Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

arekm
Posty: 154
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 14:51
Lokalizacja: PL

Post autor: arekm »

Fic pisze:Nie wiem jak to się dzieje, ale mi też z Hong Kongu wysyłali Sweden Postem i ta przesyłka szła z miesiąc.
Ciekawe jak to jest z cłem/vatem w przypadku szwedzkiej poczty dla przesyłki z Chin. Chyba takiej głupoty (acz korzystnej dla kupującego), że celnicy uznają za przesyłkę wewnątrz-EU nie będzie?
paulox
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 15 mar 2011, 16:29
Lokalizacja: Darlowo

Post autor: paulox »

U mnie było tak:

1. Paczka (Swiss Post SINGAPORE)

Fri 11.04.2014 18:38 Mailed Swiss Post SINGAPORE
Fri 11.04.2014 18:38 Arrival at border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Fri 11.04.2014 18:38 Departure from border point of origin country Swiss Post SINGAPORE
Wed 23.04.2014 12:10 Arrival at border point of destination country PLWAWA
Thu 24.04.2014 19:06 Delivered PL76150

#############################

2. paczka (Singapore Post):

10-04-2014 Received from Customer
12-04-2014 Despatched to overseas (Country code: PL)
21-04-2014 Arrived at overseas (Country code: PL)
23-04-2014 Product Delivered (Country code: PL)

#############################

3. paczka z Foxtechfpv (DHL):

Monday, April 21, 2014
1 Shipment picked up TIANJIN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:28
(...)
Thursday, April 24, 2014
21 Delivered

#############################
Awatar użytkownika
Fic
Posty: 214
Rejestracja: środa 09 kwie 2014, 17:55
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fic »

arekm pisze:
Fic pisze:Nie wiem jak to się dzieje, ale mi też z Hong Kongu wysyłali Sweden Postem i ta przesyłka szła z miesiąc.
Ciekawe jak to jest z cłem/vatem w przypadku szwedzkiej poczty dla przesyłki z Chin. Chyba takiej głupoty (acz korzystnej dla kupującego), że celnicy uznają za przesyłkę wewnątrz-EU nie będzie?
Właśnie ta paczka mi zatrzymała się na cle, musiałem dosłać dokumenty. Cła nie było, wartośc ok 60 dolców.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Znowu niezłe jaja mam :mrgreen:
Przesyłka z GLB zamówiona 4 kwietnia wysłana 17 kwietnia (nie mieli na stanie, ale oczywiście o tym się dowiedziałem jak sam napisałem no bo po co klienta informować - mniejsza o to)
Nadejście przesyłki 2014-04-26 19:38 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2014-04-27 20:40 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2014-04-27 23:58 WER Białystok
i cisza :D
Jeszcze nie widziałem żeby do Lublina z Wawy prze Białystok szła... Może na wakacje na Mazury pojechała :D?
W ogóle coś ten emonitoring naszej krajowej poczty od jakiegoś tygodnia kuleje, jakieś jaja się dzieją, niektóre przesyłki pojawiają się dopiero dzień po nadaniu, a statusy aktualizują się z ponad 12 godzinnym opóźnieniem.

PS. doszła dziś :)
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

Foxtech

26.04=>29.04

Dinodirect

24.04=>29.04

Przesyłka DHL, zero cła :mrgreen:
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: wrzech »

Zamówienie z 3 marca w hk na taranisa, odbiorniki i inne wypełniacze paczki na kwotę coś koło 270$ doszło dzisiaj :) [wymoderowane]. Lekkie jaja żeby paczka leżała w PL ponad miesiąc. Dotarła w całości ;0

misiekkk: kolejne przechwałki w tematach celnych zostaną nagrodzone punktami
Ostatnio zmieniony wtorek 29 kwie 2014, 22:36 przez wrzech, łącznie zmieniany 2 razy.
Marek
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Panowie czy nie zauważyliście że coś dziwnego dzieje się z paczkami China Post? Zamówiłem z 6 paczek z różnych rejonów, Shanghaj, Shenzen, Guangzhou, Beijing. Niektóre idą już ponad miesiąc a jeszcze niedawno dochodziły w 14dni. Coś chyba jest nie halo.
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Monitorek z jebaja leci od 3 marca i jeszcze nie dotarł :-(
Na szczęście zdążyłem założyć spór i przekształcić go w roszczenie ;-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

