uszkodzenie silników poprzez użycie za długich śrub

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

ArTaNiS
Posty: 64
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ArTaNiS »

tak to te śmigła.
dlatego pytam czy mogę zamienić ten płaszcz z gwintami, bo moje są w idealnym stanie kwestia przełożenia.
Chyba, że da się przełożyć zwoje do moich silników :P
DJI Phantom 1 + FPV + Gimbal
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

Słuchaj te silniki nie są identyczne jeden to model 2213 935kv a drugi 2012 920 kv nie mniej jednak różnica może polegać właśnie tylko na kv bo patrząc na rzuty techniczne silniki są te same. Możesz spróbować użyć stator a od 2213 a rotory te które masz ale musisz być ostrożny w rozbieraniu ich, pamiętaj również aby zaznaczyć sobie który rotor należał do którego statora w tych 2213 bo zauważyłem u mnie ze mieszając je w niektórych zestawach traciły mi synchronizację.
bosss
Posty: 46
Rejestracja: sobota 26 kwie 2014, 11:43
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: bosss »

A sa jakieś silniki p&p do phantoma 1? Typu tych emaxow ale cw i ccw.
IBICA
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 17:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: IBICA »

Panowie napiszcie proszę jakie rozmiary mają te dedykowane śruby do osłon , bo posiadam osłony ale bez śrub i chciałbym je zamontować na pierwsze loty żeby nie było nieprzewidzianych zderzeń z ścianami :)
DJI PHANTOM v 1.1.1 + ALEXMOS GIMBALL + GPH3 + BOSCAM 5,8Ghz
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

do IBICA witaj
nie wiem jaka powinna byc dlugość śrub bo pozbyłem sie juz osłon a śrubki mi wcielo ale proponuje Ci na pierwsze loty nie latać w pokoju w domu ,szkoda mebli,żyrandola, TV, kota ,psa i najbliższych o Tobie nie wspomne :) lepiej potrenowac nad trawnikiem z zapasem placu i spokoju

pozdro
IBICA
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 17:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: IBICA »

Źle mnie zrozumiałeś , oczywiście że nie mam zamiaru latać w domu :D chodziło mi o jakiekolwiek ściany na zewnątrz , P1 mam już od dwóch dni a jeszcze nie odważyłem się polatać :mrgreen:
Muszę się upewnić że wszystko jest dobrze skalibrowane że ja wszystkie podstawy zrozumiałem :)
Mam już wybrane miejsce na pierwszy lot , ale nie jest to równa łąka tylko pola z wysoką trawa i pagórkami , start z polnej drogi kamienistej i boję się że mogę zaliczyć jakiś przechył przy starcie lub lądowaniu :-)
DJI PHANTOM v 1.1.1 + ALEXMOS GIMBALL + GPH3 + BOSCAM 5,8Ghz
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

do IBICA
ze startem nie bedziesz mial najmniejszego problemu chyba ze latasz na dwoch lipo albo zamontowany jest jakis chinski gimbal chodzi o wywazenie,pamietaj o satelitach,jak masz ciemne chmury daj sobie spokoj z lataniem z GPS bo malenstwo ucieknie predzej czy pozniej lepiej latac w manualu albo bez GPS ATI przy starcie trzeba dac odwaznie power do gory na kawalek sekundy i zobaczyc co sie dzieje- na poczatek lataj tylko w bezwietrzna pogode,niestety musze Cie zmartwic ale lądowanie na trawie,na polu na nierownym gruncie zakonczy sie na 99% przechylem po przyziemieniu i zaliczeniem dwoch smigielek bo podwozie Phantoma jest do d.... y ,jesli masz smigla plastiki to w najgorszym przypadku sie powyginaja z reguly nie pekają,jesli masz karbonowe to lataj z oslonami bo te lubia pekac, jesli chodzi o ustawienia,jesli przedtem u bylego wlasciciela latadlo latalo bez zastrzezen lepiej niczego nie ruszaj w asistancie puki co nie zalapiesz co tam mozna regulowac i jak duzo," ja w terenie zawsze startuje z walizki ktorą przewoze Phantoma i czasem bywa dryf przy starcie ale to zalezy od wiatru,a lądowac ..... nauczylem sie do reki bo szkoda Gopro no chyba ze wieje to mus na ziemi ale nie przejmuj sie na zapas :)
kreta chyba nikt nigdy nie uniknal na poczatku byle by byl delikatny,pozdro
PS przesadzilem z tym powerem przy starcie,moze lepiej potrenuj na plaskim sam start,na poczatek pare centymetrow w gore i z powrotem na dol i obkukaj jak sie zachowuje,tak lepiej wyczujesz drażki w apce
IBICA
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 29 maja 2014, 17:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: IBICA »

Dzięki wielkie za posta :) już po pierwszych próbach , najpierw polatałem bez niczego i chyba nie jest to takie trudne ( chmur trochę było i czasem 2x mi czerwone błysło ) ale na początek niskie loty ok 10 m wzwyż i na więcej niż 20 m się nie oddalałem , potem oczywiście zapiąłem gimbala ( niestety chińskiego z Alexem ) i wtedy tak jak pisałeś przy starcie przechył do przodu i gleba :( śmigła od P2 plastikowe trochę się "porysowały" ) ale nie dałem za wygraną i za trzecim razem właśnie mocniej wajcha do góry i wystartował ale z widocznym przechyłem do przodu , jak już wisiał w powietrzu to w miarę normalnie , przez takie złe wyważenie chyba baterie też się szybciej czerpią bo ciągle musi korygować tak czy się mylę ? pomijam fakt że ten gimbal trochę ciężkawy :( ale na razie muszę wytrzymać z takim :)
Pozdrawiam
DJI PHANTOM v 1.1.1 + ALEXMOS GIMBALL + GPH3 + BOSCAM 5,8Ghz
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

dokładnie tak jak piszesz,ale raczej silniki na czerwonych ramionach dostaja bardziej w tylek zeby korygowac przechyl,rozumiem ze latasz na dwoch aku na tackach ja mialem tak samo :) tez chinski gimbal calkiem dobry zreszta,nie dosc ze ciezki to niby dedykowany do Phantoma ale srodek ciezkosci ucieka do przodu,ja zalatwilem ten problem przez mocowanie aku,zaznaczylem na tackach gdzie maja byc mocowane baterie z delikatnym przesunieciem do tylu, problem przy starcie zniknal,lata stabilnie ale ociezale i czas lotu spadl do ok 8-9min niestety wazy on juz ok 1,5 kg a to dosc blisko do masy krytycznej ale puki co czuje sie duzy zapas mocy wiec sie tym nie przejmuje i zrezygnowalem tez ze smigiel karbonowych bo lata sie jeszcze krocej
jak chce sobie polatac dla latania,zostawiam samo gopro na "ramce" i spokojnie buja sie ok 18 minut na lipo 2x2200
ODPOWIEDZ