Łożyska do silników - skąd?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Łożyska do silników - skąd?

Post autor: Air »

Muszę powoli myśleć o wymianie łożysk - po wylataniu paru ładnych godzin w niektórych moich Multistarach 2213-980 łożyska zaczynają brzęczeć (z resztą od początku nie było idealnie).

Pytanie - czy macie jakieś sprawdzone źródło takich łożysk? Szczerze powiem, że nawet nie bardzo wiem pod jakimi hasłami szukać, bo nabliższe co udaje mi się znaleźć (np. na Allegro) to łożyska do śmigłowców (np. T-Rex 450).
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Dzięki!
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Najlepiej szukać pod wymiarami gdzie podajesz kolejno średnicę wewnętrzną, zewnętrzną i grubość np. 5x10x4 czyli 10mm łożysko na wał 5mm, grube na 4mm.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Poniżej link do sklepu, gdzie znajdziesz z pewnością łożyska do naszych zabawek.

http://www.albeco.com.pl/PL-H12/esklep. ... yzja=0%2C9
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Dzięki!

Niestety łożyska w tych Multistarach są osadzone głęboko i do tego wklejone chyba :( Próbowałem wypchnąć prętem od wewnątrz stojana, ale to chyba na nic... Są jakieś metody na wymianę łożysk w tego typu silniczkach?

Na razie zamontowałem zapasowy silnik w miejsce tego najbardziej hałasującego.
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Spróbuj podgrzać stojan suszarką, a dokładniej otwory w których osadzone są łożyska.
Po podgrzaniu spróbuj wybić, zakładaj w podobny sposób zazwyczaj wchodzą od palca bez użycia narzędzi.
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

mknet pisze:Po podgrzaniu spróbuj wybić, zakładaj w podobny sposób zazwyczaj wchodzą od palca bez użycia narzędzi.
Nowe łożyska dodatkowo wrzucamy na pół godziny do zamrażarki i wtedy nie trzeba grzać gniazda.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ArTaNiS
Posty: 64
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ArTaNiS »

jak wyjąć łożyska , aby ich nie zniszczyć z silników dji phantom ?
DJI Phantom 1 + FPV + Gimbal
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Popróbuję, niestety mam złe doświadczenia z bardzo podobnym silnikiem (do gimbala), gdzie łożyska były osadzone dokładnie w ten sam sposób (stojan praktycznie identyczny poza oczywiście innego rodzaju uzwojeniem).
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Air - weź sobie klucz nasadowy (lub inną tulejkę z twardego materiału takiej wielkości żeby podparł ci stojan (ale nie o uzwojenie) a łożysko mieściło się w środku. Postaw na solidnej powierzchni, wsuń starą ośkę albo inny twardy pręt przez górne łożysko, lekko przekrzyw żeby się oparł o dolne i młotkiem raz z jednej, raz z drugiej strony ino z wyczuciem. Musi się poddać. Jak wybijesz jedno to drugie pójdzie bez problemu. Proponuję zacząć od tego od strony mocowania silnika - wtedy masz pewność że nie pokiereszujesz zwojów.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Post autor: marekj »

Kiedyś były w sklepach modelarskich ściągacze do łozysk. Być może jeszcze gdzieś to można dostać.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Pamiętajcie o jednym, łożyska mają tolerancje i lepiej to sprawdzać, dobrze by było mieć ceramiczne lub hybrydowe tylko trzeba uważnie tolerancje sprawdzać
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pilot
Posty: 915
Rejestracja: czwartek 16 gru 2010, 19:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pilot »

mknet pisze:Polecam PoltechCNC z alledrogo
Omijaj te łożyska z daleka ! Kupiłem u nich ale to najgorszy szmelc jaki miałem. Pracują jakby były z odzysku.
Bardzo dobrze sprawują się natomiast łożyska kupowane tutaj link
Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

pilot pisze:
mknet pisze:Polecam PoltechCNC z alledrogo
Omijaj te łożyska z daleka ! Kupiłem u nich ale to najgorszy szmelc jaki miałem. Pracują jakby były z odzysku.
Bardzo dobrze sprawują się natomiast łożyska kupowane tutaj link
Ile ludzi tyle i opinii... ;-)
Kupiłem założyłem do wszystkich silników w hexie, zrobiłem +200 lotów i jestem zadowolony.
Wszystko zależy od partii, tak to jest z "chińczykami" :-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
ODPOWIEDZ