Vision + Booster aplikacja dla Androida i iOS'a

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Nie posiadam i nie posiadałem Phantoma ale widzę że dużo osób na tym forum ma jakieś dziwne uprzedzenia do nich.

mchrol pisze:W google pojawiła się aplikacja, na prawdę działająca która zwiększa zasięg FPV dla Phantom 2 Vision +. Zasięg od około 30-50%. Aplikacja zwiększą moc nadajnika Wifi Phantoma.
cebulator pisze:Hehe, a jak zmienia tą moc?
Uruchamia tajny tryb turbo?
Cóż jeszcze ludzie wymyślą:D
mchrol pisze:Jeśli chodzi o ten program, to proszę Cebulator sprawdź , poczytaj , wypróbuj.......
Z tego co programista zdradził, aplikacja łączy się z Phantomem , zwiększając moc nadawczą WiFi W Phantomie , nie od strony pilota. Mowa tu tylko o samym zasiegu FPV.........
pma_ pisze: 1. Praw fizyki nie zmieni żadna cudowna aplikacja
2. Nie ma obowiązku bycia na tym forum
3. Bycie na tym forum nie zwalnia z obowiązku myślenia

proste?
Jestem bardziej 'techniczny' i naprawdę dziwią mnie wypowiedzi typu...

A w jaki sposób zmienia się moc np. w eleres MOD itp? wystarczy odpowiednio przeprogramować moduł nadawczy......

Fizyka może dotyczyć anten - te nie są zmieniane, ale jeżeli zmieniasz programowo moc nadajnika i ktoś to rozkminił, to jak najbardziej może być to prawda...

Ale widzę że Phantom jest odgórnie 'bleeee' i tyle...

Inne argumenty chyba nie przemawiają...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

a ja bym sobie zyczyl by madrale co krytykuja Phantoma nie posaiadajac go
zamkneli swe jadaczki i mowily na temat posiadanych copterow
Tak tak wszystkich sie to tyczy
, czy ja krytykuje lub biore udzial w temacie pixhawka
NIE bo go nie posiadam
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Sonix pisze:Jestem bardziej 'techniczny' i naprawdę dziwią mnie wypowiedzi typu...
No raczej nie jesteś skoro piszesz:
Sonix pisze:Fizyka może dotyczyć anten - te nie są zmieniane, ale jeżeli zmieniasz programowo moc nadajnika i ktoś to rozkminił, to jak najbardziej może być to prawda...
Sonix pisze:A w jaki sposób zmienia się moc np. w eleres MOD
Bo to jest zaawansowany sprzęt który tu wspólnie dogadywaliśmy jakie ma mieć funkcje a nie jakiś paździerzowy moduł na , o zgrozo! Wifi :shock: który ledwo zipie z założenia.

Ale niestety ciężko jest dyskutować na temat religii , bo niestety dla 90% fantomowców na naszym forum ten sprzęt, nazywany fachowo DRONEM (zamiast zabawką-wydmuszką) jest przedmiotem histerycznego kultu i żadna dyskusja merytoryczna - techniczna nie ma prawa mieć miejsca w/g nich.

Aaa i jeszcze może słówko na temat zawiści, bólu tylnej dolnej części pleców itp... akurat takie teksty do mnie to kula w płot bo ja nie jestem filmowcem-dronowcem. Latam dla frajdy tylko dla siebie nad łąkami. Do najbliższego kościoła mam 5km i tam się ze sprzętem nie zapuszczam :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
paproh
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 13:07
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: paproh »

heja

nie ma co sie napinać za tydzień powinienem mieć swojego vision i sprawdzę :)

a co do mocy jeśli gość faktycznie może programowo zwiekszyć moc nadawcza nadajnika - a jest to mozliwe to zasięg wzrośnie - przypomnijcie sobie pierwsze routery wrtg54 na pierwszych otwartych softach ( było ich kilka) jak najbardziej było mozliwe sterowanie programowe moca. Wiec zakladajac ze znalazl jakiegoś backdoora w firmware moze programowo zmusic uklad do emitowania silniejszego sygnalu wszystko zalezy od konstrukcji teg owzmacniacza - do w samym phantomie raczej nei zwiekszył zreszta zauwazcie jak to dizala cos klikasz aplikacja cos robi i zasieg sie zwieksza :)

