Wymiana śmigieł, łożysk itp...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ArTaNiS
Posty: 64
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Wymiana śmigieł, łożysk itp...

Post autor: ArTaNiS »

Witam,
jak każda materialna rzecz Phantom i jego elementy wieczne nie są.
- co ile minut/godzin warto wymienić śmigła ? aby nie pękały ?
- j.w. łożyska w silnikach ?

Macie jeszcze jakieś sugestie co może sprawić, że phantom spadnie ? chodzi mi tylko o materiały, które mogą się eksploatować.
DJI Phantom 1 + FPV + Gimbal
Awatar użytkownika
saku
Posty: 391
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 21:34
Lokalizacja: Świdwin

Post autor: saku »

Ja Jak kupowalem phajtoma to w zestawie dostalem dwa komplety smigiel. Kupowalem go jakos 8miesiecy temu... Do tej pory zapasowe sa w modelarni :roll:

A lozyska.... Slyszysz ze jest juz z nimi cos nie teges? Bo jak nie to lataj.
Nie zawracaj sobie tym glowy bo jak ma spasc to spadnie. Na to nie ma zasady. To nie rozrzad w samochodzie ze wymiana co 60000km bo inaczej to motor kaput ;-)
Pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

myśle ze wystarczy przed lotem za kazdym razem zakrecić palcem śmigiełka i posluchać,jesli pojawi sie jakiś "dziwny dzwiek" warto dronka wrzucić na kanał i przyjrzec sie łozyskom,pewnie to uchroni przed niespodziewanym kretem,mysle ze nie da sie uniknac awarii niespodzianek predzej czy pozniej,"zmeczenie materialu" :) moze kiedys przegrzeje sie uzwojenie silnika,moze przypali sie regulator,ehhhh byleby byl wtedy nisko i mial miekkie ladowanie bo szkoda kamerki :) u mnie nigdy nie peklo stokowe smiglo najwyzej sie skrzywily przy twardym krecie ,warto zakladac wywazone za kazdym razem jak to mozliwe,nie ma wtedy drgan na kamerce i dronek lata stabilniej,pozdrawiam
Awatar użytkownika
mateusz_papuga
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2014, 09:05
Lokalizacja: wiatrołapów

Post autor: mateusz_papuga »

Ja używam oryginalnych osłon więc przy krecie na niskiej wysokości śmigła jakoś przeżyją :)
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana śmigieł, łożysk itp...

Post autor: Air »

ArTaNiS pisze:Macie jeszcze jakieś sugestie co może sprawić, że phantom spadnie ? chodzi mi tylko o materiały, które mogą się eksploatować.
Przede wszystkim pilot oraz flight controller :lol:
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
ODPOWIEDZ