SŁOWNIK FPV

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
KamilK
Posty: 35
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 12:38
Lokalizacja: Ruda Śl

Post autor: KamilK »

Ok. Jeszcze dopytam. W LEVEL po puszczeniu drążków model wraca do poziomu, a czy podczas sterowania(manewrowania) w tym trybie także "każda inna siła (np. podmuch wiatru) próbująca zmienić położenie zostanie skompensowana" ?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Tak. Drążkiem zadajesz kąt przechyłu/pochyłu, i stabilizacja będzie robić wszystko aby ów zadany kąt utrzymać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Bzdurek
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 20 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Bzdurek »

A powie mi ktoś co oznacza skrót TP/FP na adapterze do balansera?
Kuba85
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 15:45
Lokalizacja: Złotoryja

Post autor: Kuba85 »

Hej, jestem nowy w temacie i nie bardzo mogę znaleźć wspólny język ze swoim Phantomem2. Lata, jak chcę, w zasadzie bez zastrzeżeń, ale chodzi mi o wszystkie te upgrade-y firmware-u i konfigurajcje w Naza Assistant. Kopter mam nowy, nie zmieniałem żadnych ustawień, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, jak zaktualizować Phantoma i czy jeśli mam nowy kopter, to aktualizacja zmieni coś w moich ustawieniach?


P.S. mam jeszcze jeden problem. Mam w zestawie datalinka do latania po zdanej trasie, zainstalowałem soft (gcs), ale kopmuter nie wykrywa mi DJI Controler-a. Ktos wie, jak to ogarnąć?

Pozdrawiam,
Kuba
Bzdurek
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 20 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Bzdurek »

slimch pisze:TP/FP to bodajże czułość.
Znalazłem gdzie indziej - TP/FP to nazwa standardu uzywanego przez baterie firm Thunder Power i Flight Power. A slimch to zwykły spamer, wrzucił swój post tylko dla linku w niby podpisie.
Grabek
Posty: 63
Rejestracja: piątek 17 sty 2014, 06:19
Lokalizacja: Liverpool

Post autor: Grabek »

Panowie po co jest BEC w modelach - do czego sie go stosuje oprocz obnizania napiecia - przyznam sie, ze przestudiowalem kilknascie schematow polaczen i nijak nie moge wywnioskowac po co sie go stosuje, a nigdzie nie moge znalesc wytumaczanlego opisu.
--
Pozdrawiam
Grabek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Panowie po co jest BEC w modelach - do czego sie go stosuje oprocz obnizania napiecia
Do niczego innego. Odbiorniki i serwa wymagają właśnie takiego napięcia jak daje BEC. Podłączenie bezpośrednio do baterii napędowej skończy się upuszczeniem magicznego dymu.
Są odbiorniki i serwa wytrzymujące wyższe napięcia ale to raczej wyjątek niż reguła.
Ten wredny...
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: artak »

Grabek, polecam Ci filmik z filte testa (a nawet całą serię)
podmiejski
Posty: 26
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 11:47
Lokalizacja: Wejherowo

Re: SŁOWNIK FPV

Post autor: podmiejski »

KOMPAS
intryguje mnie co to jest skoro kalibruje się w 3D.
Przyzwyczaiłem się że kompas to coś co pokazuje kierunek na północ.
W dwóch wymiarach.
Tymczasem w kontrolerach są jakieś inne kompasy?
W APMie kręcenie w trzech osiach; w Nazie - w dwóch.
To: jak to działa?

ps. RC to nie "remote control" tylko "radio control" ;-)
Awatar użytkownika
sendilkelm
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 cze 2018, 15:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: SŁOWNIK FPV

Post autor: sendilkelm »

Wątek od dawna bez nowości, pewnie przegapiłem jego zamknięcie. Jednak DSC nie było tu (w słowniku) opisane (chyba).

DSC - Direct Servo Connect - złącze (zazwyczaj w formie mini jack, bywają inne) w aparaturach (nadajnikach) RC, zwane portem "trenera". Umożliwia połączenie 2 urządzeń, zazwyczaj 2 nadajników, "ucznia" i "nauczyciela" w celu bezpiecznej nauki sterowania. Możliwe są też inne konfiguracje: nadajnik->interfejs->PC wykorzystywane np. z programem symulatora lotu, PC->interfejs->nadajnik wykorzystywane np. do programowego sterowania UAV.
Ostatnio zmieniony sobota 23 cze 2018, 12:58 przez sendilkelm, łącznie zmieniany 3 razy.
Budzi mnie śpiew ptaszków. Albo F-16.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SŁOWNIK FPV

Post autor: pawelsky »

sendilkelm pisze:DSC - Digital Signal Converter
DSC w kontekscie aparatury RC to nie Digital Signal Converter, tylko Direct Servo Connect.
Awatar użytkownika
sendilkelm
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 cze 2018, 15:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: SŁOWNIK FPV

Post autor: sendilkelm »

pawelsky pisze:DSC w kontekscie aparatury RC to nie Digital Signal Converter, tylko Direct Servo Connect.
OK, poprawiłem.
Budzi mnie śpiew ptaszków. Albo F-16.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: SŁOWNIK FPV

Post autor: pawelsky »

sendilkelm pisze:OK, poprawiłem.
Poprawiles rozwiniecie skrotu, ale nie wyjasniles tak naprawde jego oryginalnego znaczenia i pochodzenia...
Awatar użytkownika
sendilkelm
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 cze 2018, 15:06
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: SŁOWNIK FPV

Post autor: sendilkelm »

Cześć,
wytłumaczy ktoś, dlaczego blue-screen (BS) jest szkodliwy i na czym polega no-BS? Bo rozumiem, że nie ma sygnału (brak zasięgu), to jest BS. A co wtedy robi monitor z no-BS?
Budzi mnie śpiew ptaszków. Albo F-16.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: SŁOWNIK FPV

Post autor: Tanner »

Czasem sygnał jest bardzo słaby ale coś widać - i dzięki no-BS nadal to widzisz. Gdy monitor ma BS to pokazuje go gdy sygnał jest słaby ale często spokojnie mógłbyś jeszcze na takim obrazie wracać modelem. A tak to tracisz wizję i koniec.
ODPOWIEDZ