Orange OpenLRS - mały teścik

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: szymon220997 »

Wiem, tylko do płytki stykowej i tak się nie nada(inny rozstaw pinów). Na tme trzeba uważać bo podają ceny bez wliczonego vatu, więc w maritexie taniej :-P
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

to może od razu RFM23BP ?
wyjdzie 1W moduł tx/rx w cenie 100mW orange i to jest nareszcie coś nowego :)
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: szymon220997 »

Moduł LRS Profesora ma rfm23bp. Zmiana polega tylko na zmianie modułu radiowego i odpowiednie ekranowanie całości. Mam zamiar trochę pomęczyć OLRS w wolnej chwili dla zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności. Na pewno dodam jakieś filtry, bo w orange ich brakuje. Ale i tak trzeba pamiętać, że to wszystko jest raczej do zabawy bo i tak mamy eLeReSa :mrgreen: , któremu nic nie dorówna :-P
Edit. Jakbyś miał jakieś pomysły to pisz ;-)
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

szymon220997 pisze:Ale i tak trzeba pamiętać, że to wszystko jest raczej do zabawy bo i tak mamy eLeReSa :mrgreen: , któremu nic nie dorówna :-P
Edit. Jakbyś miał jakieś pomysły to pisz ;-)
umiesz zmotywować :mrgreen:
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: szymon220997 »

xq_operator pisze:umiesz zmotywować :mrgreen:
Wszyscy mi to mówią :-P Ja i tak w wolnej chwili się tym zajmę. Zamówię rfm i trochę pokombinuję :mrgreen: A ty też bierz w łapy lutownicę i do roboty :-P
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

szymon220997 pisze:
xq_operator pisze:umiesz zmotywować :mrgreen:
Wszyscy mi to mówią :-P Ja i tak w wolnej chwili się tym zajmę. Zamówię rfm i trochę pokombinuję :mrgreen: A ty też bierz w łapy lutownicę i do roboty :-P
sonarem się bawię, więc po kolei :-P

a przy tym oranżadka mi działa 8-)
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: szymon220997 »

To jak skończysz zabawę z sonarem, to zacznij z orange :-P
riu
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 22:30
Lokalizacja: POLAND

Post autor: riu »

Tak się zastanawiam czy eldisp zagada z openelersng, pod odbiornik bezpośrednio tx z rx z gps, w odbiornik eldisp, zależy mi tylko na pozycji gps.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

riu pisze:Tak się zastanawiam czy eldisp zagada z openelersng
Nie. eLDisp gada tylko z eLeReS'em.
Pzdr. -----MIŚ-----
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: maxxxior »

Tez sie zastanawiam nad kupnem Orange LRS. I w zwiazku z tym pytanie: czy komus po zskupie ten modul do niczego sie nie przydal? Tzn chodzi mi o to czy po poprawie drobnych bledow lutowniczych ten modul hedzie ok? Bo z tego co wyczytalem w tym temacie to po poprawkach lutow itd Orange LRS dzialal pozniej OK.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: Kowal »

Zawzięty Jesteś w dążeniu do wyrzucenia kasy w błoto :shock: Linkowałem Tobie temat, ale widzę, że dalej brniesz...
Dwie niezależne opinie w temacie Oranżady:
profesor pisze:Szkoda zachodu z tymi modułami Orx, robione po taniości nie ekranowane ,brak odprowadzania ciepła z końcówki mocy, luty kiepskie, brak filtrów LC ... tylko sobie krwi napsujesz szukając dlaczego po kilometrze łapiesz FS'a.
komanndos pisze:Z doświadczenia powiem... o kant dupy można pomarańczę potłuc :-)
Na antenie nadawczej od Zorby i dipolu od Kacpra w samolocie na ORX 1W (moc ustawiona na max) RSSI na 2000m 47%, na eLeReSie 1W przy mocy 200mW RSSI na poziomie 68%... tyle, że 5000m od bazy. Na obydwu zestawach latałem w takich samych warunkach i z tak samo rozmieszczonymi antenami.
"Taniego mięsa" nawet psy nie chcą jeść :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: mzyla »

Jeżeli mówimy o tych tańszych 100mW modułach to nie ma różnicy w zasięgu soft misia i Orange.
Co do v2 eleresa to nie mam, ale v1 działa tak samo. Co prawda nie z pudełka a drobne dostosowanie softu (głównie ilość kanałów i predkosc) ale nie ma widocznych różnic. Wiec nie wieszanie psów na chińczyku. Dodatkowo najlepiej mi działa moduł zrobiony z promini i dolutowany na drutach moduł.
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

Witam serdecznie...
Dawno nikt tu juz nie pisal no ale moze ktos sie znajdzie. uzywam tych modulow mianowicie TX 100mw i RX 9ch i mam taki problem bo nie moge sobie ustawic na zadnym kanale opcji przelacznika (S1-S16). Tzn. moge ale ni hu hu nie reaguje...porty raczej wporzadku bo na serwach wszystkie chodza poprawnie ale po ustawieniu na przelaczniki nic sie nie dzieje..dodam tylko ze na jednym kanale mam ciagle w granicy 3.3v a na pozostalych trzech okolo 0v (kanal5,6,7,8 jako przelaczniki) . Aparatura skonfigurowana prawidlowo...o co moze chodzic?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: pawelsky »

farmaceuta pisze:Aparatura skonfigurowana prawidlowo
Czyli jak konkretnie?
farmaceuta
Posty: 132
Rejestracja: niedziela 14 lip 2019, 21:21
Lokalizacja: Mielec

Re: Orange OpenLRS - mały teścik

Post autor: farmaceuta »

No np. dla tych kanalow 5,6,7 i 8 przypisuje sobie przelaczniki w aparaturze...w konfiguratorze w zakladce RX dla tych kanalow przypisuje sobie np. Od S1 do S4..
Uzywam fs i6 z softem na 10ch. W monitorze aparatury w configuratorze wszystko dziala
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lip 2019, 16:34 przez farmaceuta, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