PS zawsze moge sie mylić, a sprawdze doświadczalnie
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

uważam ze przesył obrazu przez wifi w Phantomie (wydmuszce,zabawce czy mydelniczce jak go zwą tak zwą niewtajemniczeni w jego możliwosci) to poroniony pomysł skoro apka pracuje w tym samym paśmie,sam nigdy z tego nie korzystam bo mam link FPV na zewnetrzym nadajniku,ale do piernika ten dział jest o Phantomach i nie wszyscy muszą być oczytani i oświeceni,też latają dla frajdy samego latania,każdy pilot tej mydelniczki pewnie kombinuje w głowie prędzej czy pózniej żeby samemu zrobić własny żyrandol o lepszych możliwościach jesli zrobi sam to chwała mu za to
a jesli kupi gotowy RTF bo go akurat stać to jest gorszy od innych? przeciez i tak w nim bedzie grzebał i przerabiał jak mu pasuje,
fakt można poczytać i sie dowiedzieć ale po co zaraz bić piane z byle nowinek które są nie potwierdzone,proponuje więcej luzu a czasem z takich tematów pożartować,i zgadzam sie ze wifi w tym dronku to porazka az sie prosi ze przy takich "dopałkach"
zaczną sobie czasem same latać gdzie im pasuje - byle z dala od ludzi bo ta "zabawka"
potrafi byc niebezpieczna w rekach ludzi bez wyobrazni,
pozdrawiam
paproh
Posty: 28
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 13:07
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: paproh »

1. vision + o takim tu mowa ma aparaturę w 5.8
2. fpv do apki w vision+ leci 2,4
3. stosowanie repeaterów jest normalna metoda wydłużania, zwiększania zasięgu i mocy sygnału, wiec w czym kłopot? - nie podbija to sygnału , dopiero kombinacja antena i moc układu nadawczego może spowodować przekroczenie normy - powyżej tego co jest ustalone jako norma europejska.
4. ta biała puszka to zwykły repeater z zaszytym accesspointem, na jakimś otwartym gotowym sofcie ( nikt tu linuksa nie będzie wymyślał na nowo) który łączy się do sieci Phantoma przez dwie kierunkowe, proste anteny - standard wyższy niż b dlatego dwie anteny udostępniając dla telefonu lub tabletu sieć.
5. opis działania apki jak najbardziej pasuje do jakiegoś buga w software phantoma który można wykorzystać do lekkiej modyfikacji jego zakładam zmodyfikowanego darmowego softu (nikt dla niego nie pisal nic nowego , użyli gotowców)

Nie uważam że to jest niemożliwe, to raczej wy zakładacie ze standard wifi jest jeden - tak jak sygnał analogowy a tak nie jest - zapominacie tez ze każdy standard powyżej b polega na optymalizacji pracy nadajnika i odbiornika w czasie przy coraz lepszej eliminacji szumu czyli innych sygnałów- czyli da się zwiększyć zasięg nawet nie zwiększając mocy sygnału - bo w tym samym czasie można przepchnąć więcej bitów zanim zerwie nam link -(a sygnał zrywa jak najważniejsze pakiety z danymi nie dochodzą) dlatego sami piszecie o rssi - w zależności od standardu też można wymuszać przejście niżej wyżej wszystko zależy od konkretnej konfiguracji - i konkretnego softu.
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sogun »

sory,widze ze dalem ciała,apka vision + rzeczywiscie leci na 5,8 wiec moze to ma sens
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

Rurek pisze:
Sonix pisze:Jestem bardziej 'techniczny' i naprawdę dziwią mnie wypowiedzi typu...
No raczej nie jesteś skoro piszesz:
Sonix pisze:Fizyka może dotyczyć anten - te nie są zmieniane, ale jeżeli zmieniasz programowo moc nadajnika i ktoś to rozkminił, to jak najbardziej może być to prawda...
Sonix pisze:A w jaki sposób zmienia się moc np. w eleres MOD
Bo to jest zaawansowany sprzęt który tu wspólnie dogadywaliśmy jakie ma mieć funkcje a nie jakiś paździerzowy moduł na , o zgrozo! Wifi :shock: który ledwo zipie z założenia.......
Jeżeli procek 8-bitowy (o ile pamiętam Atmega328) i Transceiver 433MHz SI4431 nazywasz zaawansowaną technologią to sorry...

