Hubsan X4 PRO H109S

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Firewall »

Na stronie 5 tej instrukcji jest pokazany na rysunku gimbal i spadochron zamontowany na tym hubsanie, gimbal z przodu a spadochron z tyłu, więc pewnie będzie taka opcja.
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Dezet »

flyordie pisze:
greg020 pisze:http://usfpv.com/index.php?id_product=3 ... er=product


sprzedaz ma ruszyc podobno 24.02.15 r
Dokładnie. Do tego na stronie z tego linku jest zakładka download a w niej do pobrania instrukcja obsługi. W instrukcji jest specyfikacja, w której wyczytacie że w skład wchodzi to o co pytałem tj. gimbal i kamera fhd z (niestety tylko) 30fps. Zatem za ten zestaw za ca. 3500 zł warto.Jest też do nabycia auto zestaw ratunkowy (spadochron) za ca. 120 $ z własnym zasilaniem. Tylko wygląda że wtedy nie zamontuje się gimbala.

Coś słabo oglądałeś filmik, wyraźnie widać i gimbal i obudowę spadochronu.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
flyordie
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: flyordie »

Dezet pisze: Coś słabo oglądałeś filmik, wyraźnie widać i gimbal i obudowę spadochronu.
Macie rację przeoczyłem w instrukcji (filmiku nie oglądałem).

Rozumiem że na razie zakup preorder.

tu jest http://usfpv.com/index.php?id_product=3 ... er=product
ale z podatkiem 1199$ i z USA

jest tu http://www.hobbyreal.com/es-hubsan-h109 ... 236302.htm
ale co to za sklep ??? nic po angielsku i skąd wysyłka? pewnie do PL niemożliwa.

w Banggood brak

tu http://www.alibaba.com/trade/search?fsb ... =h109s+pro
ale u kogo kupić żeby nie wtopić kasy?

a może gdzieś znaleźliście w dobrej cenie i od sprawdzonego sprzedawcy .


flyordie
Biedrona Hi 6036 => Yuneec Q500 => Mavic Pro
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Dezet »

Obawiam się, że dobra cena nie istnieje- czegoś nie będzie, jak w tej ofercie "hobbyreal" (Brazylia?)- goły dron, radio i aku.
Za ok.959-1000$ wolałbym kupić coś już sprawdzonego, np. Walkera qr x350 pro.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
atlantick
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 18:19

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: atlantick »

Przymierzam sie własnie do zakupu tego modelu, z tego co pisza na oficjalnej stronie Hubsana, sprzedaż ruszy pod koniec marca, sklepy w necie na razie robią rezerwacje klientów. W sumie oprócz CES nie ma jakichkolwiek inny filmow dotyczacych jak sie sprawdza model. Ale cóż zaryzykyje, kręci mnie to ze będą baterie 7000mah, a pozatym mam wszystko w jednym odbiorniku, który zacnie wygląda. Jak na razie mam phantoma i jestem obwieszony bateriami do fpv i zaczyna mnie to po malu mierzić. Nawet jesli kosztuje 1000$, mysle ze warto będzie zaryzykowac, gorzej z częściami, ale Polak potrafi i wszystko dopasuje :) Myślę ze przebije Phantoma 2, gdzie gimbal do mojej kamery GoPro 4 kosztuje 1800zł( lekkie przegięcie ). Ale to sie okaze w praniu. Mysle ze kolo maja powinienem go miec w domu, wtedy podziele sie informacjami , jak i co :). Wczesniej chodziło mi po głowie aby kupić Walkera X 4, ale koszt baterii 5400mah za 699 zł sztuka, przekonał mnie do tego ze trzeba poszukać cos innego w miare w rozsądnej cenie.
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Dezet »

Ciekaw jestem tego modelu, ale ceny, jakie podają coraz wyższe :( Części zapewne pojawią się po wypuszczeniu modelu na rynek. Dodatkowy aku do Hubsana pewnie też będzie kosztował niemało- zakładam, że 999zeta.
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Zgr »

Cześć! Jestem tutaj nowy i nowy zarazem w świecie modeli RC. Od wielu dni przekopuję się przez tony artykułów na temat dronów, a do nauki zakupiłem H107CHD.
Podobnie jak atlantick, ten Hubsan Pro jest na moim celowniku jako quad do latania FPV. Alternatywnie rozważam TBS Caipirinhe long range + Dominatory HD, lub inny quad, który spełniłby moje oczekiwania.
Najbardziej zależy mi na lataniu FPV z w miarę dobrej jakości obrazem, niekoniecznie stabilizowanym, jako że robienie zdjęć jest dla mnie mniej istotne, a kręcenie video już zupełnie niepotrzebne.
Ideałem byłby dla mnie quad o zasięgu 5-10km (wraz z transmisją video oczywiście), o czasie lotu ok 30-40 minut, ale z tego co się na razie orientuję, takowy nie istnieje, przynajmniej nie w kwocie rzędu 6000zł.
Ten Hubsan Pro zainteresował mnie właśnie deklarowanym czasem lotu 30min, możliwością podpięcia goggli i nadajnikiem all in 1. Jeśli macie jakieś rady dla początkującego, chętnie wysłucham (jak wspomniałem na razie uczę się na H107Chd, a nowego quada/caipirinhę planuję na lato).
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Eman81krk »

