dziwne zachowanie coptera ???

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

dziwne zachowanie coptera ???

Post autor: cholo »

po zmianie ramy i przesunieciu nadajnika video blizej FC (ArduImu/ADXL335/LPR530AL/LY530ALH) zauwazam wyrazny wplyw pola elektromagnetycznego na odczyty z czujnikow (na razie nie sprawdzalem z ktorych).

podczas ruszania antena zmienia mi sie wskazanie przechylu "pitch". w ekstremalnej sytuacji plynie sobie az znika z ekranu osd.
probowalem ekranowac cale pudelko pokrywajace FC ale bez specjalnych rezultatow.
moze cos sie indukuje na kablach pwm itp. dochodzacych do FC i pomoga jakies ferryty ?

nadajnik mam fox'a 400mw, ktory to jednak "niestety" daje prawie 800mw na wiekszosci kanalow. antenke mam wlasnej roboty, wyniesiona nad FC jakies 10-20cm ale na zwyklej bylo jeszcze gorzej.

czy ktos mial podobny przypadek ?
Ostatnio zmieniony czwartek 23 gru 2010, 22:14 przez cholo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Re: dziwne zachowanie coptera ???

Post autor: diem »

cholo pisze: czy ktos mial podobny przypadek ?
Jesli nie bierzemy pod uwage jakie to FC, to jeszcze sie nie spotkalem, nie slyszalem i nie doczytalem na rcg takiego przypadku...

Moze taki przypadek byl ale nikt nie zauważył, że wpływ mial z link video...
pozdrawiam
Michał
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

zdiagnozowalem, ze zaklocenia sa na zyrach, glownie na pitch.
jak odepne wszystkie kabelki od FC to sa mniejsze czyli rf chodzi tez po kablach.

ostatecznie dokladny ekran FC z folii aluminiowej znacznie zmiejszyl ten efekt a dodatkowo odbija promienie sloneczne, ktore zaklocaja czujnik cisnienia ;-)
ODPOWIEDZ