taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Posty: 337
Rejestracja: sobota 11 sty 2014, 13:36
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin »

noker pisze:czyli na w pełni naładowanym pakiecie można spokojnie zrobić 8-10 lotów.
Przy warunkach które podałeś myślę że spokojnie ze 2x tyle [;
Awatar użytkownika
Radzik
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 28 lis 2013, 15:46
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Radzik »

Czy ktoś instalował http://rcsettings.com./index.php/viewdo ... a-w-extras ? O ile fajnie to działa to jednak nie wiem jak uruchomić regulację GAIN w za pomocą nadajnika. ( nie widzę żadnego ruchu jakiegokolwiek suwaka w asystencie przy kręceniu potencjometrami )
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

Lotnik54 pisze:Kupiłem i teraz niecierpliwie czekam.
A zdradzisz gdzie Kupiłeś :roll: Bo gdzie bym nie spojrzał, nie ma na stanie :evil: Ale być może źle szukam :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

To źle szukałeś bo w tej chwili są nadal na stanie: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... de_2_.html
A tu kod zniżkowy (BuddyPrice Code) z ceną 160,33 $: http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code ... 603C2D9B8A

PS. Jaką kartę (o jakiej pojemności) radzicie kupić do tej aparatury ?
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Post autor: Kowal »

A Widzisz, tutaj nie sprawdziłem :oops:
Lecz pozostaje jeszcze kwestia, czy w HK nie są to jeszcze "pierwsze wersje"... :roll:
Bo gdzieś mi się obiło o monitor, że były jakieś "bolączki wieku niemowlęcego" na początku produkcji Taranis-a :roll:
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Lotnik54 »

Piszą na stronie, że wyłącznie seria B czyli po poprawkach, zresztą cały czas był brak dopiero co się ukazały.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
mate
Posty: 134
Rejestracja: piątek 01 lis 2013, 14:19
Lokalizacja: Zgierz/Wroc

Post autor: mate »

Lotnik54 pisze: PS. Jaką kartę (o jakiej pojemności) radzicie kupić do tej aparatury ?
Taranis przychodzi z kartą 2 GB w środku.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

karta juz jest w zestawie , jest pasek do zawieszania , jest lacznik do rownowagi , gowniany pakiet na niklach i walizeczka
Polecam zakup wlasnie wrocilem z lotniska polatalem na Taranisie z eleresem .
Artgraf1981
Posty: 491
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 11:46
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Artgraf1981 »

Radzik, nie wiem czy umiem to wytlumaczyc ale musisz wejsc w mixery i piaty kanal jest podpiety pod s1 w tym setupie tyle ze jest wylaczony we wszystkich flight modes. Musisz wejsc w ten konkretny mixer zejść do pozycji gdzie są cyferki od 1 do 8 i po kolei je pozapalac i voila jak cos to dawaj na prv tel to wytlumacze ci z aparatura w rekach.
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Poważnie rozważam ten nadajnik jako drugi (używam od paru lat Aurory 9).

W zasadzie jedna rzecz, która mi się nie podoba to brak dotykowego LCD (co w Aurorze jest super) ale rekompensuje to możliwość konfigurowania z PC.

Dodatkowo FrSky produkuje odbiorniki zgodne z AFHSS jak i ACCST (Delta-8), które działają zacnie z Aurorą (dodatkowo wspierają to, czego Hitec nie chce zaimplementować z niewiadomych powodów w swoich odbiornikach - RSSI i PPM), czy można chcieć więcej?
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Air pisze:Poważnie rozważam ten nadajnik jako drugi (używam od paru lat Aurory 9).
A ja Ci poważnie powiem, że będziesz bardzo zadowolony jak kupisz Taranisa :-D. Jak go dostaniesz i zaczniesz się nim "bawić" to po godzinie będziesz miał na fejsie :mrgreen:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

Jest aż tak dobrze, że nawet przy przesiadce z Aurory będzie :mrgreen: ?

Na razie jeszcze nie planuję zakupu (chociaż to forum źle na mnie wpływa, odkąd zacząłem zaglądać, częściej jak raz na miesiąc :roll: :evil: :lol: ) ale pewnie prędzej czy później będę chciał drugą aparaturę pod LRS i trzeba będzie coś wybrać.
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Air pisze:Jest aż tak dobrze, że nawet przy przesiadce z Aurory będzie :mrgreen: ?

Na razie jeszcze nie planuję zakupu (chociaż to forum źle na mnie wpływa, odkąd zacząłem zaglądać, częściej jak raz na miesiąc :roll: :evil: :lol: ) ale pewnie prędzej czy później będę chciał drugą aparaturę pod LRS i trzeba będzie coś wybrać.
Powiem tak, patrząc na soft wgrany do 9x to ustawianie czego chcesz to bajka w porównaniu z moim prymitywnym DSX7, zakładam, że aurora to klasa DX7/DX8
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Air »

pma_ pisze:Powiem tak, patrząc na soft wgrany do 9x to ustawianie czego chcesz to bajka w porównaniu z moim prymitywnym DSX7, zakładam, że aurora to klasa DX7/DX8
Hm Aurora ma wyświetlacz dotykowy i bardzo intuicyjne menu i można w niej poustawiać bardzo dużo rzeczy (sądzę, że jednak trochę więcej niż w DX7/8)... to co natomiast mnie irytuje to mimo wszystko marne wsparcie od HiTeca... zamiast wycisnąć wszystko co się da z Aurory 9 (a dało by się jeszcze sporo - choćby w kwestii telemetrii wbudowanej w odbiorniki), oni woleli zrobić Aurorę 9X, która wiele nowego nie wnosi (poza wsparciem dla nowych odbiorników, które nie są przy tym kompatybilne wstecz, nie mają telemetrii i współpracują tylko z cyfrowymi serwami). :roll:
Dlatego zainteresował mnie ten nadajnik z otwartoźródłowym firmware-em... (wiem wiem, Turnigy 9 i 9X też go mają).
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4651
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Air pisze:
pma_ pisze:Powiem tak, patrząc na soft wgrany do 9x to ustawianie czego chcesz to bajka w porównaniu z moim prymitywnym DSX7, zakładam, że aurora to klasa DX7/DX8
Hm Aurora ma wyświetlacz dotykowy i bardzo intuicyjne menu i można w niej poustawiać bardzo dużo rzeczy (sądzę, że jednak trochę więcej niż w DX7/8)... to co natomiast mnie irytuje to mimo wszystko marne wsparcie od HiTeca... zamiast wycisnąć wszystko co się da z Aurory 9 (a dało by się jeszcze sporo - choćby w kwestii telemetrii wbudowanej w odbiorniki), oni woleli zrobić Aurorę 9X, która wiele nowego nie wnosi (poza wsparciem dla nowych odbiorników, które nie są przy tym kompatybilne wstecz, nie mają telemetrii i współpracują tylko z cyfrowymi serwami). :roll:
Dlatego zainteresował mnie ten nadajnik z otwartoźródłowym firmware-em... (wiem wiem, Turnigy 9 i 9X też go mają).
Dotykowy wyświetlacz to tylko bajer, u mnie np miksery są dość sztywne, a o użyciu przełączkika trenera mogę zapomnieć, bardziej o to mi chodzi.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
ODPOWIEDZ