MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: Rurek »

brodziek pisze:Ale to firmware obsługuje MPU6050 i jest namiastka horyzontu.
Obsługuje też BMP085 dla wysokości barometrycznej.
Co więcej z tego co widzę ma autodetekcję podłączonych do I2C czujników.

.....
Podpytam fachowców:
Pomysł jest taki : eLeReS+MPU+GPS jako autopilot w skrzydlatym i jakims cudem minimOSD w wersji tej co powyżej (notabene skąd to łyknąć?) z horyzontem i koordynatami GPS robi dobrą robotę po taniosci...
Da się tak? Czyli podkrasć dane z MPU (albo już jako obrobione z eLeReSa?) oraz GPSa....
No chciałbym po prostu wykorzystać pełne walory eLeReSa i jednoczesnie mieć pełnosprawne OSD (z horyzontem i strzałką do domu) za grosze....
Oczywiscie można zapewne wsadzić tego minimA z tym softem i dołożyć drugie MPU i drugiego GPSa... no ale szkopuł i trik polegał by na tym aby nie dublować zabawek :roll:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Dane z GPS "podbierzesz" (UART), ale MPU chyba nie (I2C OIDP)...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Dokładnie tak. GPS może być jeden, ale MPU (tylko i wyłącznie do horyzontu) musiałbyś mieć oddzielne dla OSD.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to pół biedy bo MPU jest lekkie i tanie :-)
Jak GPSa podebrać? Samego TXsa z niego przez jakis rezystorek? Czy baud priorytetowy to będzie eLeReSowy i trzeba (czy da się?) dopasować taki sam BAUD w minimie?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

...ale jakby Miś dorobił do AP MAVlink (są gotowe biblioteki dla Atemegi)...
:mrgreen:
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

mkrawcz1 pisze:...ale jakby Miś dorobił do AP MAVlink (są gotowe biblioteki dla Atemegi)...
Jak dorobisz mi drugiego (sprzętowego) UART'a do ATmega328, to nie ma sprawy :-)
Rurek pisze:Samego TXsa z niego przez jakis rezystorek?
Tak. Baud w OSD ustawić na 38400. No i GPS NMEA, bo minim chyba nie kuma UBLOX'a.
Ostatnio zmieniony czwartek 18 wrz 2014, 20:09 przez miś, łącznie zmieniany 1 raz.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

No tak...
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Ale... zaświtał mi do głowy szatański pomysł... Linia TX od GPS'a jest używana tylko podczas inicjalizacji GPS'a. Więc na upartego (mając nadzieje że GPS nie będzie reagował na niepoprawne komendy, czyli po zakończeniu inicjalizacji) można by potem wysyłać tym samym UART'em dane dla OSD. Tyle że w jakimś formacie jednokierunkowym z danymi tylko z AP do OSD. Prawdopodobnie można by się pokusić o jakiś format obsługiwany przez Remzibiego.
Tyle że nie wiem czy uda się toto zmieścić w AP, bo tam jest już 96% zajętej pamięci...
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze: Rurek napisał/a:
Samego TXsa z niego przez jakis rezystorek?
Tak. Baud w OSD ustawić na 38400. No i GPS NMEA, bo minim chyba nie kuma UBLOX'a.
Rezystor tradycyjnie 1kOhm? Zamierzam użyć GPSa Twojego (z OSD Misiowego).
No to temat podebrania byłby załatwiony...od strony eLeReS'a... pozostaje teraz gdzies namierzyć opisy do tego softu do minima i tam podłubać. Jest gdzie jakie miejsce w internetach gdzie jest to opisane? RCG ?
miś pisze:Ale... zaświtał mi do głowy szatański pomysł...
No widzisz jaki jestem inspirujący :-) Bo sam przyznasz że wynalezienie sposobu na proste, małe, lekkie funkcjonalne OSD do kompletu z eLeReS'em to jest ostatnia rzecz której w systemie brakuje.
Ostatnio zmieniony czwartek 18 wrz 2014, 20:22 przez Rurek, łącznie zmieniany 1 raz.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

miś pisze:Ale... zaświtał mi do głowy szatański pomysł...
Ja wiedziałem, że tak będzie ;-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:Bo sam przyznasz że wynalezienie sposobu na proste, małe, lekkie funkcjonalne OSD do kompletu z eLeReS'em to jest ostatnia rzecz której w systemie brakuje.
No co Ty. Podpinasz Remzibiego i jest wszystko oprócz horyzontu. A jeśli masz na myśli Minima, to ja jestem daleki od używania tego na wskroś niedorobionego wynalazku.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

miś pisze: jest wszystko oprócz horyzontu
no i to jest ten szkopuł! Edicao: i jeszcze ten drobny szczegół czyli cena.... minima kupisz za $15 bez okradania nikogo bo to open-source a Remzibiego... no na pewno naszego krajana nie będę "w dolną częsć pleców" chędożył i kupował klona u Chinola.
miś pisze: jestem daleki od używania tego na wskroś niedorobionego wynalazku.
Tu pewnie mkrawcz i pma się z Tobą nie zgodzą bo mają go rozkminionego od A do Z 8-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Rurek pisze:Tu pewnie mkrawcz i pma się z Tobą nie zgodzą bo mają go rozkminionego od A do Z 8-)
OK, to który się podejmuje napisania customowego softu na minima z customowym protokołem komunikacji (do uzgodnienia) ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Post autor: mkrawcz1 »

Ja najwcześniej za 3m :-)
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

mkrawcz1 pisze:Ja najwcześniej za 3m :-)
Znaczy się za 3 minuty :?: Dobry jesteś :mrgreen:
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