Pomoc w wyborze drona

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

O matko a ty wszystkiego się czepiasz, chciałem sprawdzić czy na jakiejkolwiek opcji ładuje cokolwiek bo na charge i charge balance nic a nic nie dawało poza napięciem a jak sprawdzałem poszczególne cele to było po 0.

Już wiem co jest źle, po lewej stronie ma być czerwony a po prawej czarny ale nie mogę tak zrobić bo popalę baterię

Zobaczcie drugi sposób, od dołu powinien iść + ale idzie minus, jak temu zaradzić? Mogę zamienić normalnie + z - jak podłączałem mimo tego, że przy bateriach kolory będą się różnić? Ten mój "PIN" ma w ogóle odwrotnie plus i minus...
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 3332b9763b
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Vertek pisze:Pewnie podłączeniem. Nie możliwe, że to jest źle podłączone.

Przy normalnym ładowaniu bez balancera nastawiam na 2.4A i 3,7V(1s) na 3 baterie i włączam start, ładuje napięciem 10,8V ale 0A :/

Przy ładowaniu STORAGE poszło normalnie ale nastawione było na 0.1A i tak ładowało wolno, podłączyłem pojedynczo do USB bo nie wiem co jest grane.
Okej. Tak się bawisz? To dostajesz punkt. Zmieniłeś treść postu i to na tyle istotnie że teraz nie wiadomo co robisz źle. a ja wiem co zrobiłeś źle bo było to napisane w poprzedniej wersji.
Pewno nie wiesz (bo nie czytasz, chociażby instrukcji do ładowarki) że na naszym forum nie zmienia się merytorycznej treści postów.
Ja już Tobie nie pomogę. Jedynie podpowiem że to co zrobiłeś czyli podłączenie bateryjki do USB to uszkodzenie jej i groźba wybuchu a co najmniej pożaru.
Weź się za czytanie. Jeżeli czytanie nie pomaga i nie rozumiesz - odpuść sobie to hobby bo narobisz bałaganu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

W jaki sposób zmieniłem treść postu? Nic nie kasowałem tylko dodawałem do tego postu co zacytowałeś, co ty wyprawiasz?

No ciekawa sprawa jak mogę uszkodzić baterie oryginalna ładowarką pod USB...
Ostatnio zmieniony sobota 14 cze 2014, 09:39 przez Vertek, łącznie zmieniany 1 raz.
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: skazi »

Inna sprawa że kolega mógłby się nauczyć wklejać linki, żeby wyglądało to bardziej estetycznie np. tak: link
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Vertek poczytaj (trzecia pozycja w wyszukiwarce). I częściej używaj google.
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Czemu wy nie przeczytacie tego co napisałem? Mówię, że kable są pomieszane i z lewej strony mi wychodzi minus a ma wyjść plus, przecież wiem już jak podłączyć i zacząć ładować ale odwrotnie w tym 'PINie" mam + i -

Dowiem się za co dostałem warna czy tutaj się za darmo dostaje jak ktoś za dużo pytań zadaje?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Vertek pisze:Dowiem się za co dostałem warna...
Rurek pisze:...dostajesz punkt. Zmieniłeś treść postu i to na tyle istotnie że teraz nie wiadomo co robisz źle.
Czytaj ze zrozumieniem :-P

Poza tym, źle Wykonałeś rysunek pakietu 3S :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

A przypadkiem plus w balancerze nie ma być po lewej stronie?

Zmieniłem treść postu czytaj edytowałem bo nie będę doublował postu bo i za to warna dostałbym, jeżeli coś przyjdzie mi do głowy albo coś zrobię dalej to edytuje i dodaje do postu... Jeżeli zabroniona jest edycja to ją usuńcie
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Twój problem to czytanie ze zrozumieniem.

Krawat masz zapewne za MERYTORYCZą zmiane treści co może nawet tych chętnych do pomocy wprowadzić w błąd.
Edycja jest po to żeby poprawić pisownię lub dodać istotne info.

EDYTA; ...i zawsze zaznaczamy co zmienialiśmy... taka netykieta
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Vertek
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 03 cze 2014, 22:02
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Vertek »

Jeżeli coś wstawiłem to nigdy w edycji tego nie usunąłem tylko dodawałem rzeczy po niej...

To jak jest z tymi moimi kablami? Po prostu ktoś kto to robił odwrotnie założył wtyczki, które idą do baterii i przez to te zmienione kolory, muszę zamienić dolny minus z górnym plusem miejscami.
-----------------------------
Tak jak mówiłem, źle kolory były dobrane przy balancerze i dlatego nie szło nic naładować, zmieniłem kable do góry nogami i wszystko idzie pięknie, w 31 minucie mam 372-4 mAh naładowanych i wyskakuje connection break, jak patrzę na poszczególne cele to w każdej jest 4,12-4,20V.

Przepraszam wszystkich za wasze nerwy jak i za moje nerwy!

-----------------------------
Teraz po 30 minutach było prawie 380 mAhfotka, nie skończyło się na 380 mAh i szło dalej ale wcisnąłem stop, bałem się żeby nie przeładować ale jak zaczynam latać to przy tej ładowarce baterie 5 min wytrzymuja a jak ładowałem oryginalną pod USB to nawet do 10 min z włączoną kamerką. Spróbuje teraz przytrzymać dłużej i zobaczymy co się stanie.
-----------------------------
Non stop ładuje tak, że bateria trzyma tylko 5 min, jakaś rada na to? Przez USB ładuje dłużej ale bateria trzyma aż 10 min :/
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Post autor: greg020 »

i jak tam ci sie sprawuje ten Hubsan ??? wiesz juz co i jak z tym sterowaniem ???
opisz swoje wrazenia
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Post autor: greg020 »

witam


jest ktos mi w stanie powiedziec jak skalibrowac Hubsan X4 107C ??
byl bym wdzieczny
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Post autor: christo »

chopie uciekej stąd, bo ktoś zaraz Ci przywali ...
Przeczytaj instrukcje załączoną do Hubsana , jak nie znasz ang. - sciagnij z netu po polsku - jest , pisz we właściwym dziale ....
greg020
Posty: 55
Rejestracja: piątek 14 mar 2014, 11:59
Lokalizacja: okolice Świdwina

Post autor: greg020 »

Matka nie daje mi na marne jesc wiec moze sie obronie a jesli nie to trudno sie mowi ;-) ..

a wracajac do senna mozesz mnie naprowadzic jaki to dzial bo szukam i na nic nie moge trafic
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Post autor: christo »

P3A, Mavic combo
ODPOWIEDZ