Regle 10-12A do quada klasy 250- co polecacie.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Regle 10-12A do quada klasy 250- co polecacie.

Post autor: Assur92 »

Witam
Chciałbym się was dopytać jakie regle polecacie do quada klasy 250. Teraz posiadam regle "no name" dorzucone do silników, ale niezbyt jestem zadowolony. Przy wyższym odświeżaniu tracą synchro w całym zakresie obrotów co któryś lot i dlatego chciałbym je zmienić na coś pewnego, ale nie zabijającego ceną.
Dość dużo dobrych opinii posiadają regle 10A z myrcmart, jednak przysyłka 4 regli niestety zabija cenowo. Alternatywą chyba są regle 10A z BG, lecz pewnie to podróba więc nie wiadomo czy tak samo dobre jak oryginał http://www.banggood.com/RCX-Simonk-10A- ... 38102.html

Następnym typem są regle emaxa 12A. Gdzieś znalazłem informację że mają one wrzucony BLheli i są na silabsach więc brzmi zachęcająco bo przynajmniej w teorii będzie można bezproblemowo wrzucić tam BLheli. http://www.banggood.com/Emax-Simonk-Ser ... 18126.html

Następnie jeszcze znalazłem multistary 10A, lecz znalazłem dużo opinii o multistarach że mają przeróżne problemy- po prostu są wadliwe http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _3S_V.html

No i na końcu regle HK 10A. Na dzień dobry trzeba wgrać soft blheli czego się obawiam bo po prostu jeszcze tego nie robiłem, choć kiedyś musi być ten pierwszy raz. Dodatkowo cena jest zachęcająca. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oller.html

Fajnie by było bym mógł bez obaw podłączyć do quada pakiet 4S więc wybór regli dość poważnie się zawęża niestety, ale najważniejsza ma być bezawaryjna praca bym nie musiał się martwić że regiel padnie i z impetem o coś przyłożę.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Troszkę wszyscy rzucili się na poczwórne regle zapominając że jest niesamowity KISS.
Nic lepszego nie znajdziesz http://flyduino.net/KISS-ESC-2-4S-12A_1

Edicao: nawet zaczątek wątku o tym mamy u nas :-) http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=21344
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Słyszałem że kiss-y 12A lubią się sfajczyć. 18A są ponoć OK z tego co wyczytałem na RCG. Co nie zmienia faktu że to bardzo dobre regulatory.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Re: Regle 10-12A do quada klasy 250- co polecacie.

Post autor: waszka »

Assur92 pisze:... Alternatywą chyba są regle 10A z BG, lecz pewnie to podróba więc nie wiadomo czy tak samo dobre jak oryginał http://www.banggood.com/RCX-Simonk-10A- ... 38102.html
...te ESC odradzam bo:...to nie jest to co na zdieciu z napisem "RCX ESC" nie ma w nim wgranego simonK a tylko niby mozna to zrobic samemu ale nie ma w nim wyprowadzonych padow i trzeba wlutowywac sie bezposrednio do atmegi...nawet nie wiadomo co to jest i nie wiadomo jak wylaczyc zabezpieczenie na niskie napiecie lipo 3s jakie ma zaprogramowane i ponizej ktorego redukuje moc i wylacza sie...
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Assur92 pisze:No i na końcu regle HK 10A. Na dzień dobry trzeba wgrać soft blheli czego się obawiam bo po prostu jeszcze tego nie robiłem, choć kiedyś musi być ten pierwszy raz. Dodatkowo cena jest zachęcająca
Używałem już wiele razy i było zawsze ok.
Rurek pisze:Troszkę wszyscy rzucili się na poczwórne regle zapominając że jest niesamowity KISS
Poczwórne sa fajne bo kabli zawsze mniej ale chińczki idą po taniości i te małe skopali. I tu chyba nie chodzi o cenę bo tam brakuje czasami pomyślunku...

