Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Niestety nic nie znalazłem. Chyba zostaje jednak BG. Jak się bardziej rozprzestrzenią po allegro, to zapewne pojawią się części zamienne, ale koszty będą większe.. Może warto zamówić chociaż jedną parę na czarną godzinę. Ale nie widziałem, żeby komuś padły szybko od przegrzania.
Do latania to tylko 3 tryb, byłem zaskoczony jak ten maluch zachowuje się podczas wietrznej pogody :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Adrián pisze:Może warto zamówić chociaż jedną parę na czarną godzinę. Ale nie widziałem, żeby komuś padły szybko od przegrzania.
Silniki chyba nie padają, tylko ich mocowanie się rozluźnia i cheerson przestaje fajnie latać :roll:
Adrián pisze:Do latania to tylko 3 tryb,
Gdzie te tryby się zmienia ? Jakoś do tego nie doszedłem :oops:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kaczmarsky
Posty: 505
Rejestracja: poniedziałek 08 lis 2010, 10:28
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: kaczmarsky »

Tryby lotu zmienia się wciskając drążek gazu.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Rurek, to prawda, dlatego nie zamawiałem dodatkowych części zamiennych, szkoda $ :-)
Jedynie zamówiłem bratankowi osłonki na śmigła, teraz może się "odbijać" od przeszkód i nie mieli śmigiełek ;-)
kaczmarsky pisze:Tryby lotu zmienia się wciskając drążek gazu.
Dokładnie, a auto flipy drugim drążkiem, ale to pewnie wiesz ;-)

Dla siebie, zamówiłem wersję na większą apkę. Zobaczę jak działa, jak dojdzie :-)
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

No akurat silnik mi wlasnie padł tzn kręci ale odgłos który sie wydobywa - jakby coś tarło w srodku.Zajechałem go pewnie - na wolnych obrotach - cx-10 - wznosie pionowo ale na wiekszym gazie ten felerny silnik nie daje mocy i go przychyla na tę stronę tak że latac sie normalnie nie da.Mcowanie silników i ich sztywnośc oczywiście sprawdzone i to ewidentna wina awari silnika na dużych obrotach.Także proponuje przy okazji wziąc na zapas 2 silniczki po 3 $ prawy i lewy.Smigła na tomiast nie do połamania w nim są :-P
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Próbowałeś wytrymować trochę ?
Śmigła są bardzo elastyczne, raz wygiąłem na samym końcu, po starciu z drzewem heh, po wyprostowaniu latał dalej jak należy :D
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

Trymowanie nic nie daje po zwiekszeniu obrotów - ucieka na strone felernrgo silnika.Przy małych obrotach - lot tuz nad ziemą trymowanie niepotrzebne.Ewidentnie silnik sie kończy.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
ellox
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ellox »

Choroba, kolejna usterka :(
Przestał się ładować. Włącznik coś zaczął szwankować. Jako że jest to przełącznik dwupozycyjny z wspólnym terminalem, zalutowałem na stałe terminale od załączania zewnętrznego napięcia...

Macie jakiś patent na ściąganie śmigieł? Przez swoją głupotę połamałem jedno czy dwa, przy okazji urywając silniczek...

kolsek345, parę razy miałem takie objawy, przy dużym gazie dryf w jedną stronę. Mimo że oględziny nie wskazywały na uszkodzone śmigło, to okazało się że wymiana załatwiła sprawę.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Patent? Nie, wystarczy złapać za środek i delikatnie wyciągać. Łatwo idzie.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Adrián pisze:wystarczy złapać za środek i delikatnie wyciągać. Łatwo idzie.
Czasem aż za łatwo :-) mi od pewnego czasu jedno śmigło samo spada po każdym mocniejszym klepnięciu o podłogę :-) chyba pora je wymienić ;-)
A druga rzecz jak się lata w domu gdzie są zwierzęcia sierściaste - co drugi lot inspekcja osiek silników pod śmigłem gdzie nakręcają się bardzo pięknie sierściuchy....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ellox
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ellox »

No, to teraz jest zabawnie. Copter nie daje sie wyłączyć. Co jakiś czas się resetuje... czasem pokręci sobie śmigiełkiem, czasem tylko pomryga. Zbinduje się, 3s lotu, gleba i dalej wpada w taki stan.

Niestety konstrukcja jest dosyć jednorazowa. Im częściej jest rozbierana, tym większe prawdopodobieństwo na uszkodzenie co raz większej ilości rzeczy, głównie cienkich jak włos przewodów od silników, które przyklaśnięte są przez obudowę. Także dopóki nie rozbija się co chwilę o meble i działa, to pewnie podziała dłużej niż dwa tygodnie :). W zasadzie nic dziwnego - wniosek tylko taki, że zamiast w zabawy w reperowanie lepiej chyba kupić kolejny model.

Co do śmigiełek, to chyba mam inną partię. Jeżeli jedno ze śmigiełek faktycznie raz spadło i od tego momentu łatwo odpadało, to każde nowe wchodzi na ośkę baaardzo mocno. Quad na stół i trzeba dociskać na siłę kciukiem. Praktycznie rękoma nie da się tego potem zdjąć z ośki, pomagałem sobie szczypcami.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Nakręć filmik z zachowania malucha i napisz do Banggood. Bardzo prawdopodobne, że dostaniesz nową sztukę. Ale dobrze im to udokumentować. Z BG łatwo się załatwia sprawy reklamacyjne.
Awatar użytkownika
miruuu
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 lip 2013, 16:31
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: miruuu »

Ponieważ mój mikrusek przepadł w zaroślach, oddam to co po nim pozostało:

Obrazek
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Szkoda malucha :/ ja swojego już tak szukałem, jak na złość obracał się zawsze plecami do dołu, u góry fajny pomarańczowy, ale pod spodem biały. W moim przypadku się udało, ale poszukiwania długo trwały.
Awatar użytkownika
miruuu
Posty: 14
Rejestracja: piątek 19 lip 2013, 16:31
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: miruuu »

Mi upadl z 25 metrow ode mnie w trawe. Pol godziny w 2 osoby nie dalo rady. Widocznie takie jego przeznaczenie... ;)
Jego mi jakos nie szkoda. Tylko nie wiem jeszze jak corci sprzedac ta informacje...
Ostatnio uparla sie na" rozowego kopterka". Jakbym znalazl to zrobie podmianke w domu :)
ODPOWIEDZ