FPV Recorder

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

No nie, kodeki ze strony Sebastiana, polecane, scieżka do nagrania filmu - z zalecenia Sebastiana bezpośrednio na dysku C:
Czasem tworzy sie katalog z data - pusty czasem nic
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
sunrisechild
Posty: 26
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sunrisechild »

Czołem!

Pytanie może głupie ale nie potrafię poradzić sobie z odpowiednim ustawieniem obrazu :P
Wszystko fajnie działa ale na podglądzie w FPV recorderze ucina mi dolną część obrazu, akurat tam gdzie powinny się wyświetlać parametry z mini osd.
Obrazek

Jak to ładnie poustawiać?
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

a masz pełną wersję zarejestrowaną?

a ja mam taki problem, że nagrywanie idzie z opóźnieniem. jak chciałbym latać patrząc w laptopa i jednocześnie nagrywać to by się nie dało
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

sunrisechild pisze:Jak to ładnie poustawiać?
To co widać na Twoim obrazku to nie jest problem softwareowy tylko sprzętowy - jakaś zagubiona masa, zdublowana masa...zasilany laptop z sieci a nadajnik nie albo i też z sieci ale w innym miejscu....
Poszukaj problemu w okablowaniu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
rycerz100
Posty: 992
Rejestracja: piątek 23 gru 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rycerz100 »

sunrisechild pisze:
Jak to ładnie poustawiać?
Miałem podobnie ;-)
Trza pokombinować z rozdzielczością monitora, u mnie pomogło.
Mirek
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: xq_operator »

sunrisechild pisze:Czołem!

Pytanie może głupie ale nie potrafię poradzić sobie z odpowiednim ustawieniem obrazu :P
Wszystko fajnie działa ale na podglądzie w FPV recorderze ucina mi dolną część obrazu, akurat tam gdzie powinny się wyświetlać parametry z mini osd.
Obrazek

Jak to ładnie poustawiać?
na kamerce o marnej ilości linii miewałem tak, że było ich po prostu za mało żeby OSD naniosło swoje dane.
Może podłącz kamerę pod monitor i zobacz czy wyświetla się jak trzeba. W razie czego można próbować przesunąć elementy na OSD.
Awatar użytkownika
sunrisechild
Posty: 26
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: sunrisechild »

Problem rozwiązany. Przestawiłem w kamerce ustawienia z NTSC na PAL i działa :)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Baqsthc »

A ja muszę z przykrością stwierdzić że na TYM cudzie fpv recorder niestety niebangla :cry: chyba że macie jakieś panaceum :?:
Awatar użytkownika
sebkra
Posty: 138
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 14:35
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sebkra »

Chlopaki odgrzewam stary temat ,podpowiedzcie jedna rzecz , opóźnienie takie minimalne okolo 1/4s to norma ????

walcze z moim http://www.media-tech.eu/produkty/tunery/mt4169
i nie wiem czy to optimum i w miare bezpieczne latanie.

pozdrawiam
Seba
>>>EAT>>>FLY>>>SLEEEP>>>> quad -cfaniacy- V1, Eg pro, Catalina 1380
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

szkoda że projekt odpuszczony...

w moim przypadku, para grabber + FPV Recorder ne radzi sobie z dzwiękiem. po wyłączeniu toru audio normalnie tworzy katalogi i pliki i nagrywa .

opóźnienie mam, takie jak wspominasz, tylko w przypadku jednoczesnego nagrywania i podglądu. Sam podgląd bez opóźnień.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
sebkra
Posty: 138
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 14:35
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: sebkra »

Jacek na jakiej wersji latasz ,bo czytajac watek znalazlem wersje nowsza niz na stronie autora hmmm

ps.u mnie to male opoznienie tylko na podgladzie i kompie z i5tka ,wiec w miare mocnym ,zastanawiam sie czy stery do grafiki nie zmieniac
>>>EAT>>>FLY>>>SLEEEP>>>> quad -cfaniacy- V1, Eg pro, Catalina 1380
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

nie mam pojęcia :-) ... nigdze nie widzę informacji nt. wersji...

Sebastian po wpłacie przesłał mi plik instalacyjny I już...

dziwne to Twoje opóźnienie, ja działam na tablecie z win8, więc na pewno słabszy
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Assur92
Posty: 674
Rejestracja: niedziela 12 sty 2014, 02:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Assur92 »

U mnie fpv recorder sie za to zawiesza niestety. Czasami chodzi, ale nie nagrywa czy ogolnie lipa.
Co do opoznien to ich nie zauwazylem obserwujac to co mam w googlach a co na laptppie.
RIP Bixler 1.1, quadro 15, QAV 250, Pioneer XL
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Assur92 pisze:U mnie fpv recorder sie za to zawiesza niestety. Czasami chodzi, ale nie nagrywa czy ogolnie lipa.
Co do opoznien to ich nie zauwazylem obserwujac to co mam w googlach a co na laptppie.
Wyłącz Audio w Ustawieniach FPVR'a
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
breweryhills
Posty: 746
Rejestracja: czwartek 01 wrz 2011, 10:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: breweryhills »

Assur92 pisze:U mnie fpv recorder sie za to zawiesza niestety. Czasami chodzi, ale nie nagrywa czy ogolnie lipa.
Niestety, za lwią część odpowiadają sterowniki dla danego grabbera. Niestety, ale analogowe grabbery do "composite video" to już archaizm technologiczny a urządzenia obecne w sprzedaży, to zwykle chińska kopia chińskiej kopii chińskiego urządzenia itd.
Assur92 pisze:Co do opoznien to ich nie zauwazylem obserwujac to co mam w googlach a co na laptppie.
Opóźnienia zawsze związane są z niewystarczającą mocą obliczeniową komputera. Niestety, ale wewnętrzne mechanizmy FPV Recorder-a pracują na pełnych, nieskompresowanych klatkach D1. To, w połączeniu z zupełnym brakiem sprzętowego wspierania przetwarzania wideo, powoduje że całość pracy spada na procesor komputera.
Pozdrawiam, Sebastian
ODPOWIEDZ