DJI Inspired za £4.99

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

DJI Inspired za £4.99

Post autor: Kowal »

Tak nie do końca to prawda, ale za kwotę £4.99, można sobie kupić DJI Inspired (3D Printable Quad) STL FILES :mrgreen: (Temat, na temat, na RCG)

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: mikun »

Masakryczne jest to że trwałość takiego koptera będzie uzależniona od wiedzy użytkownika drukarki 3d, jeśli zrobi wydruki-sucharki, które będą się rozwarstwiać, to będzie niewesoło dla osób postronnych, a jak do tego dojdzie jeszcze wyposażenie z mydelniczek.....to już w ogóle "bomba".
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: qczek »

mikun pisze:Masakryczne jest to że trwałość takiego koptera będzie uzależniona od wiedzy użytkownika drukarki 3d, jeśli zrobi wydruki-sucharki, które będą się rozwarstwiać, to będzie niewesoło dla osób postronnych, a jak do tego dojdzie jeszcze wyposażenie z mydelniczek.....to już w ogóle "bomba".
Rozumiem, że trwałość copterów sklejanych/skeęcanych/struganych/ciętych i bóg wie co jeszcze nie jest uzależniona od wiedzy użytkownika na temat skręcania/strugania/cięcia itp itd ;)
Tylko to wredne drukowanie 3d jest taka, że rezultaty zależą od wiedzy :)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: pawelsky »

Awatar użytkownika
losieeek
Posty: 205
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 09:47
Lokalizacja: Gliwice

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: losieeek »

mam nadzieję że to kwestia wyważenia śmigieł i wibracji bo oblot prototypu w tym wątku na RCG wygląda nieciekawie... lata to ale strasznie się wygina i drży.... poza tym nie mają na razie sprawdzonego mechanizmu podnoszenia/ opuszczania ramion- te które tam pokazują działają dość niepewnie i wolno.... Moim zdaniem trzeba poczekać aż dopracują projekt.... nie jestem wyznawcą DJI ale ten model po prostu fajnie wygląda.

edit: Chyba ostatnio coś poprawili albo porządnie wyważyli silniki i śmigła bo na ostatnich filmach to już lata i nie wygląda jak blok żelatyny na stole wibracyjnym... poza tym ciągle ukazują się na Thinkverse kolejne wersje części z poprawkami więc wystarczy poczekać aż ukaże się wersja ostateczna, już chyba da się złożyć całość...
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: asmo71 »

Panowie drukował ktoś już bo na forum RCG już są poprawione wersje ciekawią mnie koszta wydruku tego ustrojstwa
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: Kowal »

DJI Inspire - drukowany
OIKO pisze:Dziś udało Mi się zrobić wstępny montaż. Rama całkiem sztywna, bez luzów. Myślałem że będzie z tym gorzej.

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
asmo71
Posty: 236
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: wrocław

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: asmo71 »

Dzięki ten temat widziałem ciekawią mnie koszta gdybym chciał komuś zlecić druk tych fantów
Aberio
Posty: 54
Rejestracja: piątek 18 paź 2013, 16:07
Lokalizacja: Lodz

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: Aberio »

Ma ktoś moze film, jak to sie sprawdza w powietrzu?
Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: From_heaven »

To jak ajfon wydrukowany na drukarce 3D. Ciekawe jak sobie chcą wydrukować soft ;) A inspire to poza zajebistym wyglądem przede wszystkim jeszcze bardziej zajebisty soft. Latałem tym dzisiaj i musze przyznać, że od domorosłych produkcji i cyferkowych osd dzielą go lata świetlne. No i lot 3 km fpv z podglądem HD na dużym ekranie to jest totalny opad szczeny. To już nie jest patrzenie na zamazane kontury, tylko realne podziwianie krajobrazu w HD.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: Eman81krk »

Panowie pytanie kto juz drukował i wie ile filamentu na to trzeba ?
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: DJI Inspired za £4.99

Post autor: xq_operator »

dekadentom polecam zaciągnięcie tego stl'a z thingiversa i podziwianie 300+ części powstałych z podzielenia mesha np. w blenderze
kulki w łożyskach są nawet zamodelowane...
ODPOWIEDZ