Spark 230 - moja wariacja w temacie mini quadów

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Spark 230 - moja wariacja w temacie mini quadów

Post autor: jakuban »

Jakiś czas bujałem się z takim quadzikiem:
Obrazek

Przyszedł jednak moment na zmianę i wypróbowanie nowego konceptu, czyli mnijeszych oporóch powietrza stawianych przez ramię i lekko po kątem ustawionych ramion. Jak bedzie zobaczymy :)

Nowa ramka zrobiona z węgla (czyt. karbonu, dla tych co nie wiedzą :-))
Waga z podwoziem 150g.
Bez podwozia 100g.
Przekątna między osiami silników 230mm.
Uzbroimy ją standardowy osprzęt czyli:
4x KISS 18a
4x SS 2300kv
FC- no właśnie co to wstawić? Z KK jestem średnio zadowolony...
Video: 5.8 600mw
RC: futaba
Kamerka: PZ420 + mobius/gopro 4
Akku: zobaczymy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: modevil »

Okrutnie ładna rama :-D Jak są połączone ramiona z okrągłymi mocowaniami silników? Jeśli grubość płyt pozwala to można by ramę troche bardziej wyażurować dla odchudzenia wagi (chociaż waga bardzo ok), no i będzie łatwiej mocować osprzęt.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Jeśli chodzi o FC to bierz coś typu Naze32/CC3D.
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Większych przefrezowań nie robię. chyba nie warto. A wiadomo, rama zaliczy niejednego kreta :)
Mocowania silników są klejone.

Co do FC - myślałem o CCD ale Sparky 2 tez mi chodzi po głowie i płytka marbalona.
modevil
Posty: 111
Rejestracja: piątek 31 paź 2014, 09:43
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: modevil »

Ze względu na wspomniane krety to bym połączenie klejone przemyślał - jak śmigło będzie lepszej jakości to zamiast się złamać zadziała jak dzwignia i może zerwać to połączenie. Dużej powierzchni styku obu elementów tam nie ma.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Hmm zastanawia mnie, czym się kierowales z takim ustawieniem ramion? Bo chyba nie, wspomnianymi małymi oporami powietrza.
Dla mnie to właśnie zaprzeczenie, ale chętnie poczytam, może się myle i czegoś nowego się dowiem :-)
Jeśli chodzi o fc, to nie ma co wymyślać, bierz wspomnianą naze32 acro, lub CC3D.
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

O klejenie się w ogóle nie martwie. Używam mieszanki klejów stosowanych do bardzo skomplikowanych małopowierzchniowych połączeń.
zrobiłem z resztą parę testów dokłądnie tego połączenia, łamiąc 4mm płytę węglową a nienaruszając miejsca klejenia.
Co ważne, używam płyt z prawdziwego włókna węglowego i wysokej klasy przeplotem i żywicą. To nie jakaś podróba i przekładką szkalną na taniej żywicy.

Edit:
Adrián pisze:Hmm zastanawia mnie, czym się kierowales z takim ustawieniem ramion? Bo chyba nie, wspomnianymi małymi oporami powietrza.
Dla mnie to właśnie zaprzeczenie, ale chętnie poczytam, może się myle i czegoś nowego się dowiem :-)
Co jest zaprzeczeniem? Napewno mniej oporów generuje pionowe niż poziome ustawienie ramionka.
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: airjack »

To zależy jak szybko będziesz latał :-) Koledze chodziło o opory w locie postępowym. Podczas wiszenia będzie ok. Ramka ciekawa, niby wizualnie podobna do innych tej klasy, a jednak są nowe rozwiązania.
FC polecam kfc mini, jeśli masz eleresa nic mniejszego nie znajdziesz nawet od CC3D.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

airjack pisze: FC polecam kfc mini, jeśli masz eleresa nic mniejszego nie znajdziesz nawet od CC3D.
Czy aby na pewno? (wiem, nie ma eleresa) :-)
AfroMini32
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Tu raczej tez nie widzę problemów. Przecież to śmigła generują sile pionowo w dół w stosunku do ramienia. Watpię natomiast ze w locie postępowym wpłynie to negatywnie na prędkość.
No ale w praniu wyjdzie :-)
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: airjack »

Hehe, tego nie widziałem. Przewaga jest w eleresem jak pisałem, osobny odbiornik i makaron psują jak dla mnie estetykę.

Jakuban będzie dobrze, w lataniu takim wariatem różnicy nie będzie można zauważyć. W końcu tym się lata na mocnym pochyleniu. Następny model z ramionami pochylonymi o 30 stopni :-)
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Jest progres. Przeszczep narządów udany.
Wnioski z montażu - za dużo miedzi do wagi, trzeba kable nowe porobić.
Może jutro polatam:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jakuban
Posty: 813
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 21:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: jakuban »

Może w końcu polatam na dworze w tym tygodniu:)

marekp
Posty: 343
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 11:34
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marekp »

Mnie się podoba. Ale powiedzcie mi czy nie dałoby sie go zrobić "do gory nogami" ?
Czyli cala rama pod ramionami. Środek ciężkości byłby niżej. Tak na oko przemontować silniki i niemal wszystko. Ciekaw jestem jak by latał. Jesli nie NAZA to nawet da sie nie przekladać FC. Zwykle jest opcja że jest do góry nogami.

MarekP
ODPOWIEDZ