Dji F550 - śmigła

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Zamówiłeś z ABC? Ja też zamówiłem 10x3,8. Już ich nie ma, bo kupiłem ostatnie sztuki :-D
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Tak, w ABC, było 7 i 6 z czego po trzy zamkwilem:)
lukasz515
Posty: 88
Rejestracja: sobota 12 lip 2014, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lukasz515 »

Daj znać jak się sprawują jak przetestujesz ;-)
Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pooh666 »

A podpowiecie gainy na 10x4.5? Na 9x4.3 z wagą 2400-2500 w zależności od pakietu mam:
170 170 120 120
135 135
i jest git.
Z internetów znowu wyczytałem, że głównie ludzie latają na 10x4.5 stąd moja decyzja o zakupie. Teraz wróciłem z testów i tak jak wcześniej na plastikach 9x4.3 pusty lata ślicznie na defaultowych gainach, po przekładce na 10x4.5 niespokojny w płaszczyznach P,R,Y natomiast wysokość jest dla mnie nie do ogarnięcia - zawis jest jeszcze w miarę ok, ale wznoszenie i opadanie to loteria (czasem wznosi się przy przepustnicy na 50%, czasem dopiero na 65%, a opadanie to w ogóle zagadka bo opada bardzo powoli przy przepustnicy np. 20%). Do tego dochodziły skoki obrotów przy locie postępowym - wygląda to tak, że lecę do przodu i przy jakimś większym wychyle nagle bziuuuu i hexa zaczyna się wznosić - trzeba ją skontrować żeby wyrównać i wtedy zaczyna dziwnie opadać. Ogólnie przy najprostszym locie w przód ciężko utrzymać stałą wysokość, bo dostaje nagle takiego kopyta.
Póki co nie przekreślam 10x4.5 - winą obarczam gainy, już nawet zastanawiałem się na walniętą apką (przepustnicą) ale z innymi śmigłami nie ma problemu - aplikacje też nie pokazują jakiegoś nienormalnego zachowania.
W każdym razie strach latać przy domu z tymi przypadłościami więc trochę mi zejdzie zanim dostroję je w terenie.
Proszę jeszcze raz o jakieś orientacyjne gainy pod tą wagę i śmigła.
Pzdr!
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Post autor: Lucfindal »

pooh666 pisze:... mimo przepustnicy w dół nadal się wznosiła....
Znaczy, że co ? Dałeś drąga w dół,a silniki nie zwalniały ? Bo z tego co piszesz to właśnie tak musiało być.
A skoro masz problemy z ogarnięciem na jakim wychyleniu drąga wznosi się albo opada to z mojego, póki co, małego doświadczenia wyniosłem, że takie akcje dzieją się, gdy szalejesz w czasie lotu i/lub są podmuchy wiatru.

Odnosząc się do wielkości śmigieł to niech ktoś doświadczony wypowie się, czy PIDuje się po każdej zmianie ?
Pytam, bo ja zacząłem latać na GF 9x4.7 (najgorsze s*acze), później przesiadłem się na APC 10x4.5 (jakiś kompozyt nylonowy) i teraz wróciłem do s*aczy bo stwierdzam, że quad jest troszkę żwawszy podczas nauki.
Uściślając, po pierwszym ustawieniu PIDów na 9x4.7 później nic nie zmieniałem, a jedyna istotna różnica polega na zwinności quada w powietrzu. Z mniej istotnych to inne położenie drąga, aby quad wisiał. Na 10x4.5 mam gdzieś na 45% wychylenia, 9x4.7 ~55% wychylenia, co prowadzi do szybszego wznoszenia się na większych śmigłach.
Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pooh666 »

