Walkera QR X350 PRO czy warto?

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Walkera QR X350 PRO czy warto?

Post autor: Firewall »

Witam to mój pierwszy post.
Ostatnio przeglądając hobbyking'a przykuł moją uwagę ten model : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... RDER_.html
Był by to mój pierwszy model latający. Czy warto coś takiego kupić? A i czy istnieje gimbal do sony action cam HDR-as30V oczywiście w przystępnej cenie?
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: techfreak »

Na pierwszy model latający weź sobie coś za 40$ :) No chyba że już umiesz latać :)
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

nie warto wydać 650$ na pierwszy model latający.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Latanie mam w miarę ogarnięte na symulatorach. Chodzi mi o to czy jest to dobry model czy lepiej szukać czegoś innego.
existe
Posty: 12
Rejestracja: piątek 14 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: eu

Post autor: existe »

walkera x350 pro to nowy model i trudno cos o nim wyrokowac
modyfikujac poprzednia wersje - mozna ja przeciez ulepszyc jak i spieprzyc
Ja uwazam, tylko na podstawie parametrow, bo pewnie nikt go jeszcze nie ma :-) ze jest to udany model i tez zastanawiam sie nad nim, ale, juz mam zastrzezenia do niego :-)) a wlasciwie do dodatkow
np preferowana sprzedaz wiazana wraz z walkera gimbal g-2d oraz ich aparatem ilook
co do ilook - to zbyt duza niewiadoma - wlasciwie ponoc jest juz w sprzedazy - a parametry podane sa jakby nie wiedzieli co to jest - chocby tajna matryca i jakakolwiek rozdzielczosc (jest calkiem mozliwe, ze to 720p z matryca 3-5mpx czyli dla mnie za malo), a sam gimbal - to wydaje mi sie, ze to moze byc niewypal, hmm, wiem, ze nic nie wiadomo, ale np ten filmik
http://www.youtube.com/watch?v=-LVBGGTQDek
czy przy wychyleniu mocno na bokl - nie zachowuje sie dziwnie ? drzenie i skoki
no a wersji bez gimbala - nadal jeszcze nie ma w sprzedazy - wiec spokojnie czekam :-)
existe
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

No właśnie specyfikacja mi odpowiada. W moim przypadku gimbal chyba będzie musiał zostać. Chyba że pojawią się jakieś gimbale w których będzie można zamontować sony action cam. Na oficjalnej stronie jest możliwość kupienia kilku opcji z dodatkowym wyposażeniem lub bez.
http://walkera.com/en/goods.php?id=2578 :-)
existe
Posty: 12
Rejestracja: piątek 14 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: eu

Post autor: existe »

hmm
ta oferta na oficjalnej stronie to jakas porazka totalna- 3 mozliwosci
1- bez baterii/bez itp
2- rtf1 -devo10 + ich gimbal
3- fpv z devo7 kamera ilook

opcja 1 bez komentarza dla mnie
opcja 2 - 659$ plus 5% za platnosc, za 659 masz to samo na banggood bez dodatkowych oplat i jest juz dostepne
opcja 3 - no wczesniej podales linka ze z devo10, no ale moze jeszcze nie jestes zdecydowany , ale pewnie go nie chcesz bo masz jak sadze sony :-)
ps
a ogladales ten link co zapodalem ? nie wzbudza w Tobie zasrzezen reakcja gimbala ?
existe
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

No tak gimbal dziwnie reaguje na duże wychylenie. Ale chyba jest to jeden z nielicznych w których mogę mojego soniaka zamontować. I faktycznie jeszcze nie jestem zdecydowany, poczekam na recenzje i opinie urzytkowników. Narazie to zamówię hubsana do ćwiczeń.
Link do "testu" tego gimbala: http://youtu.be/PvnduO4bWHc
existe
Posty: 12
Rejestracja: piątek 14 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: eu

Post autor: existe »

znalazlem fajny gimbal do mocowania sony
http://www.youtube.com/watch?v=DreEyMJh6MI
:-)
a tak calkiem serio, to pojawia sie nowy model sony HDR-AS100V/W - wydaje mi sie ze jest co najmniej podobny do Twojego modelu 30 i na wielu filmikach z tym modelem jest wspominane, ze xx gimbal mozna uzyzwac do niego
existe
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Opcja fajna, nieźle gość to zrobił :-) Modele sony action cam są niezłą alternatywą dla Gopro hero 3. A ta nowa as100 jest praktycznie identyczna w wymiarach jak moja. Gimbal może pasować ale jakoś musiał bym go przerobić jak bym chciał FPV bo sony ma od spodu wejścia.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Existe odpowiem ci na te pytania tutaj bo masz zablokowane wiadomości. To tak obraz spokojnie można obrócić w programie do obróbki wideo, jeśli ci o to chodzi. A wi-fi badałem, u mnie na iphone zaczyna przerywać na około 20m jak nie nagrywam bo wtedy zaczyna wcześniej.
existe
Posty: 12
Rejestracja: piątek 14 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: eu

Post autor: existe »

przpraszam za klopot :-) i dzieki za odp
rozumiem, ze sam aparat nie ma funkcji odwracania obrazu w sobie i wifi cieniutkie
sorki, ze wypytuje, ale chyba napalilem sie na ten model as100v i rozwazam nadal jego zakup
mysle wiec nad mocowaniem do gimbala, np tego od walkery, ale mimo, ze w prospekcie gimbala g2d jest gotpwosc do sony action, to jakos jeszcze nie czaje jak :-))
bo skoro cos jest gotowe do... - to nie powinno wymagac przerobek,
wiec pewnie trzeba wziasc te 2 rzeczy do reki i zobaczyc albo - hmmm, jest jakas opcja ... do dokupienia :-)
a generalnie ze swojego as30v zadowolony jestes -czy cos mu brakuje i zaminilbys na cos innego ?
i jesli moge zapytac - gdzie chcesz kupic swojego x350 pro ?
existe
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Wi-fi służy tylko do obsługi kamerki np. na kasku bez konieczności zdejmowania jej. Właśnie też się zastanawiam jak wymyśli ten montaż, trzeba czekać aż ktoś to sprawdzi. Z kamerki zadowolony jestem w 100%, przydatną rzeczą jest stabilizacja obrazu Steady Shot i dobre odwzorowanie kolorów. Walkerę chyba kupię na banggood lub hobbyking zależy jak będzie z wysyłką.
PS
Co do montowania kamerki to może być problem żeby wyprowadzić kabel do FPV bo jak kamerkę od spodu przymocujemy to zablokują się złącza i klapka zabezpieczająca je.
existe
Posty: 12
Rejestracja: piątek 14 lut 2014, 19:22
Lokalizacja: eu

Post autor: existe »

a o jakiej wersji x350pro myslisz - tej z devo F7 (FPV na nadajniku) czy o bialym devo 10 - wymagajacym osobnego (o)sprzetu ?
existe
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Firewall »

Raczej devo 10 i do tego albo ekran 7"-8" albo gogle.
ODPOWIEDZ