eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

w zwiazku z tym chcialbym sie zapytac o mozliwosc zakupu nadajnika eleres w obudowie jr - czy i gdzie mozna go dostac, czy marbalon rozpoczal seryjna produkcje/ma zapas/przyjmuje zamowienia?
Chłopie - gdzieś ty się uchował?

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=243406#243406
Ten wredny...
LitD
Posty: 29
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 21:05
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: LitD »

Verid pisze: Chłopie - gdzieś ty się uchował?

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=243406#243406
:oops: powinienem byl lepiej poszukac
czyli produkuje eleres v2 i nawet planuje obudowe jr do niego.
jest jakas lista, zamowienia, czy sprzedaz na biezaco?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Pisz na PW wszystko jest na stanie (poza nadajnikiem 1W bo nie mam złącz SMA ale to już niebawem. Wersja 100mW ma pigtail.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

LitD pisze: powinienem byl lepiej poszukac
He he na przykład w pierwszym poście tematu w którym piszesz :-) gdzie masz WSZYSTKO na temat eLeReS'a.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
konradoa
Posty: 39
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 08:46
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: konradoa »

Pomocy potrzebuję Koledzy.
Walczę z podłączeniem czujnika prądu do wersji z autopilotem. Czujnik mam od Remzibiego (ten od OSD). Jest na INA138. Podłączam ją przewodem pod pad eleresa opinany CUR i że tak powiem d...pa. Ćwiczyłem już różne kalibracje w konfiguratorze i nic nie pomaga. Wejście eleresa dział bo po podaniu napięcia z zewnątrz OSD wyświetla prąd.
W czujniku podmieniałem już INA na inny i nic nie pomaga. Nie mam dobrego multimetru żeby sprawdzić czy coś z niego wychodzi.

Jakie macie pomysły co może być nie tak z tym prądem.
Pioneer 1400, SkySurfer 2000
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A co ? Cały czas pokazuje 0 ? Jak tak to być może zamieniłeś wejście z wyjściem na kablach prądowych...
Pzdr. -----MIŚ-----
konradoa
Posty: 39
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 08:46
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: konradoa »

Cały czas pokazuje "0".

Wejście z wyjściem zamieniłem za pierwszym razem :)

Eleres działa jak pisałem, problem leży gdzieś w czujniku. Obejrzałem płytkę od Remzibiego i wygląda OK. INY też wymieniałem i po dwóch wieczorach walki poddaje się.
W konfiguratorze ustawiałem już duże mnożniki żeby cokolwiek pokazał ale to nic nie daje.

W czujniku bocznik mam zrobiony z mocno wycieniowanego drutu miedzianego, więc powinien "bocznikować". Są na nim oba przewody zasilające z pakietu. Prąd mierzę na plusie, do eleresa idzie przewód SENSE z wyjścia INY i wykorzystałem przewód z napięciem pakietu do zasilania OSD. W samym czujniku włożyłem rezystor 100k (wymieniałem też na mniejszy) i kondensator 100n.
Pioneer 1400, SkySurfer 2000
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Panowie, mam odwieczny problem z zasięgiem...

Gdy nadajnik leży na piętrze ja na schodach w dół mam już pierwsze mignięcia czerwonej diody, po wyjściu na dwór załącza się failafe :/

Próbowałem już wszystkiego, chyba z 5 razy wymieniałem moduł w nadajniku na nowy, w nadajniku mam polecaną antenę z HK, sprawdzałem wszystko i jest przejście między modułem a promiennikiem, zasilany z stabilizatora 5v.
W odbiorniku dipol zrobiony z dwóch kabelków wlutowanych bezpośrednio w płytkę, promiennik pionowo w górę, przeciwwaga w dół. Promiennik jest przyklejony do pręcika węglowego aby utrzymywał pion lecz nie dotyka go żadną częścią metaliczną, jedynie izolacją.

Na starych zielonych jeszcze prototypowych płytkach miałem zasięg w mieście przez 3 bloki i jeszcze można było iść bez problemu dalej, a jako anteny wlutowane były kawałki kabli, odkąd przeszedłem na te czarne płytki z pierwszej jeszcze serii jest kicha. Nie mogę dojść z tym do ładu, specjalnie kupiłem już gotową antenę aby wykluczyć możliwość uszkadzania RFMa w nadajniku i wsadziłem wszystko do pudełeczka.

Jak wisiało na kablach to działało świetnie, jak tylko chciałem to wszystko jakoś ogarnąć i ładnie polutowałem powkładałem do pudełek tak nie chce współpracować i męczę się z tym już chyba z rok i dalej nie ma efektów, do latania 250 koło nogi wystarcza, ale chciałbym mieć pewny link.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Kwasiu pisze:Promiennik jest przyklejony do pręcika węglowego aby utrzymywał pion lecz nie dotyka go żadną częścią metaliczną, jedynie izolacją.
I to jest Twój problem. Jak już chcesz usztywnić to plastikowy bowden albo szkło-epoksyd. Nigdy węgiel w bezpośredniej bliskości anteny.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

ok, zmienię to i sprawdzę efekty ;) Dzięki

Odkleiłem węgiel, antena została bez obecności niczego i dalej tak samo, zero poprawy ;/
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

musisz coś mieć zrypane z tymi antenami, albo Twój moduł nie nadaje z pełną mocą.
Zobacz co udało mi sie wycisnąć na 1mw, na antenach od Zorby.
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

w odbiorniku dwa kabelki, długość słuszna, wlutowane bezpośrednio w pady gniazda, nie ma tu mowy o jakimś błędzie.

W nadajniku antena z HK, przejście miedzy padem a promiennikiem jest.

Mocy nie mam jak sprawdzić niestety ale to już któryś z kolei moduł i dalej to samo, chyba, że trafiłem na jakieś trefne moduły czy coś :/

Najłatwiej chyba było by spotkać kogoś z eLeReSem, zbindować moduł i zobaczyć czy wina jest w nadajniku czy odbiorniku czy w obu... :/

Ktoś z okolic Częstochowy z eLeReSem chętny na krótki test?? :P
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A może masz zwarcie w tej antenie z HK... Nie masz innej do nadajnika ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Kwasiu pisze:w odbiorniku dwa kabelki, długość słuszna, wlutowane bezpośrednio w pady gniazda, nie ma tu mowy o jakimś błędzie.
Specem od w.cz. nie jestem ale instalacja antenowa to chyba nie powinny być "dwa kabelki w pady" :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Kwasiu »

Rurek, nie sadze by brak gniazda, wtyku antenowego i kawałka kabla koncentrycznego miało negatywny wpływ na działanie anteny, dipol wlutowany prosto w gniazdo to chyba dobre rozwiązanie gdy odbiornik jest na zewnątrz.

Ale może się mylę, może antena ma być odsunięta od modułu czy coś??
Oczywiście mogę wlutować tam gniazdo itp. ale jeśli to ma jakiś sens, bo w maluchu mi antena na kablu potrzebna nie jest, zwłaszcza, że eLeReS jest zamontowany pionowo i idealnie mi ten dipol wlutowany bezpośrednio pasuje. Wrzucę zdjęcia później.
ODPOWIEDZ