Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Głuś »

Jak w temacie. Mam zamówienie dla przykładu z HK global werehouse złożone 3 tygodnie temu w środę, wysłane w czwartek dzień później i od piątku 28 marca słuch po niej zaginą...
Ostatni status to "Handover to Airline" z 28.03. Na stronie Poczty Polskiej wiadomo tyle że taka paczka istnieje - "Package sent, SINGAPORE SŘ2" z 21 marca czyli dnia nadania.

Mam jeszcze kilka innych zamówień złożonych w podobnym czasie z różnych części Chin i generalnie to samo tylko statusy trochę inne zależnie czym idą.
Ten global z HK idzie speedpost.com.sg SR2, a np. mam też zamówienie z tego samego dnia fasttech i jak pokazuje 17track.net też idzie jakimś singapurem tylko dla odmiany SR5.

Inne paczki Hon Kong post i China post też w ciemnej d...
Co to jakiś koras przedświąteczny tak wcześnie by się zrobił? Jak to u Was wygląda na chwilę obecną?
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Nie, to jest normalny kryzys przesyłkowy po chińskim Nowym Roku. Oni dopiero w połowie maja w miarę ogarniają się z przesyłkami.
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
KBCH
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: aa

Post autor: KBCH »

Z Singapuru szła mi jakieś 2,5 tygodnia natomiast kolega czeka już ponad 50 dni.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

Air pisze:Nie, to jest normalny kryzys przesyłkowy po chińskim Nowym Roku. Oni dopiero w połowie maja w miarę ogarniają się z przesyłkami.
To dziwne bo zamawiałem w lutym z ebay i mi przyszła paczka w niecałe dwa tygodnie od kliknięcia KUP. To było kilka dni po tym ich Nowym Roku, nie pamiętam dokładnie, może z tydzień po tych ich świętach. Więc jak na najtańszą zwykłą paczkę niecałe 10 dni roboczych to dobry wynik.
KBCH pisze:Z Singapuru szła mi jakieś 2,5 tygodnia natomiast kolega czeka już ponad 50 dni.
Kiedy?
hajeq
Posty: 56
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 16:47
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: hajeq »

Moja paczka już trzeci tydzień wisi na SINGAPORE SŘ2 .
Przesyłka zamówiona mniej więcej w tym samym czasie w DXcom Szanghai , już dawno w domu .
edit : Dobrze że poruszyłeś ten temat , bo mnie też nie wydaje się to normalne .
Może ktoś kto ma większe doświadczenie w zakupach z tego regionu niech się wypowie .
Moja paczka to Mobius zakupiony na ebay u polecanego sprzedawcy .
Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

No to nieciekawe się zrobiło z tym Singapore SR2 :) U mnie też wiszą wszystkie paczki co mają ten status. A ostatnio China post kilka pod rząd ok 7 dni. HK post ok 2-3 dni (też nie wierzyłem ale 3 różne paczki od różnych sprzedawców każda 2 lub 3 dni :D) teraz przez banggood malezyjską pocztą 2-4 dni chyba dlatego że już bezpośrednio do warszawy lata :) a singapore wiszą. A jeszcze miesiąc temu przez singapur szło ok 11 dni
KBCH
Posty: 132
Rejestracja: czwartek 26 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: aa

Post autor: KBCH »

Głuś pisze:
Air pisze:Nie, to jest normalny kryzys przesyłkowy po chińskim Nowym Roku. Oni dopiero w połowie maja w miarę ogarniają się z przesyłkami.
To dziwne bo zamawiałem w lutym z ebay i mi przyszła paczka w niecałe dwa tygodnie od kliknięcia KUP. To było kilka dni po tym ich Nowym Roku, nie pamiętam dokładnie, może z tydzień po tych ich świętach. Więc jak na najtańszą zwykłą paczkę niecałe 10 dni roboczych to dobry wynik.
KBCH pisze:Z Singapuru szła mi jakieś 2,5 tygodnia natomiast kolega czeka już ponad 50 dni.
Kiedy?
Jakieś 2 tygodnie temu
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

Co prawda ja dopiero czekam niecały tydzień, ale u mnie paczka stoi cały czas na statusie "Dispatch Pre-Alert 04/04/2014" Trochę mnie niepokoi ponieważ jestem "świeży" z kupnem z Chin i codziennie śledzę status. Ile może trwać oczekiwanie na zmianę statusu?
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Powiem tak, zależy jak im się leży ;-)
Z BG i SC2000, paczki idą maksymalnie 2tyg(China Post).
Jebaj, elastopo-cośtam (ten od kiczajnów i mobiusów), wysłał nie rejestrowaną doszła po 3tyg.
Jebaj, tomtop-seller (tani monitorek)wyszła z chin 4 marca, dalej cisza (China Post).
HK paczka wyszła 27marca, na razie cisza (Malaysia Post).
Dziś pisałem info w sprawie monitorka, że jeżeli nie dojedzie do 43 dnia od płatności zakładam spór, albo niech coś wymyślą i napiszą, np. wysłanie następnej sztuki. :-)
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Aro
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 22:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Aro »

Ja zamówiłem regle w RCTimer 3-go stycznia i do tej pory czekam, odpisują mi ciągle, że paczka już w drodze i żeby czekać cierpliwie... :evil:
Awatar użytkownika
Dexx
Posty: 559
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 14:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: Dexx »

Mi ostatnio przez Kuala Lumpur w Malezji szlo prawie 2 miechy.
W użyciu:
DRC Fury, Legwan, SkyWalker 1900; http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=21985
Odpoczywają:
Hype FW-190 (1,2m), F4U -5NL (550mm), TREX 450,FT Versa Wing, Tricopter 2.5; Beta 1400;
Awatar użytkownika
robob
Posty: 18
Rejestracja: środa 23 maja 2012, 22:57
Lokalizacja: Sadlinki
Kontakt:

Post autor: robob »

Moja zakupiona w rctimer 16.03 właśnie przed chwila dotarła do Warszawy (Posten.se )
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Głuś »

@StoQ - to Ty i tak masz szczęście. Ja mam jeszcze Hong Kong post i China post, którym też się nie śpieszy...

Te z SINGAPORE SR2 I SR5 jeśli nie pojawią się w ciągu tygodnia w systemie Poczty Polskiej, albo u mnie w domu to składam reklamację w banku, nawet się chyba z PayPalem nie będę szczypał bo z banku mam zwrot w 30 dni i bez kłócenia się z kimś.

@mknet - jak widać z tymi zakupami Chin to trochę szczęścia trzeba mieć.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeXuS »

mknet pisze:Powiem tak, zależy jak im się leży ;-)
Z BG i SC2000, paczki idą maksymalnie 2tyg(China Post).
Potwierdzam, dostałem w tym tygodniu paczki z tych sklepów dokładnie po 2 tygodniach od daty nadania.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Post autor: fragles »

Zamówienie z RCtimer wysłane przez Posten.SE 18 marca doszło 11 kwietnia.
Drugie z eBaya wysłane przesyłką nierejestrowaną :evil: idzie od 1 marca i nie wiadomo gdzie jest :evil:
ODPOWIEDZ