Orange OpenLRS - mały teścik

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Działa z telemetrią APM. Wystarczy dobrze skonfigurować, do nadajnika dać bluetooth i mamy możliwość bezprzewodowej konfiguracji z kompa lub telefonu z androidem. eleres niestety nie ma takie możliwości bo zatyka się danymi.
uroczyromek
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:38
Lokalizacja: Z nikąd

Post autor: uroczyromek »

Assur92 pisze:uroczyromek, zgadza się, chodzi mi o telemetrię z APMa. Tak po łebkach patrzyłem to serial baud rate i data rate sie zgadza z tym co gdzieś wypatrzyłem jak ma być ustawione przy APM więc może pójdzie. Na razie mogę tylko się zastanawiać bo czekam na paczuszkę.
Jak nie masz MinimOSD to bedzie ok. Sek w tym, ze MinimOSD oczekuje baudratu 57600, czego openlrs raczej nie uciagnie. W Pixhawku sa 2 porty telemetrii, wiec jeden mozna ustawic na 57600 dla osd, a drugi na 19200/9600 dla telemetrii.
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

A ile to roboty zmienić prędkość portu w minimOSD?
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Niestety na razie oranżada nie chce się słuchać jeśli chodzi o telemetrie. Po podłączeniu wszystkiego mission planner się nie łączy, a po odpaleniu terminala sieje losowymi znakami, dopiero po resecie APMa pokazuje się menu konfiguracyjne w terminalu. Z ciekawości widziałem w konfiguracji APM że da się również ustawiać oddzielnie baudrate dla derial 0 i serial 2.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
bogaskilop
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 16:52
Lokalizacja: Lodz

Post autor: bogaskilop »

Witam

Panowie poniewaz akurat przesiadam sie na FPV i APMa mam niby radia 3dr do telemetri ale zaintrygowal mnie ten watek na rcgoups

OrangeRX / OpenLRS 433Mhz hack#2 : 1W TX onboard, APM 12 km telemetry & RC for $57


ciekawe rozwiazanie widze ze mozna pchac w dwie strony sterowanie modelem i telemetrie

co o tym rozwiazaniu sadzicie ?
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: szymon220997 »

Witam. Po przeczytaniu całego wątku i zobaczeniu jakie problemy użytkownicy napotkali z płytkami OLRS (głownie lutami), chciałbym się dowiedzieć czy ktoś sam wykonał płytki samodzielnie np. w domu. Schemat jest w internecie, kod również, więc żadnych przeszkód nie widzę. Zanim zamówię cześci wolałbym się dowiedzieć czy ktoś to robił i jakie efekty można osiągnąć. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
riu
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 22:30
Lokalizacja: POLAND

Post autor: riu »

nie trzeba robić płytki samodzielnie wystarczy poprawić luty najlepiej wszystkie :) 10-20 minut roboty i ja u siebie zamawiałem te moduły nadawcze zamiast tego co jest oryginalnie http://www.ebay.com/itm/RFM22B-433Mhz-W ... 2a4698a693 i jeszcze mały kondensatorek 100uf 10v zaraz a diodą równolegle z tym ceramicznym, to jeśli chodzi o moduł odbiorczy. W nadajniku poprawione luty + wymieniony rfm22b ten z linku i od tamtej pory zero problemów z orange lrs. A i proponuje wgrać optiboot (bootloader) wtedy działa opcja watchdog w openlrsng
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Riu, opisz jak wgrałeś optiboot bo ja się z tym uporać nie mogę - najlepiej krok po kroku :)
Chętnie też zobaczę ten mały kondensator, jak być wrzucił zdjęcie to byłbym bardzo wdzięczny.