Jedni latają gotowcami, inni (jak np. ja i chyba większość forumowiczów) wolą podłubać i poskładać coptera czy inne latadło samemu.

Co zauważyłem dziwnego na forum.... o najprostszych 'biedronach' powstają setki postów... jak już sie pojawi Phantom to od razu 'wypad'....
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Sonix pisze:
Co zauważyłem dziwnego na forum.... o najprostszych 'biedronach' powstają setki postów... jak już sie pojawi Phantom to od razu 'wypad'....
Bo ludzie uczą się i czytają i dlatego kupują biedrony
Duża część użytkowników fantoma nie dość, że nie czyta to jeszcze nie myśli i nawet nie próbuje pomyśleć, tu jest zasadnicza różnica.

Zgadnij jaka jest proporcja uciekających kopterów z nazą, a jaka z MW i zastanów się z czego to wynika.
Sonix pisze: Jeżeli procek 8-bitowy (o ile pamiętam Atmega328) i Transceiver 433MHz SI4431 nazywasz zaawansowaną technologią to sorry...
Jeśli potrafisz napisać lepszy soft, na lepszym module to pochwal się tym w nieco innym dziale.
Większość naszych sprzętów bez softu to złom, więc pokazuj swój poziom zaawansowania.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Nie wiem po co się tak spinacie.
Ta nagonka na phantomy jest z jednej strony niepotrzebna (trochę szacunku Mateuszu) ale z drugiej strony skoro już użytkownicy są na tym forum to mogli by zaczerpnąć wiedzy. A poza tym phantom jest p&p? a do niego instrukcja a duża część pytań jest w niej zawarta.
Co do zmiany mocy to wiem, że można zwiększać moc routerów ale to chyba nie odbywa się w tak zdalny sposób. Wymaga ingerencji w soft itp.
Sonix pisze:A w jaki sposób zmienia się moc np. w eleres MOD itp? wystarczy odpowiednio przeprogramować moduł nadawczy......
Tu akurat nie trafiłeś z przykładem. Bo w MOD z założenia ma 500mW i można tą moc zmniejszać. Nie wiem co dla Ciebie jest zaawansowaną technologią, pewnie jakby w środku był jakiś quadcore?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Sonix
Posty: 317
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:11
Lokalizacja: Strzelin

Post autor: Sonix »

cebulator pisze:.....Co do zmiany mocy to wiem, że można zwiększać moc routerów ale to chyba nie odbywa się w tak zdalny sposób. Wymaga ingerencji w soft itp.
Gdybyś poczytał wypowiedź kolegi paproh to doszedłbys do wniosku że taka zmiana jest prawdopodobna.
cebulator pisze:
Sonix pisze:A w jaki sposób zmienia się moc np. w eleres MOD itp? wystarczy odpowiednio przeprogramować moduł nadawczy......
Tu akurat nie trafiłeś z przykładem. Bo w MOD z założenia ma 500mW i można tą moc zmniejszać. Nie wiem co dla Ciebie jest zaawansowaną technologią, pewnie jakby w środku był jakiś quadcore?
MOD używa transcievera który ma możliwość nadawania z mocą do 500mW. To że posiada przełącznik to nie znaczy że jest on podłączony do transceivera tylko ro mikrokontrolera który steruje pracą nadajnika. Czyli de facto zmiana mocy odbywa się również programowo.

Nie chodzi mi żeby zaraz stosować quad'a czy ARM'a nawet jednordzeniowego, ale z porówanie modułów które używa 'normalnego' WiFi z eleresem MOD jako 'zaawansowana technologia' to trochę nie było trafione.
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Post autor: cebulator »

Ok mamy inne zdanie na ten temat, niech tak będzie.
Wracając do aplikacji to dopiero teraz zauważyłem, że trzeba zapłacić za nią 27zł.
Czy tylko ja w tym czuje wałek?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

To już lepiej pobrać to drugą aplikację która zwiększa zasięg o 70% i kosztuje 9.99zł.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Jelcyn :lol: :lol: :lol:
ale w tej ironii połowa wyznawców religii się nie połapie :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Spoko Rurku ;-) , kumpel się dowiedział o sprawie i też pisze program na andka. Cenę planuje koło 5zł, w zależności od zainteresowania.
ODPOWIEDZ