Hexa na Tarocie

czyli to co w kopterach a nie jest związane bezpośrednio z FC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Tomek7052286
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 20:07
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Tomek7052286 »

Może masz wyjechanie akumulatory, objawy mogą być takie że nie trzyma barometr
Albo porostu wina ustawień gps, GPS Location masz ustawione? może same osadzenie gps-u okręciło się troszkę i ucieka ci.

Jeszcze ostatnia możliwość jaka mi przyszła do głowy to jakiś element typu płytka miedziana albo przewód regulatora w pobliżu (przewodu gps), potrafią źle wpływać na pracę sprzętu
ppawel
Posty: 158
Rejestracja: piątek 05 kwie 2013, 13:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: ppawel »

może nie do końca temat powiązany z Tarotem ale mam nadzieję, że za niedługo pochwale się gotową hexą właśnie na tej ramie. W trakcie odpalania pojawił się problem z jednym z silników (nówka TM z pudełka) - po uruchomieniu testu silników jeden z nich zamiast pełnych obrotów przeskakiwał lekko. Uzbroiłem silniki z aparatury i wadliwy silnik stał w miejscu, obróciłem go palcem i na moment ruszył po czym regiel wydał pojedynczy sygnał dźwiękowy i go zatrzymał. Od tego momentu, niezależnie od tego który silnik podepnę (poprawnie działający na innym reglu) po uzbrojeniu silników z aparatu zatrzymuje się po chwili i regiel wydaje dwa sygnały dźwiękowe. Żeby było ciekawiej nie wiem jakie są to dokładnie regle i z jakim softem. Użyłem starych z hexy, którą kupiłem gotową... Obawiam się, że zostanie mi wymiana kompletu regli, a tego chciałbym uniknąć :(

z góry dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

Witam. Dzisiaj ulotniłem kolejnego sprzęcika na Sunnysky 700 KV i 13/5,5 i na baterii 5800, 22 min bez gratów.Wreszcie jakiś normalny czas lotu.Pomęczyłem się z PIDami i lata bardzo stabilnie lecz dalej ma lekkie odpływanie przy obrocie wokół własnej osi( da sie przyzwyczajić).Ale w poprzednim na 10/4.5 nie było tego efektu. Według mnie na 13 i 12 są większe siły bezwładności i Naza nie zabardzo to ogarnia. Zabieram się za montaż Gimbala 3 osiowego do Nex 7 podpowiedzcie co warto zakupić.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 15 sty 2014, 09:54 przez camaroon, łącznie zmieniany 1 raz.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

:-x Już zaczynam się irytować tym pływaniem, załączam filmik może ktoś pomoże. Walczę z GAINami ale większego rezultatu nie widać. Co dziwne wraca do pozycji gdzie zaczynała obrót.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Spróbuj dać pakiet ciut na tył żeby zrównoważyć gimbala. Bo z tego co widzę to masz gimbala wysuniętego na przód a pakiet na środku. Postaw maszynę na dwóch przeciwległych ramionach i zobacz czy się nie przechyla. Tak samo z wszystkimi ramionami.

Druga sprawa to troszku za duże śmigła do tej maszynki. Jak nie pomoże powyższe wyważenie to spróbuj podwiesić coś cięższego i sprawdź jak się maszyna zachowa. Na fabrycznych pidach yaw powinna stać w miejscu.
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

Czy źle widzę czy NAZA nie jest w CG modelu ? Nie chyba dobrze widzę, jak to ma Ci nie pływać ? Czytałeś instrukcję, to taki plik PDF :mrgreen:
Awatar użytkownika
ECO400
Posty: 5743
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 13:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ECO400 »

Naza wcale nie musi być w CG, na co najprostszym dowodem jest zdjęcie ze strony DJI
Obrazek

Musi być natomiast prawidłowo ustawiona, pinami od silników w kierunku lotu. Położenie GPS również musi być dobrze ustawione w konfiguratorze. Zwróć też uwagę na prawidłowe ustawienie kąta odchylenia GPS.

Dobrze by było gdyby model miał CG na środku CP, ułatwi Ci to sprawę ustawienia modelu.
michas75
Posty: 352
Rejestracja: czwartek 28 lip 2011, 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michas75 »

Rzeczywiście nie piszą że musi być w CG.

Z instrukcji:

(4)the MC is best positioned near the aircraft’s center of gravity. Make sure all ports are accessible.
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: michal_e »

no i co camaroon ? - doszedłeś do jakichś wniosków ?
Michał
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

Niestety dzisiaj zaczyna padać śnieg i z testu nici. Wyważyłem sprzęt i wsadzilem 12x4,5 Gemfana. Zobaczymy jak będzie pogoda.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

camaroon pisze:Wyważyłem sprzęt i wsadzilem 12x4,5 Gemfana.
Módl się żeby się nie rozpadły.
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

A tak gdzieś pisali że lipne są (tak mi się wydaje), czyli co wsadzić z wegla dostepnego w Polsce.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Dawaj tego V2 gdzie masz środek ciężkości.
Zrób sobie kalibrację IMU !
GPS - ma swoje pozycje dane w asystencie - to samo czy jest dobrze ukręcony żeby nie robił kibla.
Jak możesz zrób sobie gain kontrolowane z knoba i się pobaw.


+ robiłeś taniec ?
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
qwert
Posty: 436
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 16:14
Lokalizacja: Czikagoł

Post autor: qwert »

Na rcgroups widziałem dużo 680tek z śmigłami 13x4 hmmm, ale te Gemfany to loteria.

shaggee, gimbal z gopro 300g myślisz że taką robi różnice?
Awatar użytkownika
camaroon
Posty: 241
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: camaroon »

marcin.gala pisze:Dawaj tego V2 gdzie masz środek ciężkości.
Zrób sobie kalibrację IMU !
GPS - ma swoje pozycje dane w asystencie - to samo czy jest dobrze ukręcony żeby nie robił kibla.
Jak możesz zrób sobie gain kontrolowane z knoba i się pobaw.


+ robiłeś taniec ?
Naze wsadzałem na środek i to samo, tańczyłem i to nie raz ;). Tak jak napisałem wywarze na perfect! I zamienię śmigła. Gps ustawiony dokładnie. Imu kalibrowane po każdej modyfikacji. Pogoda nie pozwala na testy :( Mam niestety wolny tylko jeden kanał i niestety reg. GAINy pojedynczo. Kurcze sprawdziłem jak kolega shagge napisał i sprzęt był niewyważony, obróciłem baterie i cofnąłem do tyłu o 6cm! teraz jest ok. oczywiście jesli chodzi o wyważenie
Ostatnio zmieniony czwartek 16 sty 2014, 13:25 przez camaroon, łącznie zmieniany 1 raz.
QUAD F450 , NAZA V1 ,
Hexa TAROT 680 NAZA V2
QUAD TAROT 650 NAZA V2
PIXHAWK już lata :)
MAVIC MINI
ODPOWIEDZ