MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Aurora9 pisze:Jeśli marbalon zgodzi się na moją prośbę, w ciągu kilkunastu dni dostaniecie aplikację na Androida, która będzie wyglądać i działać jak najnowszy Tool - ustawienia, konsola, logi, mapa itp.

Mam nadzieję, że się zgodzi na moją propozycję :)
Oczywiście free, w Google Play itp.
Yes, yes, yes........... :mrgreen:

To ułatwi konfigurację, nie trzeba będzie wpisywać komend :-)
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
qscha
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qscha »

Rurek pisze:W sumie to nie jest skomplikowane, trzeba tylko pamiętać że:
1) KFC pracuje z sygnałem z zakresu 1020-1980. I taki zakres trzeba na radiu ustawić.
2) Failsafe jest wykrywane i uruchamiane gdy wartość pulsów zejdzie poniżej zadeklarowanej wartości w zmiennej failsafe_detect_treshold. I tu też trzeba się chwilę pochylić nad radiem aby po wyłączeniu radia taką wartość mieć na kanale throttle w odbiorniku.
I to wszystko.
Panowie, ja też w temacie failsafe w v61 ale bez eleresa, niezależny przypadek, nie chce mi się włączyć :(
Na wersji v49 "zapalał" mi się FAILSAFE w MultiWiiConf za każdym razem gdy miałem failsafe_detect_treshold=980, a na odbiorniku ustawione 950.
Teraz na v61, zgodnie z tym co wyżej napisał Rurek o zakresie sygnału, ustawiłem failsafe_detect_treshold=1060 i na odbiorniku wartość ok. 1051 (przy czym normalnie minimalny TH zaczyna mi się od ok. 1090). I zarówno na MultiWiiConf jak i KFC32-tool gdy mam nieuzbrojone silniki i wyłączę radio to widzę te 1051 (czyli odbiornik to podaje) ale jak uzbroję silniki, dam ognia, pokręcę gałami i wyłączę radio to nie włącza się FAILSAFE a odczyty się nie zmieniają, tak jakby zastygły (nie pokazuje się 1051). Próby robię na stole bez baterii, tylko przez USB.

Naprawdę Wam się FAILSAFE zapala w v61 na stole? Sprawdzaliście?
Bo na v49 działał mi OK, a na v61 nie chce.....
Alfik1986
Posty: 17
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 11:36
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Alfik1986 »

Witam, u mnie failsafe przestał działać na wersji v61. Na v59 działa bez problemu. Posiadam OSD bez eleresa z podłączonym RSSI. Failsafe w odbiorniku ustawione na 990us na KFC ustawione failsafe na 1000us. W v59 wykrywa i się załącza już na v61 nie da rady kombinując na wiele sposobów.
Awatar użytkownika
waszka
Posty: 1141
Rejestracja: sobota 12 maja 2012, 23:28
Lokalizacja: z krainy wiatrow

Post autor: waszka »

qscha pisze:Naprawdę Wam się FAILSAFE zapala w v61 na stole? Sprawdzaliście?
...u mnie naprawde dziala FAILSAFE na stole w v61, ale eLeReS mam zintegrowany z OSD-kanapka.

Aurora9 pisze:Jeśli marbalon zgodzi się na moją prośbę, w ciągu kilkunastu dni dostaniecie aplikację na Androida, która będzie wyglądać i działać jak najnowszy Tool - ustawienia, konsola, logi, mapa itp.

Mam nadzieję, że się zgodzi na moją propozycję :)
Oczywiście free, w Google Play itp.
...ale byloby fajnie :-D
Awatar użytkownika
qscha
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qscha »

Alfik1986 pisze:Witam, u mnie failsafe przestał działać na wersji v61. Na v59 działa bez problemu. Posiadam OSD bez eleresa z podłączonym RSSI. Failsafe w odbiorniku ustawione na 990us na KFC ustawione failsafe na 1000us. W v59 wykrywa i się załącza już na v61 nie da rady kombinując na wiele sposobów.
Na szybko ściągnąłem i wrzuciłem v59 i mam tak samo!
W v59 FAILSAFE ładnie się załącza, a w v61 nie chce.
Chyba na razie zostanę przy v59 zawsze to lepsze niż brak zabezpieczenia ;)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

qscha pisze:zgodnie z tym co wyżej napisał Rurek o zakresie sygnału, ustawiłem failsafe_detect_treshold=1060 i na odbiorniku wartość ok. 1051 (przy czym normalnie minimalny TH zaczyna mi się od ok. 1090).
Abstrahując od tego co się dzieje z V61 vs v59 to i tak nie masz tego dobrze ustawionego. Napisałem że KFC pracuje poprawnie z sygnałem 1020-1980 i tak musisz ustawić zakres na radiu.
A treshold na jakieś 990. I w momencie zapamiętania stanu F/S w odbiorniku trzeba w nim ustawić 980 i wszystko będzie grało i buczało.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
qscha
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 08 sty 2013, 22:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qscha »

