RYGS czyli Rybskee Groundstation

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

RYGS czyli Rybskee Groundstation

Post autor: Rybskee »

Paczki doszły, szybko poskladałem i oto
Rybskee GroundStationŸ made by Rybskee :mrgreen:

Tracker z Rangevideo; RVGS
Mechanizm by JR65
Biquad (oraz w modelu GP) by KKacper
Odbiornik FOX
Serwa by Hobbyking
Statyw Hama :D

Ale po kolei.
Wybór nie był prosty, ponieważ zanim cokolwiek kupiłem dokładnie przeanalizowałem forum i zadałem parę mniej lub bardziej sensownych pytań by w miarę ukierunkować swój projekt
Moim pierwszym założeniem było diversity jednak po przeczytaniu tuzin tematów stwierdziłem, że nie spełni moich wymagań więc byłby to tylko przystanek w zrealizowaniu projektu końcowego. (na polski, wydał bym w **uj szmalu a potem i tak skończył na trackerze :D)

Założenia na 2k15 to 15km Zephyrkiem (średnio latając mam trasę ponad 30km bez zbędnego ekoflyingu), ale to tylko przy okazji bo zależało mi na pewnym, stałym torze wideo do 10km. Pewnie większość z Was napisze, że mogłem wziąć patch i bacika i byłbym zadowolony ale są raczej w błędzie. Patch strasznie by mnie ograniczał (korytarz) a tego nie chciałem, jak się lata 4fun to miota prawo-lewo ;)
Z racji, że mam RVOSD padło na RVGS (o którym dowiedziałem się relatywnie późno).

Mini unboxing:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Podziękowałem kolegom z hameryki, że omyłkowo na customs declaration zamiast 150$ wpisali 15$ - błędy zdarzają się najlepszym. Dzięki temu urzędasy przylepiły upragnioną naklejkę i obyło się bez opłat :D

EDIT: Oczywiście tą pomyłkę ureguluję w urzędzie celnym przy najbliższej sposobności.


Obrazek Obrazek

Samo urządzenie gabarytowo odpowiada ładowarce Accucel 6. Dobrze wykonane, proste i czytelne.
Plusy
+setup zajął mniej więcej 4 minuty :lol:
+4 wyjścia AV
+diversity po sile sygnału
+Zapisuje i wyświetla koordynaty, napięcie, trasę itp
+Happy Killmore czyli telemetria bezpośrednio na kompa i mamy jak w Pixhawku tyle, że na 10km bez potrzeby instalacji dodatkowego linku. (dane kradnie bezpośrednio z RVOSD)

Minusy
-Zasilanie bezpośrednio z balansera baterii 3S przez co trzeba dokupić sensowny przedłużacz
-cena :evil:
-do szczęścia brakuje mi nagrywarki (choć pewnie jest to planowane, gdyż zamontowali slot na kartę SD)


Mechanizm by JR65
Cena/jakość = idealnie


Serwa z HK które zapomocą rezystorów 2,5kOhm przerobiłem na 180 Stopni

Anteny KKacpra
Nie trzeba komentować, jak zawsze niezawodnie.


Statyw Hama mogę polecić. 25 Euro (w realu) a solidny.


Jedyną rzeczą którą dodam to monitoro-nagrywarka zapewne ta, tylko czemu zakawałek 7" matrycy trzeba bulić 116$ :evil:

Wszystko zasilane z lipo 3s 5000mAh. Wbudowany voltomierz w rvgs zacznie piszczeć gdy Lipol zbliży się do 10.5V.
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Mobilność musi być;
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony poniedziałek 12 sty 2015, 20:51 przez Rybskee, łącznie zmieniany 1 raz.
klocolus
Posty: 1364
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: klocolus »

Rybskee pisze:Podziękowałem kolegom z hameryki, że omyłkowo na customs declaration zamiast 150$ wpisali $$$$ - błędy zdarzają się najlepszym. Dzięki temu urzędasy przylepiły upragnioną naklejkę i obyło się bez opłat :D
Usuń tą część bo Cię zaraz admini zjadą ;-)

Jak ja składałem bazę z trackerem rvgs to miałem problem z zakłóceniami na obrazie generowanymi przez piszczyk w rvgs, jak potestujesz to podziel się czy też Ci zakłóca.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 12 sty 2015, 20:52 przez klocolus, łącznie zmieniany 1 raz.
Każdy ma swoje 6 minut :-)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Dzięki :mrgreen:
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: lotpawel »

całkiem zgrabnie to wygląda, ale widzę tylko antene video, a link rc nie na trackerze?:)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Rybskee »

Jak będzie potrzeba to się antenę na tracker wstawi. Polatam zobaczę, póki co miałem problemy z wizją (daleko i nisko).
wladek77
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 29 cze 2014, 14:28
Lokalizacja: Szczecin

Re: RYGS czyli Rybskee Groundstation

Post autor: wladek77 »

Cześć. Jak masz przymocowaną antenę do trackera?
Jakieś taśmy dwustronne?
Bo chyba wiercić nie można.
ODPOWIEDZ