Kiss fajne ale cena x2-x3.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Ja mam w swoich maluchach Turnigy Plush 12A i jestem zadowolony. Latam na oryginalnym sofcie i nic złego nie zauważyłem. Używam ich intensywnie od 5 miesięcy.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Post autor: mounter »

marekj pisze:Ja mam w swoich maluchach Turnigy Plush 12A i jestem zadowolony. Latam na oryginalnym sofcie i nic złego nie zauważyłem. Używam ich intensywnie od 5 miesięcy.
to jak kupić auto z 300KM silnikiem i jeździć nim tylko do 60km/h :-)

to jak wgrasz nowy soft do regli, to dopiero poczujesz różnicę...

kopter bedzie latał stabilniej, szybciej i pewniej reagował na drążki, nie poznasz tego koptera po zmianie softu
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Ja latam na Emaxach 12A (simon K) i całkiem dają radę :)
Trutututu nici z drutu.
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kola1971 »

Panowie, nie chce zakładać nowego tematu, a od wczoraj borykam się z pewnym problemem... W mojej "250" padł jeden regulator i silnik uwolnił magiczny dym... Jako, że nie miałem pod ręką zapasowej "12" (ZTW 12A) z szuflady wyjałem Multistary 20A z softem BLHeli. Zaktualizowałem w nich soft (wczesniej był 11 teraz 12.2) i pojawiła sie kłopot... Jeden regulator zachowuje się odwrotnie niż inne - gaz w górę obroty maleją, gaz w dół rosną... Co może być powodem takiego zachowania?
Pozdrawiam - Grzegorz.
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Brałem pod uwagę też kissy, ale niestety cena odstrasza w moim wypadku. Bodajże 18euro za sztukę jest już nie akceptowalne- w tej cenie kupuję 2 innej firmy. Tych 4w1 nie brałem pod uwagę właśnie z powodu różnych problemów co czytam tutaj na forum typu resetowanie procków, ogólne upalenie itp.

Wychodzi na to że miałem trafione złe przeczucia co do tych RCX 10A z BG.
Chyba się takto skusze na te HK 10A, nawet w komentarzach na kh piszą że śmigają z BLheli aż miło. Dodatkowo wytrzymują 4S więc same plusy.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

kola1971 pisze:Jeden regulator zachowuje się odwrotnie niż inne - gaz w górę obroty maleją, gaz w dół rosną... Co może być powodem takiego zachowania?
Skalibrowałeś gaz po wymianie softu w reglu?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
kola1971
Posty: 237
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 20:24
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kola1971 »

@Rurek - oczywiście. zastanawialem się czy jest jakaś opcja w blheli, która odpowiada za takie zachowanie. Spróbuje jeszcze raz przeflashować.

Edit...

Tak wygląda zrzut z opcjami tego feralnego regla z BlHeli Suite:
Obrazek
Pozdrawiam - Grzegorz.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

mounter pisze:to jak kupić auto z 300KM silnikiem i jeździć nim tylko do 60km/h :-)
Za stary jestem na wyścigi między krzakami ;-) , a w spokojnym lataniu różnica nie zauważalna. A może moje umiejętności wystarczają tylko na 60 km/h, bo właśnie do tej prędkości latam maluszkami :mrgreen: . Do szybszego latania mam uskrzydlone pojazdy :-D .
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

marekj pisze: a w spokojnym lataniu różnica nie zauważalna.
Oj zauważalna. Responsywność zupełnie inna. Na standardowym sofcie kopter jest jakby na gumie. Na fastPWM - jak na rollercosterze :-) znaczy się trzyma szyn jak zaczarowany.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Mam też 2 coptery na fastPWM i latają podobnie (trzymają się szyn jak zaczarowane). Tylko, że ja mam sprzęt ustawiony bardziej pod FPV. Być może, przy agresywnych pidach do acro, ta różnica będzie wyraźnie zauważalna. Poza tym człowiek się cały czas uczy, być może kiedyś bardziej będę dostrzegał różnice, o których piszesz :-) .
Pozdrawiam
Marek
ODPOWIEDZ