Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Jedyny jaki znalazłem na BG bez akcelerometru, to WLtoys V959 2.4G 4-Axis. Przynajmniej tak wynika z opisu... :roll:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
doubleud
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: doubleud »

Potwierdzam. Mam WlToys v959 i ma on 3-osiową stabilizację - bez akcelerometru. Wydaje mi się jednak, że kolega szukał czegoś mniejszego.

Osobiście jednak nie polecam tego modelu, ponieważ dość nieprzyjemne wpada w tzw. WOB (Wobble of Death) jak za szybko się nim schodzi. Brakuje trochę mocy i na pewnym etapie nie da się już wyrównać lotu i model po prostu spada. Trzeba delikatnie obniżać wysokość i nie schodzić idealnie pionowo.

Jeżeli jednak ktoś z forum chciałby w oparciu o kontroler od v959 coś budować to mam jeden na zbyciu i mogę go oddać któremuś z entuzjastów własnych przeróbek. Zaletą tej płytki jest zgodność ze standardem FlySky, także można nim latać przy pomocy np. Turnigy 9x z domyślnym modułem.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

No dobra - to i ja dołączę do cx-10 team ;-)

Po prawie 2 miesiącach dotarła. Fajna zabawka. Mała, niepozorna ale i tak pies mojej córki spyla na sam dzwięk ;-)
Lata bardzo fajnie. Jedynie co drażni to dramatycznie sztywne "drążki".
Zaglądalem do środka nadajnika - na te manipulatory - wygląda na jednorazowe - boję się tego ruszyć...
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Tak to prawda, apka jest do kitu. Ale maluch lata stabilniej niż moja większa biedronka :-)
Awatar użytkownika
bartekno
Posty: 60
Rejestracja: środa 12 lis 2014, 10:17
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bartekno »

Jak ma sie stabilność w porównaniu z Proto X ? Ktoś z Was ma porównanie ?
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Radzik »

Zamawiał ktoś ostatnio CX-10 z BG? zamówienie złożyłem 28 października, od tygodnia paczka jest w trackingu (Szwecja > Polska), a do Polski nie dotarła.

Zamówienie z tego samego dnia (w trackingu pojawiło się dzień później) przy wysyłce z Chin mam już na miejscu... Średnie udogodnienie z tą ich wysyłką z Europy...
Zbyszko
Posty: 10
Rejestracja: piątek 27 cze 2014, 23:04
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Zbyszko »

Radzik pisze:Zamawiał ktoś ostatnio CX-10 z BG? zamówienie złożyłem 28 października, od tygodnia paczka jest w trackingu (Szwecja > Polska), a do Polski nie dotarła.
Sweden Post to chyba najwolniejsza poczta z wszystkich dostępnych, więc radzę uzbroić się w cierpliwość.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Potwierdzam, zwykle bardzo długo idą paczki ze Szwecji. Ja zamawialem bez trakingu, ok 9 października, a doszła równo po miesiącu.
Ale pójdzie na prezent dla bratanka, a ja zamówię wersję na apke z wltoys i zapewne z 9xr tez będzie się bindowała, jak zwykła biedronka :-)
Dla mnie, za mało czuła jest ta mini apka. Ale dobra na zewnątrz, mieści się w kieszeni :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Radzik pisze:Zamawiał ktoś ostatnio CX-10 z BG? zamówienie złożyłem 28 października, od tygodnia paczka jest w trackingu (Szwecja > Polska), a do Polski nie dotarła.

Zamówienie z tego samego dnia (w trackingu pojawiło się dzień później) przy wysyłce z Chin mam już na miejscu... Średnie udogodnienie z tą ich wysyłką z Europy...
To norma, ja czekam od 1.10 i dopiero wczoraj pojawiła się w PL. Natomiast 10 dni temu zamówiłem inne rzeczy (dwie różne przesyłki) i dzisiaj mam je w ręku :-)
Przesyłki SE działają na zasadzie wynajętego całego samolotu cargo i dopychają go i leci do Szwecji skąd już szwedzka poczta rozsyła.
Jak się trafi z zamówieniem gdy samolot jest pusty to się czeka :-)
Ale jak się trafi gdy przesyłka idzie już dopychana kolanem do pełnego samolotu - to paczkę ma się po trzech dniach na biurku.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
doubleud
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: doubleud »

bartekno pisze:Jak ma sie stabilność w porównaniu z Proto X ? Ktoś z Was ma porównanie ?
Po Twoim pytaniu zrobiłem dziś wieczorem subiektywny test na swoim Hubsanie Q4, który jest europejską wersją Estes Proto X i oceniam, że jest bardziej stabilny niż CX-10. Może to tylko mój egzemplarz, ale Cheerson ma lekki dryf, nawet jak go w pełni wytrymujesz. Proto X trzyma się idealnie w jednej pozycji. Jest także dynamiczniejszy niż CX-10 i np. "yaw rate" (ktoś wie jak to jest po polsku ?) jest bezapelacyjnie dużo lepsze. Żyroskop stabilizuje model podobnie szybko, może z lekką przewagą Proto X.

Jedna rzecz, w której Cheerson CX-10 wygrywa to flipy, które robi dużo lepiej - nie traci tyle wysokości no i łatwiej się je wykonuje, bo nie trzeba szarpać drążka, jak w Hubsanie. Nie zmienia to faktu, że w moim odczuciu CX-10 lata bardzo przyjemnie i warto go posiadać w swojej kolekcji :D
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ładziak »

doubleud pisze: "yaw rate" (ktoś wie jak to jest po polsku ?)
Chyba prędkość obrotu.
ellox
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 08:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ellox »

Hejka,

Po którymś dzwonie mojego modelu przestały działać tylne czerwone LEDy. Okazało się że rezystor postanowił się gdzieś ulotnić :). Także zamawiajcie bumpery :P

W sumie postaram się to zgłośić w Banggoodzie, zobaczymy co powiedzą.
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: kolsek345 »

CX-10 ktorego juz męcze około miesiąca ma w porównaniu do wiekszych owadów (biedronek) które posiadam -zaletę - nauczyłem sie go na spacerze wyrzycać do lotu i łapać przy lądowaniu do ręki.Dzieki super stabilizacji oraz przede wszystkim mikro wymiarom jest to do opanowania w pare dni .Miny niektórych - bezcenne :mrgreen:
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Post autor: Adrián »

Maluszek jest bardzo stabilny, teraz mój 4 letni bratanek się uczy i juz na pierwszym trybie lata :-)
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Post autor: krall »

A takie silniczki do niego to gdzie można kupić?
Gdzieś szybciej?, bo BG to wiadomo - ale te 7 tyg czekania... :-/

W trybie advanced lata się dużo ciekawiej ale i trup ściele sie gęściej ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
ODPOWIEDZ