syma x5

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

vuki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:12
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: vuki »

kupiłem koszyczki mocowania silników z zębatkami bo to było krzywe głównie
po zmontowaniu okazało się, że zębatki z silnika nie bardzo grają z zębatkami koszyczków
nie zawsze są takie same obroty na każdym śmigle, czasem zębatki przepuszczają
mam więc dość Symy, musiałbym chyba wymienić obudowę bo tu chyba jest problem
chyba pójdzie na allegro
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

http://www.banggood.com/Syma-X5-X5C-Mai ... 26872.html raczej nie majątek, zawsze łatwiej sprzedać z całą ramą jak się jednak zdecydujesz.
Śmigła są proste ?
vuki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:12
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: vuki »

Adrián pisze:Śmigła są proste ?
jedno było tylko proste ale w zestawie były 4 zapasowe
amok
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 10:11
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: amok »

vuki pisze:Jak tam spisuje się Syma?
Moja dziś uciekła z wiatrem i spadła na asfalt
Chyba nie bede naprawiał bo zębatki 2 silniczków poszły
Trzeba uważać na wiatr bo lekki i nie ma mocy
Polatałem aż 2 dni, krótko się nim cieszylem
na wietrze latałem i daje naprawdę radę

ja mam stuningowany pilot z dłuższą anteną i lepszym zasięgiem-a to sporo ułatwia ;)
potrafię wzbić się naprawde wysokoo
i jak zaczyna spieprzać - warto ustawić tryb H żeby go z powrotem szybko ustabilizować ;)
Awatar użytkownika
bombell
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 15 maja 2014, 08:52
Lokalizacja: Ząbkowice Ślaśkie

Post autor: bombell »

też latałem na plaży przy mocnym wietrze i daje rade choć się męczy pod wiatr.
Nie latałem innymi biedronami itp. ale ten model prowadzi mi się bardzo łatwo i przyjemnie. Jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Post autor: pezed »

A jakby do niej dać akumulatorek 2000mAh Ja też zastanawiam się czy kupić sygme czy składać swojego bez stabilizacji.
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: szymon220997 »

pezed, 2000mah to on nie uciągnie.
Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Post autor: pezed »

jaki on ma uciąg :D Jest wary swojej ceny ?
quetra
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: quetra »

Ja mam Syme X6, który to dostałem w prezencie i na nim uczyłem sie latać. Generalnie jako pierwszy i do nauki ( w moim mniemaniu) jest całkiem OK. Rzeczywiście ciąg ma średni, ale gopro2 utrzymywał. X6 ma styropianowy ochraniacz, który zdaje egzamin, ale na wietrze działa jak skrzydło :) Latalem nawet pomiędzy rurami u mnie w piwnicy - odstepy po 10 cm od śmigła, po korytarzach etc. Części tanie dosyć, a wymieniłem w zasadzie wszystko. Aparatura jak widzę taka sama jak w X5. Warto dokupić najtańsze podwozie bo inaczej to kosiarka.
Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Post autor: pezed »

A jak latanie na większej wysokości i czy jeśli by się powiększyło zasięg to nam go nie zdmuchnie
quetra
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2014, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: quetra »

średnio :( powiedziałbym, że konsekwencje znoszenia z wiatrem sa większe (przede wszystkim jak Ci zacznie go zwiewać to potrzebujesz więcej czasu na obniżenie wysokości) najwyżej poleciałem filmując logo "mc donald's" na takim ogromym słupie.
Latając na granicy zasięgu łatwo go stracic, przy nagłym porywie wiatru (klienci mojej stacji Orlen wiedzą o czym mówię).
Awatar użytkownika
pezed
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 01 gru 2014, 17:54
Lokalizacja: Wszędzie mnie pełno ale pranie robię koło Kielc

Post autor: pezed »

Dzieki za informacje
MAQ1985
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 lis 2014, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: MAQ1985 »

Witam,
Od ok tygodnia mam swoja syme x5c i na poczatek powiem Wam ze naprawde fajnie sie sprawuje. Latalem nim na wysokosci ok dachu bloku poki co choc podobo mozna wyzej...ale to poczatki wiec nie chce za wczesnie go stracic. Zamowilem sobie zestaw 5 baterii + ladowarka tak aby miec troszke wiecej frajdy i tak jak koledzy z forum pisali " kup cos slabszego na poczatek zobaczysz czy Ci sie spodoba" tak teraz wiem TAK PODOBA MI SIE:)
Mam juz uzbierane ok 1700 zl tak aby od nowego roku zaczac budowac ( znaczy nie ja tylko pomaga mi kolega z forum ) drona lepszej jakosc.

Jednak ze mam pytanie dotyczace symy...jaka karte max mona tam wsadzic..wsadzilem 16GB i 32GB bo takie w sumie mam ale w ostatecznosci wydam te 5-10 zl i kupie cos malego tylko pytanie czy tylko 2 GB jakie jest w zestawie czy mozna cos wiekszego troszke?

Jak bedzie ladna pogoda poszukam jakiejs sporawej niskiej laki aby zobaczyc jak wysoko na maxa poleci tylko obym odnalaz go pozniej :)
vuki
Posty: 58
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 22:12
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: vuki »

MAQ1985 - uważaj na wiatr, Syma jest lekka i staraj się latać jak będzie cicho
MAQ1985
Posty: 14
Rejestracja: sobota 29 lis 2014, 20:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: MAQ1985 »

Tak tak wiem wiatr szybko znosi syme. Dzis mialem maly tescik z syma wlasnie udalo mi siebuleciec na jakies 2 bloki tak sadze bo ciezko okreslic ale mam pewien bardzo prosty pomysl na sprawdzenie i nie zgubienie drona na duzej polance...mianowicie zachacze o niego nitke i polece na maxa w gore.....na chlopski rozum zobaczymy po dlugosci jaki ma zasieg a jak bedzie go zwiewalo to se pociagne ze tak powem:) tylko jezzcze kwestia tej karty do symy czy ktos wkladal tam wiekszej pojemnosci karte?
ODPOWIEDZ