto walutowe polecacie?
ja mam w T-mobile Bank( właściciel Alior bank) rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy z kartą USD
W kwietniu niestety zapowiedzieli zmienili opłaty, ale wchodzą w życie od czerwca więc może się załapiesz jeszcze na darmową kartę.
Jeżeli nie to chyba jest opłata ok 10 zł za wydanie lub odnowienie karty

P.S. Pamiętaj nie zakładaj karty do rachunku w PLN bo ściągają 6zl miesięcznie, jednie do RACHUNKU OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWEGO w USD
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: waltz »

Sa jeszcze karty prepaid cinkciarza. 15 płn za wydanie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
PitLab
Posty: 967
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 20:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: PitLab »

Karty Cinkciarza są tanie i fajne ale mają spore limity. Sprawdź to zanim w nie wejdziesz, zwłaszcza jeżeli chodzi o większe kwoty powyżej kilkuset. Mam karty Cinkciarza USD, EUR i PLN. Walutowe przy zakupie drobnicy sprawują się fajnie, ale z karty PLN z bankomatu mogę wypłacić tylko 250zł.

Z kont testowałem mBank i PKO BP. mBank to porażka, swego czasu nie można było przelać na walutowy rachunek krajowy np. Walutomat. Z kont walutowych w PKO BP jestem zadowolony, zarówno z przelewów wychodzących jak i przychodzących. Dobrze współpracują z Walutomatem i Cinkciarzem. Kosztuje to trochę więcej niż 5zł miesięcznie, około 9zł konto PLN a subkonta walutowe jakiś ułamek tamtejszej waluty. Łącznie rząd wielkości 10-15zł.
Piotrek.
Z różnych form kontaktu preferuję e-mail
pater
Posty: 179
Rejestracja: środa 10 gru 2014, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: pater »

Również moge polecic konto walutowe w T-Mobile usługi bankowe. Korzystam od kilku miesiecy i jesteb b. zadowolony.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: Assur92 »

Dziękuję za odpowiedzi. Nie jestem przywiązany do swojego banku więc bezproblemowo mogę go zmienić, opłaty za prowadzenie konta i kartę i tak mam więc mogę przejść do innego banku który będzie miał korzystną ofertę na konto walutowe. Spojrzałem na konto osobiste jak i walutowe w T-Mobile. On należy do operatora T-Mobile czy alior bank bo troszkę mnie zbił z tropu dopisek "dostarczone przez alior bank"
Czy sprawy bankowe w T-Mobile będę w stanie załatwić w normalnej placówce czy jedynie wszystko przez internet?

Mbank wykluczyłem na początku, jak dla mnie tragiczna strona internetowa do zarządzania kontem i przelewami. PKO przynajmniej jakiś czas temu średnio mi pasował, dużo było opłat, mało korzyści, ale to było z dobre 5 lat temu jak się orientowałem na temat tego banku.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: PiotrSz »

Assur92 pisze:Spojrzałem na konto osobiste jak i walutowe w T-Mobile. On należy do operatora T-Mobile czy alior bank bo troszkę mnie zbił z tropu dopisek "dostarczone przez alior bank"
T-Mobile to w zasadzie tylko brand pod którym ten bank występuje. Faktycznym operatorem tego konta jest Alior i wszelkie formalności możesz załatwić tylko online lub przez infolinię.
dr_z
Posty: 51
Rejestracja: sobota 28 lut 2015, 12:27
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: dr_z »

PiotrSz pisze: wszelkie formalności możesz załatwić tylko online lub przez infolinię.
są też pojedyncze oddziały w największych miastach
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: Tummi »

T-mobile nie bedzie juz bezplatnym kontem, wiec jesli ktos szuka najbardziej ekonomicznego rozwiazania, to wspomnainy kantor.aliorbank.pl jest nie do pobicia - wszystko za darmo (1 warunek - w pol roku od zamowienia karty trzeba przeprowadzic nia min. 1 transakcje).

Natomiast w sieci ludzie narzekaja na obsluge chargebacka przez Aliora. A to, odpukac, moze sie przydac robiac duzo zakupow za granica. Jesli ktos ma jakies doswiadczenia na tym polu, to chetnie poczytam.

T.
dr_z
Posty: 51
Rejestracja: sobota 28 lut 2015, 12:27
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: dr_z »

Tummi pisze:T-mobile nie bedzie juz bezplatnym kontem,
https://static.t-mobilebankowe.pl/uploa ... izjiv2.pdf

Karta debetowa MasterCard
(obowiązuje do 31 maja 2015 roku)

opłata pobierana na koniec
miesiąca, w którym
wydano/ wznowiono
Kartę

KARTA DO KONTA
WALUTOWEGO 0 zł :)




karta jest wydawana na 4 lata, więc można uniknąć opłat zgodnie z obowiązującym reg.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: Assur92 »

Jak zdecydowałem się na kont w Tmobile to akurat tworzenie konta nie działa :/ Będzie trzeba na infolinie chyba dzwonić...
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Skinny
Posty: 43
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konto walutowe- co wybrać?

Post autor: Skinny »

Polecam Alior Kantor, mam ponad rok, płacenie przez pp, płatności kartą, wypłaty w bankomatach w Niemczech, Włoszech, Chorwacji bez problemu
ODPOWIEDZ