MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Tyle pływa bez żadnego kondziołka, próbowałem dać 10uF (najmniejszy jaki mam), ale to dużo za dużo.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

To zostaw jak jest... o ile szumi to szumi +/- a więc średnia powinna być ok.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Spróbowałem odwrócić kierunek przepływu, jednak jest to samo :-|
Przy większych prądach (20-30A), wahania są też większe (do 3-4A), słabo to wygląda, może te ebayowe acs'y to jakiś bubel ?!
Czekam na odpowiedź w sprawie czujników pitlaba, te powinny być na 100% ok.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

mknet pisze:Czekam na odpowiedź w sprawie czujników pitlaba, te powinny być na 100% ok.
Z czujnikiem Pitlaba (75A) walczę od roku i doszedłem do jakiś tam wyników. Żeby jakoś sensownie pokazywało musiałem podbić mnożnik do 240 (koniec skali) - wtedy max 27A było zgodne, ale za to po rozbrojeniu silników skakało 1,2-2,5A mimo pobierania 0,5A
Same wartości czujnika były tylko w zakresie ok 20-30 oczek (780-810) z tym, że dół latał dlatego te nawet 2A w spoczynku.
Pamiętam, że na początku nie mogłem dojść czemu mi max 2A pokazuje ale wtedy mnożnik miałem 30-40.

Co dziwne, ten sam czujnik z MisOSD działa bez problemu.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Zamówiłem czujniki pitlaba zobaczę jak się sprawdzą w moim przypadku.
Jutro jeszcze przetestuje acs'a na kfc z kanapką, sprawdzę czy nic nie jest z wejściem ADC w ftb.
Jeżeli nic to nie da to będzie 100% wina czujnika.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

zybyzy pisze:Co dziwne, ten sam czujnik z MisOSD działa bez problemu.
Bo jeśli w KFC na wejściu przetwornika jest dzielnik, to obciąża on wyjście czujnika (tego od PitLab'a) które ma bardzo małą obciążalność prądową (rezystancja wyjściowa czujnika to ponad 100k ohm). W moim OSD jest tylko szeregowy rezystor zabezpieczający i kondensator filtru, a więc OSD praktycznie nie obciąża czujnika. A KFC mając dzielnik obciąża i to mocno, dla tego trzeba mnożnik tak mocno podbijać, bo sygnału z czujnika zostają resztki.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

mknet, mam podobnie jak Ty. Dwa czujniki zamówione w parze z ebay. Jeden siedzi w kopterze z kfc32 z kanapką i ten działa wzorowo i nic nie skacze a drugi w parapecie z kfc32ftb i skacze jak poczaskany. Jedyna różnica jaką zauważyłem to długość przewodu sygnałowego, wiadomo w szybowcu 5 razy dłuższy. Średnie mAh oba zliczają prawidłowo i ten wynik traktuję jako użyteczny.
Marek
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Odpaliłem na drugim zestawie kfc w kopterze jest to samo, przylutowałem na czujnik 100A, niestety ten także jest "słaby".
Czujniki kupowałem tutaj: http://www.ebay.pl/itm/271030561958?ssP ... 1497.l2649, wiec dla innych odradzam.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Odpaliłem dziś czujnik pitlaba 50A, wszystko poszło od strzała, żadnych kombinacji z kondziołkami i skaczącym odczytem. Mnożnik ustawiany według amperomierza na 130 jednostek.
Jedynie dziwne zachowanie to po resecie zasilania trzeba ponownie ustawić 0, bo wchodzi na wartość 2-3A, ale z tym da sie żyć :-)

BTW. Jeżeli ktoś chce czujnik na miejscu który po prostu działa to brać od pitlaba, szybko i skutecznie.
BTW2. Zobaczymy jak pójdzie kalibracja 100A w kopterze - czy nie zabraknie mnożnika.
BTW3. Sorry za post pod postem
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
tytanos
Posty: 232
Rejestracja: wtorek 29 lip 2014, 22:40
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tytanos »