shaggee pisze:Panowie czy nie zauważyliście że coś dziwnego dzieje się z paczkami China Post? Zamówiłem z 6 paczek z różnych rejonów, Shanghaj, Shenzen, Guangzhou, Beijing. Niektóre idą już ponad miesiąc a jeszcze niedawno dochodziły w 14dni. Coś chyba jest nie halo.
Widzisz dlaczego wybierałem DHL lub inną opcję przy kalkulacji zakupu Nazy.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

przynenta pisze:
shaggee pisze:Panowie czy nie zauważyliście że coś dziwnego dzieje się z paczkami China Post? Zamówiłem z 6 paczek z różnych rejonów, Shanghaj, Shenzen, Guangzhou, Beijing. Niektóre idą już ponad miesiąc a jeszcze niedawno dochodziły w 14dni. Coś chyba jest nie halo.
Widzisz dlaczego wybierałem DHL lub inną opcję przy kalkulacji zakupu Nazy.
Nie porównujmy Chin z Europą ;-)
Awatar użytkownika
przynenta
Posty: 529
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 18:46
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: przynenta »

DinoDirect, FOXtech, HK Global, to nie EU ;-)
Ostatnio zmieniony wtorek 06 maja 2014, 21:02 przez przynenta, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam

Tomek
Taranis x9d; PhoenixRC; AeroSIM, Blade mCPx;Copter 450 V2 SE 3G, Hexa Taror 690, Quadrocopter Tarot oraz dużo za dużo
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

tak to prawda :) podobno mają jakiś zator w warszawie :)
i to nie tylko z china postu zwolniły. Wszystkie zwolniły :(( a faktycznie jeszcze dwa tygodnie temu paczki szły ok 6-10 dni :)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

mknet pisze:Monitorek z jebaja leci od 3 marca i jeszcze nie dotarł :-(
Na szczęście zdążyłem założyć spór i przekształcić go w roszczenie ;-)
Mam to samo, co gorsza sprzedawca wysłał go paczką nierejestrowaną, więc nawet nie mogę sprawdzić co się z nią dzieje. Tez założyłem spór i przekształciłem w roszczenie, sprzedawca zaproponował, że wyśle jeszcze raz - tym razem z trackingiem. Zażadałem jednak zwrotu kasy i kupię drożej w Polsce bo przed zimą się mogę nie doczekać :mrgreen:
Awatar użytkownika
profesor
Posty: 1094
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 09:37
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: profesor »

Sprzedawcy na Ebayu teraz wysyłają jako Economic cokolwiek to znaczy te przesyłki idą wolno i czekają wszędzie w kolejce ale tak tez zamawiam jak nie zależy mi na czasie i przesyłki średnio idą 14dni(rekordzista) do miesiąca . Warto dopłacić te 2$ za Standard aby mieć Tracking na paczkę oraz jak wam zależy na czasie i te 14 dni paczka przyjdzie.

Jeszcze jedno - wszystkie paczki o wartości od 45euro (wartość+wysyłka jeśli ta jest podana na paczce!) jadą przez cło - jak to pan celnik powiedział to nie jego wina że się nie wyrabiają tak dużo tego przychodzi - sam czekałem tydzień na odprawę paczki gdzie dokumenty dostali na maila od razu jak paczka pojawiła się w trackingu na celnym i telefonicznie dogadałem odprawę paczki z hameryki ... oczywiście to że jadą nie znaczy że muszą być oclone :mrgreen:.

A i z tym Trackingiem też różnie bywa - czasem mam tylko że paczka opuściła chiny i tydzień po dostarczeniu dopiero uzupełniają tracking po stronie polskiej.

PS ostatnio przeglądam Ebay i dochodzę do wniosku że przy większych zamówieniach elktroniki warto zamówić z Kanady lub US - ceny niższe i to sporo i jednorazowa przesyłka +cło wychodzą i tak taniej niż z chin ... coś się te chiny popsuły ostatnio :evil:
Pozdrawiam Piotr.
YouTube
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Z szybkością paczek rejestrowanych się nie zgodzę. Zamawiałem z banggood akcesoria rowerowe i rozdzielili mi na dwie paczki. Jedna poszła z trackingiem druga bez. Ta bez trackingu doszła w tydzień. Ta z trackingiem idzie już 23dni.
ODPOWIEDZ