Zastanawiałem się też nad wykonaniem filtra na zasilanium - chce wycisnąć jeszczę trochę z tego linku.
szymon220997
Posty: 291
Rejestracja: wtorek 30 wrz 2014, 02:26
Lokalizacja: Opole

Post autor: szymon220997 »

riu, Dzięki za odpowied, w takim razie lepiej kupić.
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

szymon220997 pisze:riu, Dzięki za odpowied, w takim razie lepiej kupić.
niekoniecznie.
jeśli ChRL polutowała bezołowiowo to lepiej polutować swoje klasycznym spoiwem.
jaka cena +/- wychodzi kupując części i pcb ?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

riu pisze:u siebie zamawiałem te moduły nadawcze zamiast tego co jest oryginalnie http://www.ebay.com/itm/RFM22B-433Mhz-W ... 2a4698a693 i jeszcze mały kondensatorek 100uf 10v zaraz a diodą równolegle z tym ceramicznym, to jeśli chodzi o moduł odbiorczy. W nadajniku poprawione luty + wymieniony rfm22b ten z linku i od tamtej pory zero problemów z orange lrs.
HOPE RF ostrzega na swojej stronie przed podróbkami swoich modułów, więc sugerowałbym zakupy z pewnych źródeł.
Podobnie jest z modułami HM-TRP, wykorzystywanymi w klonach 3DR Radio - niektóre egzemplarze "mocno" odbiegają od tego, co twórca sobie zaplanował...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

mkrawcz1 pisze:
riu pisze:u siebie zamawiałem te moduły nadawcze zamiast tego co jest oryginalnie http://www.ebay.com/itm/RFM22B-433Mhz-W ... 2a4698a693 i jeszcze mały kondensatorek 100uf 10v zaraz a diodą równolegle z tym ceramicznym, to jeśli chodzi o moduł odbiorczy. W nadajniku poprawione luty + wymieniony rfm22b ten z linku i od tamtej pory zero problemów z orange lrs.
HOPE RF ostrzega na swojej stronie przed podróbkami swoich modułów, więc sugerowałbym zakupy z pewnych źródeł.
Podobnie jest z modułami HM-TRP, wykorzystywanymi w klonach 3DR Radio - niektóre egzemplarze "mocno" odbiegają od tego, co twórca sobie zaplanował...
to nie są argumenty techniczne tylko handlowe hope rf. też bym przestrzegał gdybym miał droższy produkt dla którego pojawiła się tańsza alternatywa. nielegalne jest za to wprowadzanie w błąd kupującego co do producenta.
jeśli moduł pracuje nie gorzej czy nawet akceptowalnie to nie ma powodu go nie używać skoro tańszy.
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

xq_operator pisze:
mkrawcz1 pisze:
riu pisze:u siebie zamawiałem te moduły nadawcze zamiast tego co jest oryginalnie http://www.ebay.com/itm/RFM22B-433Mhz-W ... 2a4698a693 i jeszcze mały kondensatorek 100uf 10v zaraz a diodą równolegle z tym ceramicznym, to jeśli chodzi o moduł odbiorczy. W nadajniku poprawione luty + wymieniony rfm22b ten z linku i od tamtej pory zero problemów z orange lrs.
HOPE RF ostrzega na swojej stronie przed podróbkami swoich modułów, więc sugerowałbym zakupy z pewnych źródeł.
Podobnie jest z modułami HM-TRP, wykorzystywanymi w klonach 3DR Radio - niektóre egzemplarze "mocno" odbiegają od tego, co twórca sobie zaplanował...
to nie są argumenty techniczne tylko handlowe hope rf. też bym przestrzegał gdybym miał droższy produkt dla którego pojawiła się tańsza alternatywa. nielegalne jest za to wprowadzanie w błąd kupującego co do producenta.
jeśli moduł pracuje nie gorzej czy nawet akceptowalnie to nie ma powodu go nie używać skoro tańszy.
Producentem oryginału jest HOPE, i tyle.
RFM22B to jest ich produkt i ostrzegają przed podróbami, które nie powinny być opisane jak oryginalny moduł.
To są argumenty techniczne.
Ja kupuję bezpośrednio w HOPE, jak ktoś goni za kilkoma dolarami oszczędności - jego sprawa. Z mojej strony tyle.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

argumentem technicznym byłoby pokazanie, że np.
podróbka grzeje się bardziej, jest marnie polutowana, nie ma filtra takiego a takiego, 'sieje' i zakłóca, nie trzyma parametrów, resetuje się, laminat rozwarstwia się czy jakikolwiek inny aspekt techniczny
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Sam fakt, że jest PODRÓBKĄ, udającą produkt oryginalny, a nie sprzedawaną pod własną marką, moim zdaniem wystarczy.
Skoro wiesz lepiej - przyjmijmy, że Ty masz rację, a ja mam spokój.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
ODPOWIEDZ