Kolejna wersja aKFC wyważanie silników rozbudowane już można z tego korzystać :)
Myślałem o wykresie uśrednionym ale nie aż tak :) tzn średnia postępowa czy jakoś tak to się może nazywać. Czyli coś jak filtr dolnoprzepustowy wykresu. No ale nie chcę tu marudzić tylko piszę jak by było według mojego gustu lepiej. Wartość liczbowa średniej w tym momencie najbardziej jest przydatna.
Awatar użytkownika
camsonic
Posty: 85
Rejestracja: niedziela 01 cze 2014, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camsonic »

tytanos pisze:Myślałem o wykresie uśrednionym ale nie aż tak :) tzn średnia postępowa czy jakoś tak to się może nazywać. Czyli coś jak filtr dolnoprzepustowy wykresu. No ale nie chcę tu marudzić tylko piszę jak by było według mojego gustu lepiej. Wartość liczbowa średniej w tym momencie najbardziej jest przydatna.
Wiem kolego o co chodziło, tylko na to potrzebuje troszeczkę więcej czasu a jak sama nazwa wersji mówi, teraz za bardzo go nie mam. Uwzględnię to w następnej i dodatkowo będzie w ustawieniach kilka zmian - możliwość ustawienia kolorków i ilości danych prezentowanych na wykresie (poziom uśredniania). Na tablecie przyda się więcej danych, na mniejszym smartfonie mniej :)

Może uda mi się także ruszyć logi i eLeReSa - fizycznie nie mam tego, więc na razie jest to niemożliwe :mrgreen:
autsajder
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: autsajder »

Jak powinny wyglądać prawidłowe wskazania busoli ze sztucznym horyzontam w KFC32 tool?
Wydaje mi się, że u mnie jest coś źle, a mianowicie patrząc na quadrocoptera od tyłu i pochylając go przodem w dół, horyzont w busoli podnosi się (model nurkuje), a jeśli pochylimy go tyłem do dołu horyzont obniża się i tu jest moim zdaniem ok.

Problem jest jak przechylam quada w prawo to horyzont wychyla się w lewo, a jak przechylam go w lewo to horyzont idzie w prawo. Czy tak powinno być? Jeśli nie to jak to skonfigurować żeby działało prawidłowo?
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

wróć stronę wcześniej a zobaczysz dokładnie to samo pytanie, a tu odpowiedź na nie
marbalon pisze:
LitD pisze:sztuczny horyzont w kfc-tool wychyla sie odwrotnie
To jedno z częstszych stwierdzeń po czym jak tłumaczę że jak się głowę pochyla w lewo to horyzont idzie w drugą stronę to już wszystko jest ok ;-)
autsajder
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: autsajder »

Ech, wystarczyło tylko się cofnąć do strony 476 :) Sorki za powtórzenie pytania na które już padła odpowiedź i dziękuje za niezbesztanie i zacytowanie odpowiedzi :-D
autsajder
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 15 lip 2014, 13:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: autsajder »

Mam jeszcze problem k kalibracją kompasu KHMC. Płytka zamocowana zgodnie ze strzałką płytki kfc. podczas konfiguracji buzer pika nieregularnie a po wykonaniu wszystkich piruetow pika ok 6 razy.
Próbowałem kalibracji dwiema metodami zgodnie z zaleceniami:
1. obrót quada wokół osi pitch i rol nastepnie obrot o 90st i to samo
2. quad plasko- obrot wokol wlasnej osi, quad tyłem w dół-obrot wokol wlasnej osi potem przod w dol obrot lewa obrot i prawa obrot.
W obydwu przypadkach po podlaczeniu do kfc tool plytka wskazuje polnoc i po obrocie koptera odchyla sie lekko po czym samoistnie wraca do polozenia wyjsciowego.
Macie jakies pomysly co moze byc nietak?
ODPOWIEDZ