Test aparatury Fly-Dream F6TB dla ABC-RC.PL

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Nie wiem nic o istnieniu oficjalnych dodatków, rozszerzeń czy MOD'ów do tej aparatury jednak ze względu na prostotę konstrukcji da się to i owo poprawić. Należy pamiętać że wiąże się to z utratą gwarancji i wszelkie tego typu manewry są przeprowadzane na własne ryzyko i odpowiedzialność.

Z pewnością można się pokusić o zastąpienie wbudowanego modułu innym - na przykład Hack modułem Frsky bądź eLeReSem.

Prawdopodobnie (choć jeszcze tego nie sprawdziłem) można zastąpić przełączniki dwupozycyjne kanału 5 i 6 potencjometrami lub przełącznikami trójpozycyjnymi.

Czy dobra na początek? Do nauki klasycznego latania - tak, zdecydowanie. Do FPV - odradzam chyba że zamierzasz wymienić moduł nadawczy. Zbyt podatna na popularne 1,2GHz. 5,8GHz nie mam możliwości sprawdzić - nie dysponuję takim nadajnikiem.
Ten wredny...
kdfjhwfsweopqlc
Posty: 0
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 08:58
Lokalizacja: Małopolskie/Śląskie

Post autor: kdfjhwfsweopqlc »

Posiadam taką aparaturę, latam quadcopterem. Przy okazji zmiany ramy postanowiłem sprawdzić przeróbkę kanałów 5 i 6 - da się. Wstawiłem potencjometry 10 kOhm, z boku nawierciłem otwory, mimo pośpiechu całość dobrze wyszła. Potencjometr pracuje jako dzielnik napięcia, przewód idący do kanału 5 i 6 odlutowałem i połączyłem z potencjometrem (przełączniki nie pełnią już żadnej funkcji), pozostałe skrajne odczepy do vcc i gnd.
kdfjhwfsweopqlc
Posty: 0
Rejestracja: niedziela 22 wrz 2013, 08:58
Lokalizacja: Małopolskie/Śląskie

Post autor: kdfjhwfsweopqlc »

No i się "popsuła". Parę dni temu wyjaśniła się tajemnica dziwnie zachowującego się throttle - padł potencjometr, co gorsze, przez to że jest przyklejony nie da się go łatwo (wcale?) wymienić. Ostrożnie odradzałbym tę aparaturę. Sróbuję ją reanimować, może posłuży jakimś mniej ambitnym celom.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 235
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: Test aparatury Fly-Dream F6TB dla ABC-RC.PL

Post autor: marcinoc »

Temat już nieco podstarzały ale może warto coś dodać - jestem nowym właścicielem tej aparatury - dokładnie tego samego egzemplarza więc pozwolę sobie na dodanie kilku zdań w ramach rozszerzenia testu. W poprzednim sezonie wylatałem na tym zestawie kilka godzin bez jakichkolwiek niepokojących objawów a teraz pora na modyfikację i wstawienie modułu Frsky DHT-U.
Wygląda teraz tak:
Obrazek

zgodnie z zaleceniami kolegi wstawiłem też przełącznik zmieniający tryb pracy nadajnika i umożliwiający przełączenie sygnału PPM pomiędzy modułami Frsky i oryginalnym wbudowanym w nadajniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Test aparatury Fly-Dream F6TB dla ABC-RC.PL

Post autor: cebulator »

Ten wyłącznik PPM to tak trochę nietrafny. Istnieje prawdopodobieństwo, że sobie przełączysz w locie.
Lepiej by było zrobić go albo schowany gdzieś w luku bateryjnym albo żeby nie wystawał ponad obudowę (coś jak włącznik power w aparaturach).
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
ODPOWIEDZ