Spokojny lot postępowy i takie skoki obrotów właśnie (może było z 1,5m/s), identyczny skok miał miejsce wcześniej (opisany parę postów wyżej) tylko, że wtedy dostał pełnego ciągu w górę i zablokował go dopiero FS - nie dało się go skontrować przepustnicą nawet na 10%, prędkość schodzenia była nieadekwatna do pozycji przepustnicy (zakresy i odpowiadające im prędkości wznoszenia i opadania na drągu znam ;)), wyglądało to tak jakby ktoś dołożył dodatkowy kilogram obciążenia i hexa chciała sobie z nim poradzić, a tak na prawdę go nie było ;)
Kolejne pomysły to może nadmierne wibracje przy tych śmigłach, albo set regli plus silników nie wytrzymuje (ale hexa jest obecnie odciążona ze wszystkiego co miała na sobie i na pewno nie przekracza nie wiem - 1700-1800g) - mam zestaw DJI E300. Zagadka jakich mało, póki co zakładam 9x4.3 carbony spowrotem.
Lucfindal
Posty: 269
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 23:06
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Post autor: Lucfindal »

Tego wznoszenia się na opuszczonym drągu to mój rozum nie ogarnia.

Wydaje mi się, tak na logikę, że po odjęciu ekwipunku powinno się dostosować PIDy.
Awatar użytkownika
pooh666
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 14:04
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: pooh666 »

Mój właśnie też nie ;) defaultowe pidy są ok z pustą hexą - przynajmniej na 9x4.3 więc co jeszcze mam dostosować? Z obciążoną mam inne, które przepisałem wyżej - też ok na 9x4.3, bo na 10x4.5 wylądowałem prawie w lesie (szukałem właśnie nagrania jednak gopro przy uderzeniu wywaliło błąd i nie odzyskało pliku, a tam pięknie byłoby słychać tego kopa o którym cały czas piszę). Póki nie dojdę o co chodzi nie podpinam reszty gratów, bo najnormalniej w świecie szkoda sprzętu przy takich atrakcjach...

Edit: właśnie znalazłem taki oto filmik na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=tHKN84tErHo

właśnie w ten sposób to wygląda mniej więcej, takie skoki dziwne (oczywiście od razu zaznaczam, że to nie są ruchy przepustnicą - sam idzie w górę i wtedy trzeba mu odjąć gazu).
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Co do śmigieł HQprop, to wczoraj zamówiłem, a dzisiaj już przyszły :) wyglądają dokładnie jak oryginały Dji 10x3.8. Są jednak sztywniejsze, mniej elastyczne. Wyważone idealnie i już je założyłem. Nie mogę się doczekać jutra, mam nadzieję, że pogoda dopisze i będę mógł przetestować:)
Obrazek
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

Nie reklamujcie HQProp tak mocno, bo wykupią i znów trzeba będzie czekać na kolejną dostawę ;) 3.8 Podobno są bardziej ekonomiczne od 4.5
Awatar użytkownika
robak56
Posty: 290
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 17:47
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: robak56 »

Jeśli chodzi o śmigła HQProp , to polecam bez dwóch zdań.
Mimo tego że skok taki sam jak w oryginalnych, to wydaje mi się że komputer się ożywił, a nawet trochę za bardzo jak na moje potrzeby...czasem wydaje się jakby trochę myszkował. Będę musiał pokombinować z gainami...Ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia w f550?
Awatar użytkownika
czak45
Posty: 818
Rejestracja: czwartek 14 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: czak45 »

Cudów nie ma Naza myszkuje mniej lub bardziej.
Można podkręcić YAW, ale sprawę rozwiązuje jedynie EDIT: (3) oś w GIMBALU.
Jak chcesz to możesz spróbować warp stab. w AP sprawdziłem pomaga.
Mniuch
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 19 paź 2017, 13:12
Lokalizacja: Pustków Osiedle

Re: Dji F550 - śmigła

Post autor: Mniuch »

Mam problem z gainami w F550... U ciebie uciekł do góry... A mój do góry leci max 10-15 metrów i wyżej nie chce lecieć...
ODPOWIEDZ