Aparat do koptera.

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Nadać się nada. Będziesz miał ogniskową od 28mm (przelicznik).
Naleśnik trochę szerszy, ale lekki i mały. Nie wiem, jakie są priorytety.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

aparat będzie latał w okto więc aż tak tej wagi nie musze pilnować (mam na mysli wage obiektywu)
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Pozwólcie, że odgrzebie trochę temat:)
Do tej pory latałem i nagrywałem z GP 3+ Black. Nadeszła jednak pora na zmianę i gimbala i kamery...na coś z lepszą jakością:)
Przez chwilę myślałem o GP 4, ale szybko doszedłem do wniosku, że to trochę mało...
Żona ma Nexa 5 i może uda mi się ją namówić na wypożyczanie do coptera...ale wolałbym mieć tam "swój" sprzęt;)
Rozważam zakup swojego jakiegoś bezlusterkowca, myślałem o swoim Nexie, zakupie używanego GH2, może jakiś Pen Olympusa?
Co polecacie do koptera, czego używacie? Na forum widzę, że Nex jest bardzo popularny, ale może coś lepszego w podobnej cenie?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

To wszystko zależy od Twojego budżetu. Jeśli planujesz tylko bezlusterkowca, to nic lepszego do kamerowania niż Panasonica Gh nie kupisz. Ale polecam minimum Gh3.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Chciałbym bezlusterkowca ze względu na kompromis wagi z możliwościami. Ma służyć do filmowania ale i fotografowania, dlatego kamerki odpadają.
GH3 wykracza trochę ponad budżet, ale jest jeszcze model G6 który też ma fajne opinie i można kupić z kitem za 2k nowkę...kusząca propozycja...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Zdecydowanie brałbym jakiś model z serii GH. Ta g6, to taka trochę słabizna. Wolałbym używkę z pewnego źródła.
Musisz tylko się zastanowić na czym Ci bardziej zależy. Jeśli filmowanie, to zdecydowanie panasonic, jeśli zdjęcia, to w podobnej cenie nex.
Nie bierz kita, lepiej samo body i szeroką jasną stałke.
Godna polecenia i tania jest 14 mm f/2.5 ASPH panasa. Plusy, waga, gabaryty i zdecydowanie lepsza jakość. Tylko nie pamiętam jaki ekwiwalent będzie miała na Panasie, ja miałem Olka i była x2. Tutaj chyba jest podobnie, to będziesz miał ekwiwalent 28 FF Nie ma tragedii, chociaż do fisha daleko. Po taniości do filmowanie możesz brac też samyanga, on ma bardzo szerokie i tanie szkła manualne np 8mm . . Pożyczysz od żony w razie czego, jeśli będziesz chciał mieć zoom ;-)
Editt:
Akurat pojawiła się opcja zakupu w sklepiku, a konkretniej z videodslr : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=331496#331496
Może Cie zainteresuje.
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Natknąłem się na to ogłoszenie:) ale musiałbym na szybko GoPro sprzedać...
Za Nexem (lub A5100) przemawia fakt, że posiada podczerwień i jest lżejszy i nowszy, zaś za Panasonicami jakość filmów, hacki i wizjer gdybym chciał pocykać fotki.
Czemu uważasz że G6 to cienizna?
Awatar użytkownika
MatManiak
Posty: 705
Rejestracja: czwartek 18 paź 2012, 11:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Post autor: MatManiak »

robak56 pisze: Za Nexem (lub A5100) przemawia fakt, że posiada podczerwień
A5100 akurat nie ma podczerwieni. w A6000 jest.
S500 | ZMR250 | HK FPV250 | Sky Surfer II 1400 | Wing Wing Z-84 | Reely Rhino II
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Święta się zbliżają to trzeba pomyśleć nad jakimś prezencikiem dla siebie. Właśnie myślałem o bezlusterkowcu i temat pojawił się jak z nieba

Zastanawiam się właśnie nad A5100 albo A6000. Biorę pod uwagę również nex5R, ale nie wiem czy jest sens się pchać w niego.
W moim przypadku aparat ma służyć do robienia jakiś fotek jak i filmowania. Filmowanie nie jakieś komercyjne, choć w przyszłości tego nie wykluczam, na razie zloty motoryzacyjne, jakieś aerial video itp kiedy będzie podpięte pod coptera. Ewentualnie też jakieś amatorskie wirtualne wycieczki jak zakupię obiektyw rybie oko.
Budżet to max 3000zł, ale interesuje mnie jedynie nowy sprzęt ponieważ będę potrzebował fakturę.
Chciałbym kupić aparat z kitem i dopiero później po dokładniejszym rozeznaniu się jakie obiektywy by się mi przydały bym takowe dokupił.

http://www.fotoset.pl/pl_PL/p/Sony-a600 ... .6-OSS/361
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Ja celuję w A5100 z dual kitem (to na wycieczki) i potem jakiegoś naleśnika dokupię.
Tyle, że ja mam sporą szklarnię do D300, który na wyjazdy bywa za ciężki (ale już jeździłem na desce z D300 i dwoma szkłami w plecaku :mrgreen: )
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Ja chyba jednak kupie używane gh2...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

jak na takiego "fotografa" jak ja (czytaj - jak z koziej dupy saksofon) - A5100 zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

szok (pamiętać o ty co wyżej :-) ) przeżyłem robiąc zdjęcia w dużym pomieszczeniu z oświetleniem zwykłej bocznej lampy pokojowej - taki w zasadzie półmrok.
jest kontrast, barwa i brak konieczności używania lampy błyskowej

z tym że mój zakup podyktowany był koniecznością wymiany już archaicznego klocka wakacyjno-okazjonalnego.
oficjalnie
no prawie, przecież żona nie musi wiedzieć że to się da podnieść kopterem :-)
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
pszem
Posty: 557
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: Katowice

Re: Aparat do koptera.

Post autor: pszem »

Panowie odgrzeję trochę temat. Mianowicie co myślicie o pomyśle latania z bezlusterkowcem maszyną na ramie f550?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
moje próby latania http://tinyurl.com/qzqu8yc
ODPOWIEDZ