1.2 Ghz czy 5.8 Ghz?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

Leszku . antenki widziałeś .Kilometr pewnego zasięgu.Przy lepszej antenie odbiorczej dwa kilometry.
Tyle można u nas .
Tak naprawde Foxtech (przy 200mW) jest taki sam albo lepszy. W odbiorniu to rzecz. Foxtech ma 5dB lepsza czulosc
Wygląda mi że odbiorniki są takie same , wieczorem zrobię fotkę płytki będziesz mógł porównać.
Kazimierz
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Kostek - a chcialem Cie zapytac jakie masz sukcesy z 5.8. I juz wiem. Interesujace, musze przyznac. Ciagle uzywam koniczynki w nadajniku i czasem, gdy warunki pozwalaja na dluzszy lot, helikalna w odbiorniku. Glowa pilota za tracker robi. Jak narazie lepszych anten nie znalazlem.
Czyzby w RP poziom zaklocen byl tak wysoki? Jak pisalem juz gdzies, z fabrycznymi antenami to ja sobie moge wlasny ogon ganiac, dopiero z koniczynkami mam ludzkie latanie. Ale to sa odbicia. W FRrSky tez mam koniczynki na obu koncach. I tez pomaga znakomicie.

Odbiornik Immersion to -85dB czulosci, Foxtech -90dB. I to zdecydowanie widac. Jadac do Melbourne 3 miesiace temu, zabralem swoj zestaw bo kumpel FPVowiec z okolic Melbourne mial klopoty. On kupil Immersion - nieszczescie. Jak trzeba bebechy w modelu w zimie podgrzewac - jak znalazl. Bez dobrego chlodzenia nie pozyjesz. A zasieg ten sam co Foxtecha.

Znalazlem watek z RCGroups: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1441664
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
goolash
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: goolash »

To może ja bym poprosił tutaj o radę szanowne grono ekspertów.
Zastanawiam się nad swoim zestawem FPV
Zależy mi na jak największej kompaktowości zestawu, tzn ma się ograniczyć do jak najmniejszej liczby elementów. Tak żeby szybko można było rozstawić polatać i przenieść się w inne miejsce.
Wymyśliłem sobie zestawik z HK czyli gogle FS Predator (head tracker + 5.8 Ghz RX) + TX 5.2Ghz 600mW + kamerka płytkowa sony z serwem na "tilt".
Dodatkowo myślę o module frsky do aparatury 9X
Teraz moje pytanie.
Czy na takim zestawie mogę spokojnie i bez zakłóceń polatać sobie w terenie średnio zabudowanym na odległość do 500m ? (opuszczony teren industrialny zabudowania do 20 m jedna linia wysokiego napięcia,komin (około 100m) ze stacjami bazowymi GSM, śmieci w eterze raczej nie przewiduje, szczególnie na 5,8).
Platformą będzie quadrocopter.
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Zrob antenki SWP do wideo i RC i nie ma zadnych problemow. Z bacikami ma prawo byc roznie. Tzn toru RC nie stracisz bo ale mozesz miec odbicia na 5.8. Ciagle wolalbym Foxtecha niz Immersion. Nadajnik zzera kupe energii bez widocznych zyskow.
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
goolash
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: goolash »

Tzn że foxtech ma jakieś sensowne zamienniki dla tego nadajnika ?
Oczywiście kompatybilne z goglami predator :D
Ten kolega powinien zadziałać ale moc ma 3 razy mniejszą :/
Antenka SWP ? tzn taka ?
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Nie, Foxtech ma swoj wlasny zestaw. Taki http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... x_Set.html
Antenki takie:http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=2502
Gdybys najpierw czytal a potem kupowal . . . . . . . .
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
kostek
Posty: 374
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 20:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: kostek »

Odbiornik Immersion to -85dB czulosci, Foxtech -90dB.
Leszku , to za mało na taką różnicę zasięgu jaka jest pomiędzy naszymi urządzeniami.
Potrzebuję drugi odbiornik , kupię w Foxtechu i sprawdzę.
Kazimierz
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

