Reklamacja/roszczenie z hobbyking przez paypal

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Reklamacja/roszczenie z hobbyking przez paypal

Post autor: Firewall »

Kilka dni temu pay pal uznał moją reklamację co do czasu oczekiwania na paczkę wysłaną 7.06. Otrzymałem zwrot pieniędzy. Czy jest szansa żeby ta paczka przyszła? Czy po prostu muszę zrobić nowe zamówienie. Pytam bo nie chcę zdublować zamówień.
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Jest szansa, że jeszcze przyjdzie. Kolega miał podobną sytuację. Dostał zwrot z PayPal a na drugi dzień przyszła paczka.
Awatar użytkownika
noker
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 07:50
Lokalizacja: Puławy City

Post autor: noker »

nie jesteś na bieżąco w zakupach z HK?

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=19491& ... &start=450
Awatar użytkownika
Myszon
Posty: 1054
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Myszon »

Również zamieniłem dzisiaj spór w roszczenie - paczka zamówiona 7 czerwca. Status paczki jakby się cofnął a w HK także status jest zmieniony tak jakby nie była wysłana - być może im zwrócili. Z przykrością ale zdecydowałem zmienić status sporu na roszczenie bo dzisiaj miałem ostatni dzień. Zobaczymy jeszcze przecież jest chyba 20dni czy tam 30 - może w międzyczasie przyjdzie to sprawa się rozwiąże a jak nie no to sorry ale jeśli chodzi o pieniądze to nie trzeba mieć skrupułów. Lubie HK i wiem że to nie ich wina ale to nie Polska czy EU że mamy jakieś prawo konsumenckie tylko Azja Chiny i tylko od dobrej woli chińczyków zależy czy sprawę się załatwi w sposób cywilizowany czy nie. Lepiej się zabezpieczyć i skorzystać z opcji sporu na paypal - może okazać się w końcu że paczka dojdzie i będzie git a jak nie dojdzie to też stratni nie jesteśmy.
Ukończył Szkołę Latania San Andreas
Awatar użytkownika
noker
Posty: 94
Rejestracja: niedziela 01 maja 2011, 07:50
Lokalizacja: Puławy City

Post autor: noker »

Myszon pisze:a jak nie dojdzie to też stratni nie jesteśmy.
z tym to bywa różnie, zależy od kursów walut
mi na transakcji za 111$ zwrócili 20PLN mniej niż zapłaciłem w HK
MarysM
Posty: 146
Rejestracja: sobota 04 sty 2014, 11:35
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: MarysM »

Ja także musiałem przekształcić spór w roszczenie. Po kilku dniach (2-3 dni temu) od roszczenia dostałem informację od PayPal że uznają moją reklamację i zwórcili kasę. Ciekawe co się dzieje z paczką bo nadal ma status wysłanej (tylko nie wiadomo gdzie jest ;-) )
DJI Phantom 3 Advanced
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

@Noker dopiero co nadrabiam zaległości w postach ze względu na wakacje, ale dzięki za info.
Poczekamy, zobaczymy co w nabliższych tygodniach listonosz przyniesie.
Spory warto zakładać, zawsze się przyda troche pogonić hk.
Shadow
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 maja 2014, 13:43
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: Shadow »

Witam mam dwa pytania :
1. Jak prawidłowo złożyć reklamacje w PayPal by odzyskać kasę za paczkę która z HK nie przyszła od początku czerwca ?
2.
pablo80 pisze:Jest szansa, że jeszcze przyjdzie. Kolega miał podobną sytuację. Dostał zwrot z PayPal a na drugi dzień przyszła paczka.
Jak to rozwiązałeś ? odebrałeś tą przesyłkę i z PayPal sie potem dogadywałeś ? czy jakoś z HK ?

Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
pablo80
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 15 maja 2012, 11:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pablo80 »

Shadow, najpierw załóż spór na PP. Później przekształć go w roszczenie i czekaj na zwrot. Pieniądze pokażą się na koncie PP.
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Jeśli czekasz od początku czerwca, to na spór w PP już za późno. Trzeba to zrobić do 45 dnia od daty płatności.
Pozdrawiam
Marek
Shadow
Posty: 4
Rejestracja: środa 21 maja 2014, 13:43
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: Shadow »

oki dzięki za informacje :) będę walczył :/
ODPOWIEDZ