Problem z APM 2.6 przy połączeniu dekodera SBUS to CPPM

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

audiopro
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 12:26
Lokalizacja: Oberschlesien

Problem z APM 2.6 przy połączeniu dekodera SBUS to CPPM

Post autor: audiopro »

Nie wiem jak i w którym momencie, ale chyba uwaliłem mojego APM 2.6. Mam zamiar uzyskać więcej niż 8 kanałów z odbiornika FrSky X8R za pomocą dekodera FrSky SBUS to CPPM. Wszystko robione zgodnie ze sztuką wg opisów i nie wiem co poszło nie tak.

Poprawnie zbindowałem na 16 kanałów X8R z Taranisem, następnie odłączyłem na razie wszystkie serwokabelki między APM, a odbiornikiem.
Podłączyłem dekoder do portu SBUS w X8R oraz wejścia nr 1 w APM, wpięta jest zworka na piny sygnałowe 2 i 3 kanału.

APM zasilany jest swoim modułem dedykowanym. Po podłączeniu napięcia z pakietu odpalił się odbiornik i modem telemetrii lecz APM nie. To znaczy "puszcza" napięcie na X8R oraz telemetrię bo świecą diody, na APM świeci jedynie dioda zielona w okolicach gniazda GPS, sam GPS już nie świeci.

Oczywiście próbowałem podłączyć APM do kompa kabelkiem i nic, diody na nim nie świecą, nie jest wykrywany. Zaznaczę, że nigdy nie podpinałem kabla i pakietu razem, zawsze tylko jedno zasilanie oraz wszystko podłączam bez zasilania, dopiero później podaję.

Póki co jest załamka bo ładna pogoda się robi, a tu nie będzie czym polatać. Przeanalizuje ktoś sytuację i wyjaśni co zrobiłem nie tak? Co mogło pójść źle? Ciekawe też czy da się kontroler odratować.

Edit: dla ścisłości taki wynalazek podpinałem http://www.frsky-rc.com/product/pro.php?pro_id=112

Edit2: Cóż, nie jest to jeszcze potwierdzone ale chyba wiem w którym momencie i dlaczego APM się odmeldował, w każdym razie idzie do naprawy.
Jak już trafił się okazja to na pokładzie Hexy zamelduje się Pixhawk :)
ODPOWIEDZ