Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Parrot Bebop Drone

Post autor: greg020 »

Witam nie wiem czy w dobrym dziale utworzylem temat jesli nie prosze o moderatora o przeniesienie
lecz do rzeczy, niewiem czy ktos sie interesowal o najnowszym dziele firmy Parrot chodzi o Bebop Drone
jest on wogole wartuwagi ? co o nim sadzicie??

http://www.parrot.com/pl/produkty/bebop-drone/
https://www.youtube.com/results?search_ ... e_uploaded
Awatar użytkownika
WyprawyLEONA
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 00:29
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: WyprawyLEONA »

Rozważam jego zakup, jedyne co mnie martwi, to czas działania oscylujący w granicach 11min :/
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

greg020 pisze:jest on wogole wartuwagi ? co o nim sadzicie??
A do czego bys go chcial uzywac?

To raczej latadelko do ogrodka. Przy wietrze nie polatasz, zasieg niewielki (chyba ze sie szarpniesz na ich bajerancki range extender), udzwig tez praktycznie zaden wiec nie podczepisz zadnej innej kamerki. No i oczywiscie potrzebujesz jakiegos tabletu zeby polatac)

Za te pieniadze (mam na mysli cene razem z kontrolerem) lepiej kupic Phantoma.

Jedynym bajerem ktory mi sie podoba jest softwareowy gimbal.

P.S. Pisze na podstawie doswiadczen z AR.Drone, Bebopa nie mialem w rekach.
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Post autor: greg020 »

porownanie kamer Bebop Drone i DJI Vision +
https://www.youtube.com/watch?v=DgZDWygIQNc

co o tych kamerach sadzicie??

EDIT - scalenie
pawelsky pisze:
greg020 pisze:jest on wogole wartuwagi ? co o nim sadzicie??
A do czego bys go chcial uzywac?

To raczej latadelko do ogrodka. Przy wietrze nie polatasz, zasieg niewielki (chyba ze sie szarpniesz na ich bajerancki range extender), udzwig tez praktycznie zaden wiec nie podczepisz zadnej innej kamerki. No i oczywiscie potrzebujesz jakiegos tabletu zeby polatac)

Za te pieniadze (mam na mysli cene razem z kontrolerem) lepiej kupic Phantoma.

Jedynym bajerem ktory mi sie podoba jest softwareowy gimbal.

P.S. Pisze na podstawie doswiadczen z AR.Drone, Bebopa nie mialem w rekach.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: pawelsky »

greg020 pisze:z tym tabletem aby latac to bym sie spieral bo moze wystarczyc jakas wieksza kom np z rodziny Samsung Note
Mozliwe tez ze Miru zrobi RC mod dla Bebopa. :)
Awatar użytkownika
WyprawyLEONA
Posty: 255
Rejestracja: niedziela 07 gru 2014, 00:29
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: WyprawyLEONA »

Bebop dostępny już w Polsce. Ze skycontrolerem-3800zł
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Post autor: greg020 »

WyprawyLEONA pisze:Bebop dostępny już w Polsce. Ze skycontrolerem-3800zł

czy chodzi o ta aukcje a moze sa gdzie ingdziej jeszcze dostepne??
http://allegro.pl/parrot-bebop-skycontr ... 53023.html
KrisMaster
Posty: 58
Rejestracja: piątek 23 maja 2014, 17:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrisMaster »

Dron Bebop GENERUJE własną sieć Wi-Fi
Słyszał ktoś o takiej nowości?
KrisMaster
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: pawelsky »

KrisMaster pisze:
Dron Bebop GENERUJE własną sieć Wi-Fi
Słyszał ktoś o takiej nowości?
Tlumaczenie moze nienajlepsze, ale to zadna nowosc, jego poprzednik, AR.Drone, robil dokladnie to samo.
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: greg020 »

Witam

i jak ma ktos tego drona?? jesli tak to jakie wrazenia ???
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re:

Post autor: MatManiak »

pawelsky pisze:
KrisMaster pisze:
Dron Bebop GENERUJE własną sieć Wi-Fi
Słyszał ktoś o takiej nowości?
Tlumaczenie moze nienajlepsze, ale to zadna nowosc, jego poprzednik, AR.Drone, robil dokladnie to samo.
Też mi nowość, większość telefonów z androidem też "generują" własną sieć wi-fi, zresztą gopro3 również tak robi.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
KrisMaster
Posty: 58
Rejestracja: piątek 23 maja 2014, 17:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: KrisMaster »

Doskonale o tym wiem. Chodziło mi tylko o sposób w jaki zostało to napisane.
KrisMaster
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Sonix »

Zainteresowani doczekali się 'profesjonalnej' recenzji :lol:

http://technowinki.onet.pl/parrot-bebop ... -199/9zqjs
ted360
Posty: 49
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 16:57
Lokalizacja: Silesiopolis

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: ted360 »

Podzielę się swoimi wrażeniami.

Czytałem trochę nieprzychylnych recenzji, ale sądzę, że w grudniu Parrot wypuścił produkt niegotowy, który często szwankował. Stąd niekontrolowane wystrzały w niebo i nagłe upadki. Ja miałem okazję testować wersję bardziej dopracowaną. Wnioskuję po fabrycznie zainstalowanym firmwarze i zamontowanych na stałe gumach, na których ląduje (wcześniej odpadały).