Oczywiscie, 5dB to tylko ok 2 razy wiekszy zasieg przy tej samej mocy nadajnika.
Uwazaj z zakupami, te systemiki sa niekompatybilne. Inne czestotliwosci kanalowe.
Foxtech ma swoj wlasny nadajnik 500mW, nie probowalem ale pisza ludziska ze calkiem sensowny.
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
goolash
Posty: 91
Rejestracja: niedziela 04 gru 2011, 16:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: goolash »

Leszek_K pisze:Nie, Foxtech ma swoj wlasny zestaw. Taki http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... x_Set.html
no ale to nie jets zestaw z goglami i head trakerem. Poza tym czy ja dobrze wnioskuje z ostatniej wypowiedzi foxtech 200mW ma podobne osiągi co immersion 600mW ??
Leszek_K pisze:Antenki takie:http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=2502
Gdybys najpierw czytal a potem kupowal . . . . . . . .
gdybyś Ty albo ktokolwiek inny użył przynajmniej raz wcześniej skrótu SWP na tym forum to może wyszukiwarka forumowa by go zaindeksowała.
Zapewniam że forum czytam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Leszek_K
Posty: 707
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 12:28
Lokalizacja: Dubai/Warszawa

Post autor: Leszek_K »

no ale to nie jets zestaw z goglami i head trakerem. Poza tym czy ja dobrze wnioskuje z ostatniej wypowiedzi foxtech 200mW ma podobne osiągi co immersion 600mW ??
Prawda, jedno i drugie. Ale Foxtech Ci bebechow w modelu niepotrzebnie nie podgrzewa :-D
Poza tym - na plaster Ci headtracker?
skrótu SWP
- moj blad, powinno byc SPW.
Zapewniam że forum czytam
Na pewno? To popatrz tu: Antenki Skew Planar
MC4000
Oxalys 50
Stream 90
i wiele innych zabawek
Awatar użytkownika
Johny96
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek 14 kwie 2014, 17:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Johny96 »

Panowie, doradzcie, co wybrac pod Futabe na 2,4GHz: FPV 5,8, czy 1,2? Bardzo proszę o pomoc, gdyż mam duzy dylemat, latałem już z 1,2 GHz, widocznosc i zasieg ok, ale kłóci sie z linkiem rc i apka traci zasieg juz na 800-1000m...
Sky Surfer, Skywalker X7, FX-61, Racer 230mm, Futaba T7C+eLeReS MOD, Radiolink AT9, Runcam 5, fox 800
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Johny96 proszę Cię uspokój swój nałóg pytania o oczywiste sprawy .
Chcesz bezpiecznie daleko latać kup eLeReSa i foxa, innej opcji nie ma, tym bardziej na 2.4ghz.
Do linku 2.4ghz bezproblemowo tylko 5.8ghz, do lotów przy nodze do 1km.
Mam nadzieje że rozwiałem Twoje wątpliwości ;-)

P.S Zapytaj raz i poczekaj na odpowiedzi, taka wielowątkowość to proszenie się o krawat
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
Johny96
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek 14 kwie 2014, 17:15
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Johny96 »

Ale nie potrzebny mi eleres do Futaby :p A 5,8 na dalsze odleglosci da rade? Jakies antenki lepsze trzeba, tak?
Sky Surfer, Skywalker X7, FX-61, Racer 230mm, Futaba T7C+eLeReS MOD, Radiolink AT9, Runcam 5, fox 800
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Zacznij człowieku poszukać na forum! A nie chcesz wszystko na tacy podane! Leń!
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: misiekkk »

Johny96 pisze:Ale nie potrzebny mi eleres do Futaby :p A 5,8 na dalsze odleglosci da rade? Jakies antenki lepsze trzeba, tak?
Kolego,
Na tym forum naprawdę masz wszystko opisane !
Zacznij szukać i korzystać z wiedzy zawartej na tym forum, a dopiero gdy będziesz pewny, że trafiłeś na problem który nie był tu jeszcze omawiany, zadaj pytanie, na które ktoś z pewnością Ci odpowie.

Mnożenie tego samego pytania w różnych wątkach powoduje bałagan i zamieszanie.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
ODPOWIEDZ