DG 1000

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

DG 1000

Post autor: Pieth »

Spotkałem się na forum z pytaniami o przydatności DG1000 do FPV, a ponieważ od blisko dwóch lat leży zapomniany w kartonie a tak się złożyło, że nie było czym latać i jeszcze chciałem sprawdzić nowe pakiety http://www.rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19915 to tak na szybko go ulotniłem.
Zmontowany na szybko dostał dwa pakiety Li-lion 2850mAh czyli razem 5700mAh, do tego oczywiście klamot-ki do FPV (bardzo mało miejsca) waga do lotu 1260g.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5a ... e158a.html

Okazało się po starcie, że model bardzo mocno zadziera nosa na silniku, bo do lotów tradycyjnych wyważa się go z zamkniętą wieżą
a przy locie silnikowym ma otwartą i pomimo że SC jest mocno przednie idzie na silniku poprawnie.
Mocując mechanizm wieży na stałe nie pomyślałem o tym że do poprawnego lotu na silniku wymaga zwiększenia skłonu silnika.
Żeby nie było tak lekko po starcie zaczął tężeć zimny jak na Antarktydzie wiatr (a ubrany byłem lekko) więc po 40min walki z chcącym latać pionowo modelem i zimnym wiatrem miałem dosyć, ale logger coś tam zanotował.
Czas lotu 40min
Przebyty dystans 21,4km
Najwyższa wysokość 170m
Maksymalna prędkość 61km/h

Akumulatorki przyjęły po locie 1450mAh i 1350mAh więc zrobiłem mniej niż połowę tego co można i dystans 50km przy tym modelu jest osiągalny a przy lataniu jak tradycyjnym motoszybowcem nie ogranicza mnie już zapas paliwa tylko czas i chęci :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Gratulacje!

Ja się dziwie jak Ty to tam upchałeś wszystko, kolega ma z RC-ikar sklepu i jak zobaczyłem ile tam "jest" miejsca, to w szoku byłem :P

Brawo!
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Post autor: szoja »

Więc gratki z oblotu i ergonomii lotu :)
Pozostaje do pełni szczęścia pochować wystające elementy. Nadajnik video jak się nie mylę , wciąć w st kierunku. A kamerą w jakąś owiewkę zapakować.
ODPOWIEDZ