Dziwne zachowanie nadajnika FatShark na phatnomowej baterii

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

pepik
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 12:30
Lokalizacja: Przemyśl- Warszawa

Dziwne zachowanie nadajnika FatShark na phatnomowej baterii

Post autor: pepik »

Witam,
dzisiaj jest piękna pogoda więc postanowiłem sobie polatać swoim Phantomem v1.1.1 z FPV. Do Phantoma zamontowany mam china gimbal i nadajnik fatshark v3 250mW no i GoPro3 Black. Jako odbiornik mam: monitor FPV 7" RX-LCD5802, 2 odb. 5.8GHz.
W sumie latam od niedawna z FPV, pogoda ostatnimi czasy nie dopisywała (i brak czasu) oraz to że mam sporo zamienników baterii do phantoma sprawiło, że jeszcze nie miałem okazji latać na phantomowej baterii.
Dzisiaj przy pierwszym starcie zauważyłem dziwne zachowanie systemu FPV. W momencie wpięcia phantomowej baterii obraz odbierany w monitorze lcd, który był oddalony o dosłownie 1 metr od nadajnika był hmmm... "tragiczny". Wszystko się przemieszczało po monitorze, pojawiały się poziome kreski i dopiero start platformy coś zmienił ale niewiele. Po chwili szybko wylądowałem i wpiąłem inny akumulator. Co ciekawe obraz przy drugiej baterii oraz trzeciej i czwartej był czysty i "stabilny". Wszystko mam wpięte pod zasilanie Phantoma (ten stockowy przewód DIY od DJI).

I tu moje pytanie:
Co morze być przyczyną takiego zachowania nadajanika?
isio
Posty: 61
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 19:21
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: isio »

Sprawdź napięcie na celach akumulatora i zbalansuj go. Jeśli po wymianie akumulatora objawy zniknęły zapewne winna jest bateria.
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

jesli korzystasz z tego samego pakietu do zasilania silnikow i do nadajnika FPV zastosuj filtr na przewodzie zasilajacym :) nadajniki AV maja z regulu duza rozpietosc napiecia zasilania i nie winilbym za to pakiet lipo,byc moze akurat ten pierwszy ktory uzyles jest juz uwalony ale Phantom juz nie moglby na nim wystartowac
ODPOWIEDZ