Po kilku lotach stwierdzam, że urządzenie jak na tę cenę i rozmiar (400 g) potrafi zaskakująco dużo. Jest bardzo stabilne, radzi sobie z wiatrem 30 km/h (testowane), a producent twierdzi, że polata i w 40 km/h. Do ośmiu metrów idealnie trzyma pozycję, uroczo walcząc z wiatrem. Wyżej, gdzie może liczyć właściwie tylko na barometr i akceleromatr (GPS służy zdaje się wyłącznie do powrotów do puntu startowego), nie jest już tak idealnie, ale przy słabym wietrze nie ma problemu.
Tablet pewnie i tak każdy posiada, a i iPhonem można polatać, choć zasięg trochę mniejszy. Z doświadczenia wiem, że z telefonem osiąga jakieś 150-200 m, a z iPadem 300-350. Oczywiście na takim dystansie nie ma mowy o płynnym widoku FPV, trzeba sterować patrząc na drona.

Poniżej dwa filmiki - jeden przy mocnym wietrze, drugi przy słabszym, stąd lepsza jakość obrazu, choć i tak cyfrowa stabilizacja Bebopa robi wrażenie :)
https://www.youtube.com/watch?v=vBq-u55W3Zk
https://www.youtube.com/watch?v=I9UZssJQvNE

Jeżeli ktoś ma tablet i wystarczy mu filmowanie pobliskich obiektów Bebop będzie jak znalazł. Ale chcąc latać na większych dystansach, lepiej dołożyć trochę do Phantoma 2/3 niż kupować Bebopa ze Skycontrollerem.
tommyleejones
Posty: 11
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 11:02

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: tommyleejones »

Bebop jest moim pierwszym dronem. Mając wybór pomiędzy bebopem a phantomem zdecydowałem się na tego pierwszego.
Przed zakupem poświęciłem dwa tygodnie na lekturę i recenzję tych maszyn.
Phantom ma lepsze osiągi, lata dalej i wyżej ale jest o wiele trudniejszy w pilotażu.
Bebop ze skycontrollerem daje już jednak dosyć duże możliwości. Jest także o wiele bardziej przyjazny dla początkującego. Posiada bardzo rozbudowane oprogramowanie które zostało znacząco poprawione od chwili jego premiery. Jakość filmów jest bardzo podobna. Mając jasno zdefiniowane potrzeby: rekreacyjne filmowanie na pułapie maksymalnie 100 - 120 metrów i nie dalej niż 500 -800 metrów ode mnie, zdecydowałem się na Bebopa ze skycontrollerem.
Dziś jest już po co najmniej 20 lotach i dlatego pozwoliłem sobie podzielić się z wami swoją opinią o nim.
Po pierwsze Bebop rzeczywiście jest doskonałą pozycją dla początkującego. (Pisze to po kilku lotach na Phantomie). Jeśli poświęcimy trochę czasu na poznanie tajników jego pilotażu to bardzo szybko przyswoimy sobie pilotowanie go. Radzi sobie znakomicie z wiatrem i to nawet silniejszym. Podczas 20 lotów raz przydarzyło mi się że straciłem łączność z dronem. Wraca wtedy automatycznie do miejsca startu. Skycontroller spisuje się bez zarzutu. Jest precyzyjny i ergonomiczny choć dosyć duży. W Polsce zasięg skycontrollera to jakieś 1000 metrów. Wszystko zależy też od tego gdzie latamy. Jeśli w zasięgu nie ma zbyt wielu sieci wifi to możemy latać nawet dalej. Szybkość odświeżania obrazu z kamery na tablecie jest podobna jak w Phantomie. Najwyższy pułap jaki udało mi się osiągnąć to 120 metrów. Do moich zastosowań nie potrzebuję wyższego. Aplikacja planowanie lotu jest bardzo fajnie rozwiązana i działa bez zarzutu. Jeśli zaplanujemy mu lot to zasięg bebopa zwiększa się do (w przybliżeniu) 4 kilometrów. W oprogramowaniu duży nacisk położono na bezpieczeństwo. Bebop przelicza sobie drogę powrotną i daje nam znać że czas wracać. Nie używajcie przycisku "emergency" bo wyłącza on natychmiastowo silniki a dron leci w dół jak kamień.
Jakość filmów jest zbliżona do tych z Phantoma. Nie wiem które są lepsze. Bebop daje lepszy kontrast. Po wielu próbach potrafię już korzystać z oświetlenia i ustawień kamery i nagrywać bardzo dobrej jakości filmy. Bebop jest bardzo fajną konstrukcją modułową i jest bardzo łatwy w naprawie. Części są stosunkowo tanie. W zasadzie wszystko można naprawić i wymienić samemu. Parrot umieszcza na swojej stronie filmy instruktażowe i do naprawy bebopa potrzebujemy umiejętności technicznych na poziomie bardzo mocno średnim. To duży plus bebopa.
Minusem jest dosyć krótki czas lotu na jednej baterii. 11 minut to niewiele. W komplecie dostajemy jednak 3 baterie a w sklepie kupimy ją za niecałe 200 złotych. Tym niemniej tu Phantom wypada o wiele lepiej. W komplecie dostajecie dodatkowo komplet śmigieł, kadłuby, podstawowe narzędzia, 3 baterie, specjalną osłonę na tablet która przydaje się kiedy latacie w pełnym słońcu.
Bebop raczej nie jest sprzętem którym można latać po mieszkaniu ze względu na moc jego silników.
Jako laik i zupełny noob w temacie wystawiłbym mu ocenę bardzo dobry z minusem. Ta ocena wiąże się jednak z moimi konkretnymi wymaganiami co do drona.
Jeśli planujecie dalsze i dłuższe loty to raczej nie jest sprzęt dla was. Jeśli jednak jesteście początkujący a wasze wymagania pokrywają się z moimi to jest doskonały sprzęt. Minusem jest tylko dosyć słaba bateria Tak czy inaczej jestem zadowolony i polecam.
Jeśli macie jakieś pytania co do bebopa to śmiało.
ODPOWIEDZ