Rurek pisze:Abstrahując od tego co się dzieje z V61 vs v59 to i tak nie masz tego dobrze ustawionego. Napisałem że KFC pracuje poprawnie z sygnałem 1020-1980 i tak musisz ustawić zakres na radiu.
A treshold na jakieś 990. I w momencie zapamiętania stanu F/S w odbiorniku trzeba w nim ustawić 980 i wszystko będzie grało i buczało.
Tak też miałem na v49 :) - treshold na 980 i 950 na radiu ale nie działało na v61 więc zacząłem kombinować.
OK, ustawię tak jak proponujesz choć moje obecne ustawienia (treshold 1060, 1050 na radiu i min TH na 1090) na v59 działają a na v61 nie chcą :)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

kabanosik pisze: Link to eleres.
FS się załączył, ale zamiast wracać wisiał sobie(fix był 7sat)
Do sprawdzenia... Masz logi ?
Aurora9 pisze:Jeśli marbalon zgodzi się na moją prośbę, w ciągu kilkunastu dni dostaniecie aplikację na Androida, która będzie wyglądać i działać jak najnowszy Tool - ustawienia, konsola, logi, mapa itp.

Mam nadzieję, że się zgodzi na moją propozycję :)
Oczywiście free, w Google Play itp.
Zgadzam się ;-)
Alfik1986 pisze:Witam, u mnie failsafe przestał działać na wersji v61. Na v59 działa bez problemu. Posiadam OSD bez eleresa z podłączonym RSSI. Failsafe w odbiorniku ustawione na 990us na KFC ustawione failsafe na 1000us. W v59 wykrywa i się załącza już na v61 nie da rady kombinując na wiele sposobów.
PPM czy zwykły PWM ?
Alfik1986
Posty: 17
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 11:36
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Alfik1986 »

Alfik1986 napisał/a:
Witam, u mnie failsafe przestał działać na wersji v61. Na v59 działa bez problemu. Posiadam OSD bez eleresa z podłączonym RSSI. Failsafe w odbiorniku ustawione na 990us na KFC ustawione failsafe na 1000us. W v59 wykrywa i się załącza już na v61 nie da rady kombinując na wiele sposobów.


PPM czy zwykły PWM ?
U mnie jest PWM
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Marcin, na ile byłoby możliwe dodanie do KFC auto PID tunning?
Pixhawk ma coś takiego i chyba całkiem fajnie to działa:

Jeżeli dobrze się orientuje to soft jest opensource wiec mozna by podejzec jak to tam zrobili i wprowadzic podobna implementacje do KFC
Awatar użytkownika
Puuf
Posty: 264
Rejestracja: wtorek 07 lut 2012, 10:29
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: Puuf »

Kod autotune nie jest jakis mocno skomplikowany:

https://github.com/diydrones/ardupilot/ ... totune.pde
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

Puuf pisze:Kod autotune nie jest jakis mocno skomplikowany:

https://github.com/diydrones/ardupilot/ ... totune.pde
no to tym bardziej :)
Jeżeli uda się go wepchnać w KFC to czemu nie wykorzystać :)
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Powiem Ci tak: miałem pomysł aby to dołożyć gdyż to nie wydaje się kosmicznie trudne (nawet jak piszesz można podejrzeć) ale... porównałem na polu kopter z APM z softem 3.x po konfiguracji autotune. Kopter przyzwoicie zbudowany, z moim legwanem w wietrzną pogodę zwykłe PH + AH i niestety ale APM nie wypadł dobrze, wzbudzał się od wiatru itp. tak więc pomimo tego, że procedury PH i AH miał lepsze to na skutek złych nastaw zwykłej stabilizacji zachowywał się znacznie gorzej. I kończy się jak zawsze... Zgrubnie to "wypiduje" ok a potem i tak trzeba po swojemu pomęczyć. A szczerze to na domyślnych PID to mało jaki kopter nie wystartuje z KFC32, a stroić potem i tak trzeba pod siebie.

edit. ale nie wykluczam pobawić się tym kiedyś.
esamolocik
Posty: 814
Rejestracja: niedziela 19 wrz 2010, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: esamolocik »

marbalon pisze:Powiem Ci tak: miałem pomysł aby to dołożyć gdyż to nie wydaje się kosmicznie trudne (nawet jak piszesz można podejrzeć) ale... porównałem na polu kopter z APM z softem 3.x po konfiguracji autotune. Kopter przyzwoicie zbudowany, z moim legwanem w wietrzną pogodę zwykłe PH + AH i niestety ale APM nie wypadł dobrze, wzbudzał się od wiatru itp. tak więc pomimo tego, że procedury PH i AH miał lepsze to na skutek złych nastaw zwykłej stabilizacji zachowywał się znacznie gorzej. I kończy się jak zawsze... Zgrubnie to "wypiduje" ok a potem i tak trzeba po swojemu pomęczyć. A szczerze to na domyślnych PID to mało jaki kopter nie wystartuje z KFC32, a stroić potem i tak trzeba pod siebie.

edit. ale nie wykluczam pobawić się tym kiedyś.
No fakt, ale myśle ze z grubsza można w ten sposób uzyskać jakieś zbliżone wartości PID.
Później zapewne to już jakieś ustwawienia kosmetyczne.
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

Jestem jak najbardziej za... tylko trochę efekty mnie rozczarowały.
ODPOWIEDZ