Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Kris30
Posty: 1
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 19:40

Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: Kris30 »

Witam, kilka dni temu dostałem drona Cheerson cx-20 i wszystko byłoby super gdyby nie fakt, że jeden z silników jakby słabiej chodzi (stawia większy opór niż pozostałe silniki da się to wyczuć pod "palcem"). Myślałem, że to może kwestia kalibracji ale po wykonaniu jej kilkanaście razy problem nadal zostaje. Nie da się nim swobodnie latać bo cały czas ściąga go w lewo (gdzie jest słabszy silnik). Kalibracja ESC też nic nie pomogła. Jakieś pomysły jak to można rozwiązać, problem wygląda dokładnie tak samo jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=07A97bOKlWo czy pozostaje tylko zamówić felerny silnik i go wymienić?
bronekpp
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 10:15

Re: Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: bronekpp »

Witam chcialem zapytac czy udało rozwiazac sie ten problem mam podobny jeszcze nie latalem dostalem wuadcopter skrecilem wykonalem kalibracje i przy pierwszej probie loty jeden z silnikow startuje dopiero przy wiekszej mocy dzieki czemu jak sie podniesie odrazu go znosi co na dziendobry skutkowalo u mnie polamaniem nogi prosze o pomoc
Awatar użytkownika
okruszek
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 01 maja 2014, 14:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: okruszek »

Nie jestem specem od quadro, lecz od szybowców ;] ale musisz najlepiej dostać się do silnika i sprawdzić go wizualnie.
Najlepiej wyciągnij go na wierzch, ściągnij zabezpieczenie na osi silnika i zobacz czy jest wszystko OK.
Sprawdź stojan, łożyska, czy coś nie obciera w silniku, może łożyska zatarte.
Bez rozebrania nie jesteś w stanie sprawdzić.
Jak będzie coś blokować silnik, to zobaczysz w końcu dymek ;] z silnika lub regla.
A więc krzyżaka w dłoń i sprawdź.

Jeśli będzie wszystko OK, z silnikiem spróbował bym przelutować silnik na inny regiel, może to wina regla.
Udało mi się już parę silników tak zajechać ;] tzn coś było z nimi nie OK,a ja to zlekceważyłem.
Facet nie dorośleje, tylko mu zabawki drożeją.
bronekpp
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 10:15

Re: Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: bronekpp »

Wlasnie bardziej wyglada to na problem z kalibracja bo gdy przechyle go do przodu troche wszystkie wlonczaja sie razem robilem ponownie kalibracje i nic co myslicie o kalibracji esc ?? jeszcze spruboje go wymienic bo on ani razu nie latał
bronekpp
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2015, 10:15

Re: Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: bronekpp »

Witam zrobilem filmik odnosnie mojego problemu przepraszam ze po angielsku ale wysylam go rowniez do osoby ktora i go sprzedala

https://www.youtube.com/watch?v=ltitDan ... e=youtu.be
Nervix
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2017, 12:56
Lokalizacja: Polska

Re: Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: Nervix »

Chciałbym odświeżyć temat. Na tym filmiku mam ten sam.problem i dokładnie z tym samym silniczkiem. Czy udało Ci się to jakoś rozwiązać?
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: hornet2 »

Spróbuj zamienić miejscami silniki po przekątnej . Jeżeli nadal będzie się działo to samo to będzie coś z łożyskami .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Cheerson cx-20 problem z silnikiem

Post autor: Z.W15 »

Nervix pisze:Chciałbym odświeżyć temat. Na tym filmiku mam ten sam.problem i dokładnie z tym samym silniczkiem. Czy udało Ci się to jakoś rozwiązać?

to nie zaden problem,ten typ tak ma
zjawisko normalne,
ODPOWIEDZ