Stary MikroKopter - czy to zda egzamin? coś wymienić?

FC opracowane przez Mikrokopter'a

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

FrancisBegbie
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 13:38
Lokalizacja: Biesy i Czady

Stary MikroKopter - czy to zda egzamin? coś wymienić?

Post autor: FrancisBegbie »

Witajcie,
Mam możliwość kupić oktokopter starszej wersji od Mikrokopter - jednak jest pewien problem. Nie wiem jak to się spisze w rzeczywistości z gimbalem rctimer pod Nex-5 lub 7. Do tego chcę, by kopter był pod kontrolą i wykonywał polecenia (głównie przelot przez punkty i wykonanie zdjęć z panorama-generator).

W skład komputera wchodzi:
- stabilizator wersja V2.1,
- płytka z dedykowanym układem OSD,
- płytka nawigacji wersja NaviCtrl V1.1,
- płytka GPS wersja MKGPS V1.1,
- płytka magnetometru MK3Mag,
- osiem regulatorów obrotów wersja BL-Ctrl V1.2,

Coś przydałoby się wymienić?
Zastanawiam się nad dokupieniem NaciCtrl 2.1 z zewnętrznym kompasem oraz GPS v.2.1

Czy uzasadnione? czy do tworzenia zdjęć z nexa do panoram sferycznych przez planer zupełnie wystarczy?
martiiii
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 15:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: martiiii »

Po twoim wpisie zadał bym pytanie czy ty wiesz że to cudo samo nie lata, może spaść i zrobić ludziom kuku? To nie jest zabawka więc najpierw podstawy a potem takie pytania na które powinieneś znać odpowiedź i normalnie byś ich nie zadał. Bez znajomości elektroniki, jej ustawień, ręcznego latania prędzej czy później kopter ci zwieje, rozbijesz się i jeszcze może komu krzywdę zrobisz.
Goose
Posty: 156
Rejestracja: czwartek 13 maja 2010, 17:13
Lokalizacja: Myslowice/Norwegia

Post autor: Goose »

Francis. to dosc dobry sprzet, choc ciekawy jestem czy te BL to sa org czy klony. Na klony trzeba uwazac bo maja kjepskie mofsety.

Ja sam latam na podobnej konfiguracji i od ponad 2 lat tylko zmieniam baterie, z tym ze ja latam na przerobionych reglach.

Czy ten kopter podniesie ci Nexa, pewnie tak. Czy dlugo bedzie latal. Nie wiadomo bo nie podajesz zadnych danych.

martiii. Tak na marginesie, powiedz mi jak ktos jest nowy i chce sie czegos nauczyc to gdzie sie ma nauczyc jak nie na forum? Pouczac jest bardzo latwo. Nauczyc jest bardzo trudno. Moze min 2 letnie doswiadczenie z kopterami powinno byc wymagane zeby byc czlonkiem tego forum... Wsumie kazdy kiedys byl nowicjuszem... :roll:
GG: 4842234
martiiii
Posty: 53
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 15:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: martiiii »

Zwróciłem uwagę że musi trochę poświęcić czasu żeby latać bezpiecznie bo inaczej szybko swoje octo z aparatem rozbije, oby tylko na odludnym terenie. Ja od octo nie zaczynałem lotów, zbyt duże, zbyt ciężkie, zbyt drogie. Skoro od razu pakuje się w octo to znaczy że szybko chce zacząć na tym zarabiać, a pośpiech zwykle źle się kończy. Najpierw trzeba nauczyć się latać bez punktów nawigacyjnych bez pomocy gps potem dopiero zacząć robić zdjęcia. Dodam że panoramy można zrobić praktycznie każdym copterem, również quadem bez gps i bez gimbala.

Jak ktoś jest nowy to wystarczy że zgłębi to forum oraz stronę producenta elektroniki. Do odpowiedzenia na zadane pytanie wystarczy podstawowa wiedza, nie trzeba mieć doświadczenia wystarczy zaznajomić się z stroną producenta elektroniki.
zibi17
Posty: 74
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 08:36
Lokalizacja: wa-wa

Post autor: zibi17 »

Fakt ,że nie ma geniuszy co ulatniają taki sprzęt nie mając jakiegoś doświadczenia :-D Zawsze kończy się to jakimś kretem i stratami kasy,oby nie zdrowia.Najlepiej jakiś kład i łapać doświadczenie .Wylatać odpowiednią ilość godzin.Potem coś większego.Inaczej kasa będzie płynąć w glebę szerokim strumieniem....... ;-)
ODPOWIEDZ