Jak chcesz tylko latać fpv i to takie dystanse i czasy a nie chcesz filmować to czemu akurat quad? Taniej będzie jakiś samolot a i rezultaty lepsze...
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Zgr »

Tak jak wspomniałem - rozważam także Caipirinhę :)
Jednak zdecydowanie wolałbym quada - więcej przyjemności z latania (symulacją samolotów zajmuję się już od ponad 10 lat i pora na coś innego), ponadto możliwość wolniejszego lotu, zatrzymania się nad ciekawym obiektem, oblot z dokładną eksploracją, może jakieś zdjęcie. Mankamentem jest dla mnie krótszy czas lotu niż w przypadku skrzydeł.
Póki co, do najdłuższych lotów quadów znalazłem TBS Discovery +pakiet endurance lub Walkera 800. Z informacji jakie wyczytałem, gdyby odciążyć je usuwając gimbala i GoPro, i zamontować jakąś lekką kamerkę FPV +dodatkową baterię, można by fruwać do 45 minut. Oba quady kosztują jednak niemało, a jeśli doliczyć jeszcze DominatoryHD to już w ogóle spora cena.
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
atlantick
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 18:19

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: atlantick »

Z tego co się doczytalem bateria jest li-po 7000mh, i czas lotu bez gimbala i kamery do 40 minut. I co ciekawsze jest to normalna bateria bez chipów tak jak w phantomie lub w walkera. Koszt baterii w necie oscyluje sie kolo 100 dolarów czyli załózmy niech kosztuje 400 zl. Z gimbalem mysle ze polata z 30 minut. Dzis kumpel naladowal 3 nowe baterie do phantoma 2 i maksymalnie latał 19 minut na kazdej. A tak naprawde dla quada 10 minut wiecej to dużo. Reasumujac korzystamy w locie tylko z dwóch baterii w odbiorniku i w quadzie hubsana. I jeszcze jedna ciekawa opcja to spadochron, mimo ze w opcji ale warto kupic. ja korzystam z goPro 4 i troszkę szkoda by było w razie jakiegos kreta stracic dodatkowo 2,5 tysiaca :). Tak ze myslę ze zaryzykuję kupując dany model, bo tak naprawde na rynku nie znajde zadnej lepszej opcji na dluzsze latanie a takze na komfort obslugi, przy okazji nie tak strasznie bije po kieszeni zakup. Oczywiscie, trzeba bedzie na początku przesledzić opinie uzytkowników tego modelu który wejdzie do sprzedaży pod koniec marca. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Zgr »

Ten spadochron pewnie nieco skróci czas lotu. Hubsanka będę obserwował bacznie i co o nim napiszą w recenzjach. Tymczasem zaczynam rozważać, czy nie lepiej dozbierać trochę więcej grosza i złożyć sobie TBS Discovery Pro Endurance. Chwalą się, że na 3 bateriach doleci do 45 minut wraz z gimbalem (i to nie jest czas dla zawisu, ale normalnego lotu).
Dla maniaków wydłużania lotu można zerknąć też na to, chociaż o projekcie od jakiegoś czasu nie ma informacji:
https://www.youtube.com/watch?v=Qvv985o ... ture=share
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
atlantick
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 12 lut 2015, 18:19

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: atlantick »

Dzis zakupilem 3 baterie Multistara 5200 do swojego Phantoma 1 od kolegi ktory sprzedaje na allegro z mojego miasta za 170 zl. Sprowadza tez Pakiet LiPo Zippy flightmax 8000mAh 3S 11,1V 30C za 249 zl. Mysle ze bedzie pasować do Hubsana jesli ten model zakupie, a przypominam w standarcie jest tam 7000mAh. Tak ze jesli model uda sie trafiony, bedzie przynajmniej spelniał wszystkie parametry phantoma 2, to bedzie strzał w dzisiatkę, bo polata sie dosyc dlugo przy małym wydatku na baterie. Ale to wszystko sie okaze, na razie bede obserwować potencjalnych nabywców i ich opinie na temat modelu i podejme decyzje w maju lub czerwcu. Co do kupionych dzis przeze mnie baterii tez postaram sie skrobnąć coś jak dlugo się na nich lata na mojej jedynce.
Awatar użytkownika
Eman81krk
Posty: 782
Rejestracja: poniedziałek 03 lut 2014, 17:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Eman81krk »

Zgr pisze: Dla maniaków wydłużania lotu można zerknąć też na to, chociaż o projekcie od jakiegoś czasu nie ma informacji:
https://www.youtube.com/watch?v=Qvv985o ... ture=share
Nie ma się czym podniecać :) są lepsze konstrukcje i lepsze czasy :)
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: greg020 »

dzis zadebiutowal Phantom 3 , 14.04.15r. debiut nowego latadla od 3DR http://3drobotics.com ,a o Hubsanie jak byla cisz tak nadal jest ......
Awatar użytkownika
Dezet
Posty: 481
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 15:31
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Hubsan X4 PRO H109S

Post autor: Dezet »

Grupa "fanów" Hubsana X4 na FB zaczyna powoli wycofywać swoje przedpłaty na ten model... w końcu ile można czekać?!
Yuneec Typhoon H, Walkera QR X350 PRO, Xiaomi Yi, gimbal G-3D storm32, TS832, FPV718.
ODPOWIEDZ