Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

tomiszczecin
Posty: 33
Rejestracja: sobota 19 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Szczecin

Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Post autor: tomiszczecin »

Witam zakupiłem sobie qav 250 ,model złożony tak jak należy wszystko podłączone podczas programowania cc3d silniki ustawione działaja z pozycji kompa tak samo jak ustawnienia aparatury lecz po odłaczeniu wszystkiego model nie odpala wogóle dodam tylko ze posiadam aparature turnigy 9x z v8fr2 odbiornikiem .Pytanie do fachowców jest takie czy coś moze robie nie tak czy połaczenia maja swoją kolejność ,bo to wyglada tak jakby to cc3d nie zapamiętywało ustawien choć mogę sie mylić nie jestem tak dobrze obcykany w temacie dlatego moze ktoś bedzie w stanie mi pomóc bo szkoda żeby leżało w koncie :P
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Post autor: mounter »

na pewno coś robisz nie tak... :-)

jeśli chcesz podłączyć sygnały PWM, kolejność podłączeń nie ma znaczenia, bo i tak możesz zmienić kolejność kanałów w GUI, (Ch3 to zazwyczaj gaz, biala wtyczka z +5V i masa), a jeśli Ci kopter nie zazbraja, przede wszystkim sprawdź zakres sygnału PPM, wtedy rozszerz sobie endpointami w aparaturze. ja mam uzbrajanie silników przełącznikiem :)

odpal konfiguratora aparatury w manualu, tam skalibrujesz aparaturę po przejściu kreatora
tomiszczecin
Posty: 33
Rejestracja: sobota 19 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Post autor: tomiszczecin »

możliwe że uzbrajanie silników nie działa bo sygnały ppm w przypadku kreatora to jest ok ale czy funkcja flight mode ma coś wspólnego z uzbrajaniem silników pytam bo nie wiem bo nie zabardzo moge to ustawic na przełaczniku 3 pozycyjmym
Awatar użytkownika
simoneus
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 15 kwie 2012, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Post autor: simoneus »

"LOW - the channel value for the mapped channel input is around 1000 CENTER - the channel value for the mapped channel input is around 1500 HIGH - the channel value for the mapped channel input is around 2000"

Ustaw zakresy kanałów aparatury. Wczoraj męczyłem się z tym samym. Gaz był za wysoko i się nie uzbrajał.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Post autor: PiotrSz »

Jeśli CC3D nie zapamiętuje ustawień musisz sprawdzić w zakładce Flight Data czy po uruchomieniu coptera nie pali Ci się na czerwono kontrolka BOOT. Jeśli tak to musisz uruchomić go jeszcze raz. Tak samo sprawdź czy po ustawieniu aparatury i po zapisaniu nie ma tam nic na czerwono. Pamiętaj też że bardzo ważną rzeczą jest ustawienia w aparaturze przełącznika od trybów lotu i prawidłowo zadeklarować go podczas konfiguracji inputów. Jeśli tego nie zrobisz to też mogą dziać się jaja.
Awatar użytkownika
pietrus11
Posty: 106
Rejestracja: wtorek 02 kwie 2013, 17:28
Lokalizacja: Norwegia

Re: Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Post autor: pietrus11 »

Jeżeli ładujesz w niego najnowszą wersje 15.02 to są jakieś problemy a przynajmniej ja je mam silniki się nie uzbrajają po dwóch właczeniach i wyłączeniach traci wszystkie ustawienia.
tomiszczecin
Posty: 33
Rejestracja: sobota 19 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prośba o podpowiedz QAV 250 z ABC-RC

Post autor: tomiszczecin »

Powiem tak udało mi sie go uruchomic jedyną rzeczą jaką zrobiłem to było zainstalowanie oprogramowania na komputerze i zaprogramowanie go na nowo wiec dziwne ale lata i to całkiem dobrze tylko wrazliwy jest na ruchy a wczesniej nie latałem quadem wiec bedzie miło spedzony weekend :D pozdrawiam i dziekuje za podpowiedz zawsze to jakias nowa informacja dla mnie
ODPOWIEDZ